Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik brązową medalistką mistrzostw świata w judo

2019-08-27, Autor:

Zawodniczka Polonii Rybnik, Julia Kowalczyk, zdobyła w Tokio brązowy medal mistrzostw świata w judo w kategorii 57 kg.

Mistrzostwa świata w Tokio rybniczanka Julia Kowalczyk (26. w rankingu światowym) rozpoczęła od trzech zwycięstw. Młodzieżowa mistrzyni Europy z 2018 roku pokonała kolejno Lam Nok Yeung z Hongkongu, Serbkę Maricę Perisić i zajmującą 9. miejsce na liście światowej Izraelkę Timnę Nelson Levy.

W 1/4 finału dżudoczka Polonii Rybnik stoczyła zacięty pojedynek z Tsukasą Yoshidą, liderką zestawienia oraz złotą (2018 rok) i srebrną (2017 rok) medalistką mistrzostw świata. Polka była bliska sprawienia sensacji, ponieważ na 18 sekund przed końcem zdobyła waza-ari. Japonka szybko jednak odrobiła straty, a w dogrywce założyła skuteczne trzymanie.

W pojedynku repesażowym Kowalczyk wygrała po dogrywce z mistrzynią Europy Rosjanką Darią Meżecką.

W walce o brąz polska zawodniczka wygrała przez ippon z Bułgarką Iweliną Iliewą.

Tym samym Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w judo!

Dodajmy, że w 1/16 finału w kategorii 57 kg, po przegranej z Francuską Sarah Leonie Cysique, odpadła Anna Borowska. Dżudoczka Kejza Team Rybnik wygrała tylko jedną walkę z Hadeel Elalmi z Jordanii.

Wczoraj w kategorii 52 kg walczyła Agata Perenc. Zawodniczka Polonii Rybnik najpierw pokonała reprezentantkę Wybrzeża Kości Słoniowej Salimatę Fofanę, a następnie rywalkę z Australii Tinkę Easton. W walce o ćwierćfinał Polka przegrała z mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro oraz dwukrotną mistrzynią globu Majlindą Kelmendi z Kosowa.