Kadeci TS Volley idą jak burza

2008-10-28, Autor:
Kadeci TS VOLLEY Rybnik wygrali czwarty mecz w sezonie i bez straty seta prowadzą w tabeli.

W piątek 24 października zmierzyli się z KS AZS Rafako Racibórz wygrywając znowu bez straty seta. Był to kolejny stosunkowo łatwy mecz dla rybnickiej drużyny, o czym świadczy wynik pierwszego seta 25:9.

Goście mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki głównie Pawła Lisewskiego, a drużynie TS VOLLEY dopisywało także szczęście (parę razy piłka prześlizgnęła się po siatce). W drugim i trzecim secie emocji było trochę więcej (25:17; 25:22). W trzecim secie gospodarze wystąpili w drugim składzie, więc trener Lech Kowalski znów testował wszystkich zawodników. Na uwagę zasługuje też fakt, iż TS VOLLEY Rybnik wystąpił bez podstawowego przyjmującego Bartosza Inglota, który jest kontuzjowany. Zastąpił go o 2 lata młodszy Dawid Małysza, który popisał się niemal 70% skutecznością w ataku.

Wzorowo spisali się także sędziowie: Wojciech JędraśAlicja Frycz. Rybniczanie udają się teraz na wyjazd do Bielska-Białej gdzie zmierzą się z tamtejszym SMS-em (Szkoła Mistrzostwa Sportowego).

W drużynie TS Volley Rybnik wystąpili: Michał Dudek (C), Łukasz Bonk (L), Paweł Lisewski, Przemysław Wolny, Maurycy Kasperski, Zbigniew Bugdol, Sebastian Kołodziejski, Piotr Daniluk, Mateusz Mielnik, Dawid Małysza i Mateusz Pyszny, a trenerem jest Lech Kowalski.