zamknij

Wiadomości

Ktoś wysypał węgiel na tory. To robota złodziei?

2021-02-25, Autor: bf

Utrudnienia na linii kolejowej na linii Rybnik-Katowice. Ktoś w Czerwionce-Leszczynach otworzył wagony z węglem, który rozsypał się na tory. Pociągi kursują opóźnione lub podstawiana jest Zastępcza Komunikacja Autobusowa. To robota złodziei?

Reklama

Pierwsza informacja o problemach na trasie pojawiła się o godzinie 17.00 na stronie Kolei Śląskich.

- Pociąg nr 44717 relacji Katowice 16:40 – Racibórz 18:34 został odwołany (cancelled) na odcinku Czerwionka – Leszczyny z powodu przerwy w ruchu pociągów. Na odcinku Czerwionka – Leszczyny uruchomiono zastępczą komunikację autobusową ZKA (BUS). Pociąg jedzie z opóźnieniem ok. 80 minut. Za utrudnienia przepraszamy – czytamy komunikat z 17.00.

Kolejne pociągi zostały odwołane albo opóźnione.  zorganizowały ZKA. Ostatni komunikat pochodzi z godziny 19.10.

- Pociąg nr 44927 relacji Racibórz 19:35 – Chałupki 19:54 jest opóźniony na odjeździe (delayed on departure) ok. 20 minut z powodu wtórności przerwy w ruchu na odcinku Czerwionka – Leszczyny – Czerwionka. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

Co się tam stało? Jak wyjaśnia Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich – doszło do usypu węgla.

- Zostały otwarte wagony z węglem przez osoby trzecie. Węgiel został rozsypany, blokując rozjazd – informuje.

Czy to sprawka złodziei węgla? Do tematu będziemy wracać.

AKTUALIZACJA (godz. 20.43): Tomasz Musioł informuje nas, że ruch został przywrócony. 

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Piotr Czaja 2021-02-25 20:11:38

  Może to byli ekolodzy?Nie chcą żeby tym węglem zatruwać powietrze.

  24 25
 • ~Arteks 2021-02-25 20:24:47

  W dzisiejszych czasach jest wszystko dla normalnych ludzi: praca, zasiłki, a nawet 500+ a mimo to są patole które nie widzą w czymś takim obciachu aby tak się poniżać, brudzić, narażać na niebezpieczeństwo i szkodliwe działanie dla innych. Taki brak godności wśród ludzi można spotkać tylko w Polsce i z przykrością to mówię - tylko na Śląsku... Jestem podróżnikiem i nigdzie w Europie nie spotkałem się z przypadkiem zatrzymania ruchu pociągów przez patoli kradnących węgiel i nie słyszałem o takich przypadkach poza... Śląskiem. Ciekaw jestem czy wkrótce usłyszymy komunikat, że policja zatrzymała winnych - oby bo takie wydarzenia sugerują, że mamy do czynienia tu z prymitywną krainą bezprawia.

  20 65
 • ~Piotr Czaja 2021-02-25 20:42:02

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 3
 • ~Piotr Czaja 2021-02-25 20:44:40

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 4
 • ~korniszon 2021-02-25 23:41:45

  to jest ten węgiel co pozbierali w Mikołowie i w odwecie wysypali..... byle gdzie

  2 6
 • ~PawelE39 2021-02-26 10:21:00

  Arteks, podróżnik jesteś?? Hmm to zamień na chwile hotele i pensjonaty i pojedź w miejsca gdzie ludzie mają kraty w oknach nawet na 4 piętrze. Saint Denis w Paryżu, górna Marsylia, Mitte, Neukölln w Berlinie, niektóre dzielnice Sztokholmu czy nawet takie miasto jak Porto(Bairro) i wymieniać można by długo jeszcze. To jest ten Zachód do którego tak piejesz? Szybko zatęsknisz za menelami że Śląska.. I zamiast obrażać i krytykować Ślązaków z dziada pradziada to spakuj się w ten karton po mleku w którym tu przyjechales i wracaj do siebie. A redakcja niech coś zrobi z tymi reklamami i quizami bo już tego portalu przeglądać się nie da...

  28 4
 • ~Arteks 2021-02-26 10:29:54

  @PawelE39 - tak, meneli można spotkać prawie wszędzie ale jednak tam oni po prostu leżą, piją, nic nie robią. A takich patoli pustaków którzy wstrzymywaliby ruch pociągów stwarzając niebezpieczeństwo katastrofy dla... zdobycia brudnego węgla to tylko śląska domena ze wskazaniem na Bytom i Czerwionkę, kiedyś jeszcze Nędzę (jak działała KWK Anna).

  4 19
 • ~dr_Moriarty 2021-02-26 12:05:55

  @PawelE39
  To właśnie ci twoi ślązacy z dziada pradziada mentalnie są dalej właśnie tam, gdzie ci ich pradziadowie, czyli w XIX wieku. I to właśnie dla nich brudne tłuste, śmierdzące i nikomu niepotrzebne paliwo kopalniane stanowi jeszcze jakąś wartość. Gdyby mieli jakąś godność, dawno by z niego zrezygnowali. Węgiel to synonim obciachu i zacofania. A przymiotnik "węglowy" to synonim "brudnego", "prymitywnego" i "zacofanego". Ćwierć wieku temu dzieciaki w żartach mówiły że komputer Atari jest na węgiel. Wszyscy minimalnie przyzwoici ludzie się już od dawna węglem brzydzą. Ale nie tu, bo tutaj zero rozwoju mentalnego i duma z życia w syfia to zaleta. Gdyby ci twoi dumni ślązacy byli tacy wspaniali, to nie byłoby tutaj takiego brudu i syfu, tylko druga Bawaria z ich podejściem do własnego obejścia i rodzinnej miejscowości. Zamiast tego masz kopcące, nieocieplone chałupy z hasiów i sterty śmieci w "ogródkach", bo "to się przydo". Jak na romskich osiedlach na Słowacji. I daj se luz z tymi argumentami o kartonach po mleku i gorolach. "Gorolscy" emeryci górniczy uciekli stąd dawno. Teraz ucieka młode pokolenie z dziećmi. Młodzi ludzie, którzy nie chcą żyć w piekle zgotowanym ich przez "prawdziwych ślązaków" udających, że ich nie duszą kłęby węglowego dymu, palących śmieci i zmieniających gacie raz na tydzień.

  9 19
 • ~PawelE39 2021-02-26 15:08:52

  Ty do mnie czy koło mnie?? Słowem o węglu nie wspomniałem a ty mi tu wywiad o ekologi robisz... Średnio mnie interesuje twoje zdanie i tobie podobnych także daruj sobie te wywody w moim kierunku

  10 3
 • ~Arteks 2021-03-01 11:04:22

  @PawelE39 - typowy prosty komentarz. "Nie podoba się to spakuj się i wyjedź". Dlaczego chcesz aby wyjechali z tego regionu porządni ludzie? Chciałbyś aby została tu tylko patologia która ośmiesza ten region? Wszystkie media ogólnopolskie pisały o tym zdarzeniu tytułując to "Dziki Zachód na Śląsku" robiąc sobie "jaja" z naszego regionu. Takie rzeczy po prostu w okolicy Warszawy, Krakowa, Szczecina czy Poznania nie miały by szans aby się wydarzyć! A u nas kradzież węgla, napady na pociągi, masowe używanie pieców węglowych jak w XIX wieku, gwałt na psie - z takich prostackich i nienormalnych zachowań słynie niestety Śląsk w naszym kraju w ostatnim czasie...

  1 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 728