Koszykówka: juniorki RMKS-u Rybnik walczyły w Toruniu

2018-03-29, Autor:

W dniach 23-25 marca juniorki RMKS-u Rybnik walczyły w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski U-18 w Toruniu.

Drużyna z Rybnika, której trzon stanowią 17-latki oraz zawodniczki młodsze, w losowaniu grup trafiły na bardzo silne przeciwniczki: mistrza Polski z roku ubiegłego – AZS AJP Gorzów Wielkopolski, SKS 12 Warszawa – zespół, który wzmocnił się o koszykarki LA Basket Warszawa oraz Katarzynki Toruń.

W pierwszym dniu zmagań rybniczanki nie zdołały podjąć równorzędnej walki z koszykarkami ze stolicy. W najlepszym momencie spotkania RMKS przegrywał zaledwie różnicą jednego oczka, by ostatecznie przegrać spotkanie różnicą 23 punktów. Do sobotniego spotkania ze złotym medalistą MP 2017, rybniczanki podeszły bez kompleksów. Mimo przewagi przeciwnika, nasze zawodniczki wykazały się nieustępliwością i godną odnotowania wolą walki. W ostatnim meczu turnieju RMKS Rybnik stoczył bój z miejscową drużyną z Torunia. Ślązaczki wykazały się cierpliwością w ataku i koncentracją w obronie, co zaowocowało przewagą po pierwszej połowie 29:26. W drugiej nie zabrakło walki, a o ostatecznej porażce zdecydowały ostatnie minuty meczu, w których większą skutecznością wykazały się torunianki i to one wraz z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego zakwalifikowały się do półfinału MP U-18.

RMKS - SKS 12 Warszawa 59:82 (20:24, 25:28, 8:15, 6:15)
RMKS - AZS AJP Gorzów Wlkp. 58:103 (30:14, 25:14, 33:19, 15:11)
RMKS - Katarzynki Toruń 46:48 (13:22, 16:4, 10:11, 7:11 )

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 4