Grand Slam w judo: 7. miejsce Julii Kowalczyk w Astanie

2023-06-19, Autor:

Dżudoczka Polonii Rybnik, Julia Kowalczyk (57 kg) zajęła 7. miejsce w zawodach Grand Slam Kazachstanu w Astanie.

W Kazachstanie pierwsza, zwycięska walka Julii Kowalczyk (57 kg) z Brytyjką Malin Wilson trwała aż 8 minut i 35 sekund.

Po tym pojedynku reprezentantka Polski przegrała z mistrzynią olimpijską z Tokio, Kosowianką Norą Gjakovą. Z kolei w repasażu uległa w dogrywce Chince Cai Qi, która zakończyła zawody z brązowym medalem.

Dżudoczka Polonii Rybnik zdobyła cenne punkty do rankingu olimpijskiego, co przybliża ją małymi krokami do startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1