zamknij

Sport i rekreacja

Judo, Doha Masters: Piotr Kuczera wyeliminowany przez mistrza świata

2021-01-13, Autor: ad

W ostatnim dniu turnieju Doha Masters w Katarze zobaczyliśmy w akcji dżudokę Kejza Team Rybnik, Piotra Kuczerę.

Reklama

Przypomnijmy, że w siedmioosobowej reprezentacji Polski na turniej Doha Masters w Katarze znalazło się czworo dżudoków z Rybnika. W poniedziałek bez sukcesów walczyły Agata Perenc, Julia Kowalczyk i Anna Kuczera. Dziś do rywalizacji przystąpił Piotr Kuczera (90 kg).

W pierwszej rundzie dżudoka Kejza Team Rybnik spotkał się ze Szwajcarem Cirilem Grossklausem, którego pokonał w listopadzie 2019 roku w australijskim Perth. W Katarze ponownie lepszy był Kuczera. W 1/8 finału trafił na mistrza świata z 2019 roku, Holendra Noela Van T’Enda. Rybniczanin musiał uznać wyższość rywala i pożegnać się z turniejem już w drugiej walce.

Jak się później okazało wspomniany Van T’End był bezkonkurencyjny tego dnia i zwyciężył w kategorii wagowej do 90 kg.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Grzegorz Bolesław Głupczyk 2021-01-14
    08:54:38

    21 2

    Kurcze ..., zawsze się zastanawiam nad sposobem budowania tytułów artykułów prasowych. Niby "Piotr Kuczera wyeliminowany przez mistrza świata" jest ok, ale gdyby było "Piotr Kuczera walczył w z mistrzem świata" lub "Piotr Kuczera walczył w 1/8 finałów z mistrzem świata". To że, znalazł się w tym miejscu jest powodem do dumy dla Rybnika i to powinniśmy podkreślać, a nie wyeliminowanie kogoś, przez kogoś. Podobnie " W poniedziałek bez sukcesów walczyły Agata Perenc, Julia Kowalczyk i Anna Kuczera" - jak bez? To taka prosta sprawa: wsiadasz w samolot i możesz sobie powalczyć w Katarze? To ogromny sukces!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.