zamknij

Wiadomości

Burmistrz będzie miał konkurentkę. Alina Kucharzewska ogłosiła start w wyborach

2024-02-06, Autor: 

Odwróciła się kolejna przedwyborcza karta. Tym razem w Czerwionce-Leszczynach. Swój start na burmistrza gminy (a raczej burmistrzyni) ogłosiła Alina Kucharzewska – dziennikarka pracująca przed laty w lokalnej telewizji, a także rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego. - Zdecydowanie należy przyspieszyć z rozwojem Czerwionki-Leszczyn i to jest mój cel. Czas na nowe – zapowiada.

Reklama

Nadchodzące wybory samorządowe zapowiadają się ciekawie, nie tylko w Rybniku, ale i Czerwionce-Leszczynach. Burmistrzowi Wiesławowi Janiszewskiemu wyrosła konkurentka, która jest gotowa ubiegać się o stanowiska włodarza gminy i miasta. Zamierza to zrobić z niezależnego komitetu wyborców.

Dlaczego zdecydowałam się kandydować? Ponieważ od ponad 20 lat aktywnie uczestniczę w życiu naszego samorządu. Jako dziennikarka przez wiele lat promowałam naszą gminę, ale także i dostrzegałam wady w zarządzaniu nią przez obecnego burmistrza, piastującego swą funkcję już od ponad 16 lat! Efektem były moje liczne artykuły i interwencje reporterskie - niestety często był to też jedyny sposób, aby zmobilizować włodarzy do pomocy Mieszkańcom pozostawionym samym sobie – wyjaśnia Alina Kucharzewska.

Przez ostatnich 7 lat, mieszkanka Czerwionki-Leszczyn była też rzeczniczką prasową wojewody śląskiego – Jarosława Wieczorka. Dodatkowo czasie największych sytuacji kryzysowych w województwie, w pandemii czy podczas migracji uchodźców do naszego regionu odpowiadała za komunikację medialną i stały kontakt z dziennikarzami. Jak wyjaśnia, dzięki temu mogła spojrzeć na swoją miejscowość z perspektywy całego województwa śląskiego.

Organizowałam tzw. wizyty gospodarcze wojewody, dzięki czemu odwiedziliśmy niemal wszystkie ze 167 gmin naszego województwa. Z tego punktu widzenia niestety wyłania się obraz naszego miasta, które zostało daleko z tyłu za wieloma pozostałymi, często mniejszymi miejscowościami Czerwionka - Leszczyny to 38- tysięczna gmina, która do dzisiaj nie ma funkcjonującego żłobka, mimomimo iż środki krajowe na ten cel otrzymała już ponad 3 lata temu. Trudno w to uwierzyć, patrząc na sąsiednie, 12- tysięczne Pilchowice, w których nowoczesne przedszkole wybudowano zaledwie w rok! - dodaje.

Zdaniem Aliny Kucharzewskiej podobny problem dotyczy budownictwa mieszkaniowego. Jak zauważa, ostatnie lokale komunalne dla mieszkańców, według oficjalnych danych GUS, oddano do użytku w 2011 roku.

Od tamtej pory, mimo iż w sąsiednim Knurowie, jak „grzyby po deszczu” powstają kolejne osiedla mieszkaniowe, u nas nie wybudowano żadnego nowego mieszkania komunalnego. To tylko dwa przykłady, ale jakże znamienne. Zdecydowanie należy przyspieszyć z rozwojem Czerwionki-Leszczyn i to jest mój cel. Czas na nowe – zapowiada.

Alina Kucharzewska informuje, że wkrótce zostanie uruchomiona oficjalna strona internetowa i fanpage na Facebooku. Na obu platformach będzie zaprezentowana jej „drużyna”.

Oczywistym kontrkandydatem w wyborach na fotel burmistrza Czerwionki-Leszczyn wydaje się obecny włodarz gminy i miasta – Wiesław Janiszewski. Swojej decyzji jeszcze oficjalnie nie ogłosił. Czekamy na odpowiedź i komentarz ze strony UGiM.

Oceń publikację: + 1 + 175 - 1 - 68

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~MArudzia 2024-02-06
  10:50:14

  34 9

  Super, a kiedy odwróci się karta w Rybniku i poznamy kontrkandydatów prezydenta, Panie i Panowie czas wskoczyć w bloki startowe - do boju

 • ~kurier 2024-02-06
  11:10:43

  22 14

  Koleżanko MArudzia obawiam sie ze Kuczera nie będzie miał w Rybniku godnych rywali. Gdyby byli to ujawniliby się dawno. PIS w Warszawie wymyślił kandydata z Łodzi. Może w Rybniku PIS zaproponuje kogoś z Katowic?

 • ~Francik049 2024-02-06
  12:04:06

  21 11

  Jeżeli ma być zmiana na lepsze, nie trzeba nam partyjnego spadochroniarza (nie istotne czy z jednej czy z drugiej strony), tylko gospodarza z realnym pomysłem na miasto ( i często dokonaniami navwłasnym podwórku), ostatni znany mi taki kandydat był widać mocno nieidealny, skoro przegrał z kiepskim nauczycielem historii ale reorezentującynm jedynie słuszną partię, pamiętajmybo tym przy urnach, bo stan w jakim obecnie jest miasto to skutki naszych wyborów

 • ~tommi 2024-02-06
  12:11:08

  33 5

  po co nam partyjność w mieście, do czego to potrzebne? albo ktoś chce dla miasta dobrze działać albo nie.

