zamknij

Wiadomości

Korki na Zebrzydowickiej. Drogowcy ściągają asfalt

2017-07-27, Autor: bf

Uwaga kierowcy! Przejazd ulicą Zebrzydowicką będzie przez kilka tygodni utrudniony. Rozpoczęły się tam prace drogowe.

Reklama

Jak dowiadujemy się w magistracie prace związane są z wymianą nawierzchni asfaltowej ul. Zebrzydowickiej na odcinku od ronda Zebrzydowickiego w kierunku wiaduktu.

- Prace będą prowadzone z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej, ruch na wyżej wymienionym odcinku będzie odbywał się wahadłowo. Zakończenie robót planowane jest w połowie sierpnia – słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~sarin 2017-07-27 16:01:19

  Jak miło, sygnalizacja z sekundnikiem.

  41 2
 • ~ 2017-07-27 19:04:03

  W zacofanej podobno Rumunii, już ponad 10 lat temu, sekundnik był standardowym wyposażeniem każdych świateł, zarówno stałych, jak i tymczasowych, cieszę się , że po latach taki wynalazek dotarł w końcu do naszego miasta.

  33 3
 • ~Mael 2017-07-28 22:34:12

  Panie redaktorze prawidłowo należy napisać drogowcy frezują lub usuwają nawierzchnię z betonu asfaltowego lub masy mineralno-asfaltowej. Pisząc asfalt to tak jakby o betonie napisać ściągają cement.
  Asfaltu drogowego jako lepiszcza w masie mineralno-asfaltowej jest około 7% to znacznie mniej niż w betonie cementu, którego objętościowo jest około 25%. Swoją drogą przyda się nowy dywanik, droga na terenie miasta znacznie standardem odbiega od odcinka Jejkowice - Lyski w powiecie rybnickim. Szkoda, że nie wykonuje się bitumicznych poboczy dla rowerzystów (w powiecie rybnickim to już standard).

  5 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 6087