Judo: Julia Kowalczyk ze srebrnym medalem w Australii

2019-11-03, Autor:

Świetne wieści z australijskiego Perth. Srebrny medal w turnieju Oceania Open wywalczyła Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik. Mało tego, zarówno ona jak i Agata Perenc mają na dzień dzisiejszy kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku!

Brązowa medalistka mistrzostw świata Julia Kowalczyk (57 kg) zajęła drugie miejsce w turnieju Oceania Open w Perth. W finale dżudoczka Polonii Rybnik przegrała przez waza-ari ze Słowenką Kają Kajzer.

Wcześniej Kowalczyk pokonała m.in. Annę Borowską (Kejza Team Rybnik) i Tajwankę Lien Chen-Ling.

W Australii dobry występ zaliczyła również Borowska, która doszła do strefy medalowej, ale w pojedynku o brąz uległa po dogrywce Niemce Ines Beischmidt i została sklasyfikowana na piątej lokacie.

Na siódmej pozycji zawody w Perth zakończyła Agata Perenc (52 kg), która systematycznie zbiera punkty zarówno z tego występu, jak i poprzednich startów w Abu Dhabi Grand SlamBrasilia Grand Slam.

Warto dodać, że Kowalczyk i Perenc posiadają na dzień dzisiejszy kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

W niedzielę w Australii będzie walczył Piotr Kuczera (90 kg) z Kejza Team Rybnik.

Ranking olimpijski w judo w kategorii wagowej 57 kg (kobiety)

Ranking olimpijski w judo w kategorii wagowej 52 kg (kobiety)