Koszykówka: RMKS dzielnie walczył z liderem

W 4. kolejce finału A w II lidze koszykarki RMKS-u Rybnik zmierzyły się z IKAR-em Niepołomice.

W niedzielę koszykarki RMKS-u Rybnik podejmowały we własnej hali zespół IKAR Niepołomice. Lider tabeli A od początku spotkania postawił wysoko poprzeczkę miejscowym zawodniczkom wyjątkową aktywnością w obronie, dobrym odcinaniem od podań oraz skutecznością w ataku. Rybniczanki nie odpuszczały jednak rywalkom i choć przegrały pierwszą kwartę różnicą 10 punktów, z uporem i zaciętością odrabiały straty, by pierwszą połowę spotkania zakończyć remisem 36:36.

Wydawało się, że nerwy pierwszych 20 minut zostały opanowane, a kibice w drugiej części będą świadkami powoli wypracowywanej przewagi gospodyń. Tak się jednak nie stało. Początek pierwszej kwarty to 9 straconych oczek. W grę rybniczanek wkradł się niepokój i brak dokładności. Mimo to próbowały gonić rywalki, wreszcie weszło kilka potrzebnych trójek. Zawodniczki z Niepołomic nie pozwoliły sobie jednak odebrać zwycięstwa i po końcowej syrenie zanotowały o 12 punktów więcej, wygrywając 78:66.

Drużyna RMKS-u Rybnik, bogatsza o kolejne, cenne doświadczenie na parkietach II ligi, tym razem w sobotę 17 lutego, w hali w Boguszowicach, przystąpi do spotkania rewanżowego z zawodniczkami UKS ŻAK Nowy Sącz. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się ponad 30-punktowym zwycięstwem rybniczanek.

Początek meczu o godzinie 17:00.

RMKS Rybnik - IKAR Niepołomice 66:78 (14:24, 22:12, 12:19, 18:23)

Punkty dla RMKS-u: Strymecka 16 (4×3), Kaźmierczak 12 (2×3), Kopiec 11 (1×3, 4 as. 7 zb.), Struzik 9 (1×3, 3 as.), Krupa 9 (9 zb. 3 bl.), Sobczyk 6, Pułról 3 (1×3, 3 as. 5 zb.), Ponikowska 0, Pałasz 0, Oskwarek 0, Lamczyk, Obrodzka