Koszykówka. II liga: pomimo nerwowej końcówki MKKS Rybnik nadal zwycięski

2023-10-30, Autor:

W siódmym meczu tego sezonu MKKS Rybnik zanotował siódme zwycięstwo! Tym razem pokonał KK UR BOZZA Kraków.

Mecz 8. kolejki II ligi, w którym MKKS zmierzył się we własnej hali z KK UR BOZZA Kraków, był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta padła łupem rybniczan 18:14, ale po drugiej prowadzili przyjezdni 37:36.

Trzecia kwarta była najlepsza w wykonaniu MKKS-u, który w pewnym momencie odskoczył nawet na 11 oczek (60:49). W połowie czwartej kwarty przewaga ta wzrosła do 15 punktów.

Przy wyniku 77:62 znakomitą serią popisali się krakowianie, którzy zdobyli 12 punktów z rzędu! MKKS prowadził już tylko 3 oczkami 77:74. Na szczęście dla rybniczan przyjezdni zatrzymali się na 74 punktach. MKKS w samej końcówce dorzucił 2 oczka i ostatecznie wygrał 79:74.

W następnej kolejce rybniccy koszykarze zmierzą się na wyjeździe z KS 27 Katowice (11 listopada).

MKKS Rybnik - KK UR BOZZA Kraków 79:74 (18:14, 18:23, 26:17, 17:20)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0, Marcin Kosiorowski 18, Piotr Kawczyński 11, Adam Anduła 8, Kacper Wydra 20, Jan Czorny 1, Karol Jagoda 13, Tymoteusz Krok 0, Adrian Ścieszka 8

8. kolejka II ligi: GTK AZS Gliwice - UJK Kielce 106 : 80 BS Polonia Bytom - OPTeam Resovia Rzeszów 89 : 79 Basket Hills Bielsko-Biała - TS Wisła Kraków 103 : 92 Inter-bud Oknoplast Kraków - MCKS Czeladź 97 : 60 MKKS Rybnik - KK UR BOZZA Kraków 79 : 74 Niedźwiadki Chemart II Przemyśl - AK Iskra Częstochowa 75 : 90 KKS Ragor Tarnowskie Góry - KS 27 Katowice 76 : 66 KS Cracovia 1906 Yabimo - MKS II Dąbrowa Górnicza 77 : 70