 • ~rob78 2024-02-06
  12:17:08

  25 5

  W ostatnich wyborach Kuczera nie miał konkurencji, teraz też tak będzie i zostanie po staremu. Chociaż przydałyby się zmiany...

 • ~Franek 7 2024-02-06
  15:40:53

  16 10

  Dla mnie, wyborcy Kuczery( w poprzednich wyborach), pamiętne będzie jedno zdarzenie dyskwalifikujące go w następnych wyborach a mianowicie ta kilkunastotysięczna kara nałożona na właściciela nieruchomości przy ul. Miejskiej za odstającą od ściany reklamę/kaseton. Za to Panie Kuczera czerwona kartka ode mnie bo to metody PiSowskie albo inne komunistyczne. Tak się nie postępuje w stosunku do obywatela/mieszkańca swojego miasta.

  Czy ktoś wie co w tej sprawie się dzieje? Wiem, że właściciel odwołał się od tej kary ale co teraz ze sprawą to nie wiem.

 • ~gen 2024-02-06
  15:52:31

  21 18

  Ja mam trzy pytania dla kandydatów na prezydenta Rybnika : kiedy będzie bezpośrednie połączenie z autostradą A1 bez tych śmiesznych rond w Żorach , gdzie mamy przygotowane mieszkania dla imigrantów których wciśnie nam UE ? byle nie w ośrodku w Kamieniu i ostatnie co będziemy robić ze śmieciami gdy braknie miejsca na obecnym wysypisku ?

 • ~Franek 7 2024-02-06
  16:47:57

  22 25

  Kolego Gen- a ja mam do was PiSowców jedno pytanie. Kiedy w końcu ktoś wam wciśnie trochę rozumu do głowy? Kampanią wyborczą się skończyła a ci dalej o uchodźcach. Chyba, że masz na myśli tych, którzy kupowali tysiącami wizy od Wawrzyka na straganach w Afryce ?

 • ~waria(n)t 64" 2024-02-06
  18:31:28

  13 18

  Drogi Franku. Oleju nie wciskamy do głowy. Lecz go wyciskamy.
  Ale czy można coś wycisnąć ze łba pisowca? Przecież tam same suche wióry.
  Nawet Mefistofeles specjalista od wyciskania z głowy płynów by z głowy pisowca oleju nie wycisnął....
  ,,Do łba przymknął trzy rureczki,
  Cmoknął, cmok, i gdańskiej wódki
  Wytoczył ze łba pół beczki."
  Co się zaś tyczy tych wiz sprzedawanych w Afryce na straganach. To zastanawiam po co pojechał tam pierwszy narciarz IV Rzeczypospolitej ? Chyba z Klimandżaro nie będzie zjeżdżał ?
  Czyżby komuś nie dowierzali i chciali zapytać autochtonów po ile kupowali ?

 • ~exploriurbex 2024-02-06
  21:08:37

  8 20

  Jej atutem z pewnością jest młodość, uroda. Jeśli była rzeczniczką to znaczy, że potrafi się wysławiać. Wszyscy byle nie PiS-owcy. Popsują i rozwalą wszystko w kilka miesięcy po dostaniu jakiegokolwiek stanowiska.

 • ~gen 2024-02-06
  22:13:06

  21 13

  Widząc wściekły atak zwolenników pseudorządu 15 grudnia " pieniędzy nie ma i nie będzie " to coś na rzeczy z tymi imigrantami jest.
  Proponuję ich umieścić w mieszkaniach ministrów i wiceministrów największego rządu w historii RP (ponad 130 ) i te nazwiska Kołodziejczak , Giertych , Sienkiewicze itp . rozpacz człowieka ogarnia.

 • ~waria(n)t 64" 2024-02-07
  09:04:18

  6 8

  U latrynowego generała od tego rozwolnienia i złości nastąpiło kompletne fixum dyrdum. Pomylił koordynaty . Z porozumienia 15 pażdziernika i koordynatów przekazanych z centrali KGB tj. 13 grudnia . Stworzył nową utopijną rzeczywistość ,,15 grudnia"
  Latrynowy ty się chopie za siebie wejść .
  Przestali płacić po pińcset za fejka. A teraz to może zabraknąć i diengów od cywilizacji ze wschodu. Bo oni wybrakowanych nie lubią

 • ~hub381 2024-02-07
  14:30:23

  2 7

  Alina się zmieniła, spoważniała u Wieczorka no i nabrała doświadczenia, oby nie "pisowskich" !

 • ~rybol9999 2024-02-07
  16:37:58

  6 3

  TO JEST TA PANI?

  https://katowice24.info/urzednik-wojewody-zdemontowal-tabliczke-z-nazwa-placu-wilhelma-szewczyka-w-katowicach-nowa-tabliczka-plac-marii-i-lecha-kaczynskich-zostala-zamontowana-na-trytytkach/

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 3986