Koniec eliminacji

2003-12-19, Autor:
Na drugim miejscu w grupie zakończyły rundę eliminacyjną młodziczki młodsze RMKS-u Rybnik.

Rybnickie koszykarki w ośmiu rozegranych spotkaniach odniosły sześć zwycięstw i poniosły dwie porażki (z zespołem z Lipowej).
   W ciągu trzech ostatnich dni koszykarki rozegrały dwa ostatnie spotkania eliminacyjne. Najpierw w Jastrzębiu po zaciętym spotkaniu pokonały tamtejszy JKKS 62:55. Po wygranej przez rybniczanki pierwszej kwarcie 13:8, w dwóch kolejnych górą były miejscowe zawodniczki, które przed ostatnią kwartą prowadziły jednym punktem 39:38. Początek czwartej kwarty to gra kosz za kosz. Końcówka należała już jednak do rybniczanek, które wygrywając ją 24:16 zapewniły sobie zwycięstwo.
    Drugie spotkanie rybniczanki rozegrały na własnym parkiecie. Ich rywalem był Gwarek Pawłowice. Mecz przebiegał w typowo świątecznej atmosferze, ponieważ jego wynik nie miał wpływu na układ w tabeli. Po pierwszej wyrównanej kwarcie w dwóch następnych rybniczanki uzyskały kilkunastopunktową przewagę, która nieco stopniała w ostatniej kwarcie.

RMKS Rybnik - JKKS Jastrzebie 62:55
Malwina Szymik 19, Justyna Chrobok 15 (1x3), Ania Dziekan 10, Oliwia Kabzińska 8, Natalia Przekop 6, Ania Gołyźniak 4.

RMKS Rybnik - "Gwarek" Pawłowice 52:43
Oliwia Kabzińska 9, Dżesika Lubszczyk 8, Paula Szymczyk 7 (1x3), Ania Dziekan 6, Patrycja Siebel 4, Agnieszka Zawadzka 4, Justyna Chrobok 4, Sonia Moszkowicz 3, Justyna Kaczorowska 3, Daria Gaca 2, Karolina Płóciennik 2.

Rundę finałową rozgrywek w kategorii młodziczek młodszych koszykarki RMKS Rybnik rozpoczną 20 stycznia 2004, a w niej dwukrotnie spotkają się z zespołami z: Lipowej, Jastrzębia, Bytomia, Gliwic i Mysłowic.