zamknij

Wiadomości

Joanna Fojcik nową dyrektorką ZGM

2023-11-10, Autor: 

Od początku listopada br. stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej pełni Joanna Fojcik – wcześniejsza zastępczyni dyrektora. Dotychczasowy dyrektor ZGM, Artur Gliwicki, z końcem lipca br. złożył wypowiedzenie.

Reklama

O tym, że Artur Gliwicki pożegnał się z pracą dyrektora w ZGM-ie pierwszy poinformował Rybnik.com.pl »Nieoficjalnie: Artur Gliwicki zrezygnował ze stanowiska dyrektora ZGM-u

W Zakładzie pracował do końca października br. Jak dzisiaj informuje Agnieszka Skupień, rzeczniczka UM w Rybniku, o wyborze na stanowisko nowego dyrektora zadecydował wewnętrzny nabór, w ramach awansu stanowiskowego.

Przedłożone przez kandydatkę dokumenty aplikacyjne spełniały wszystkie wymagania formalne oraz dodatkowe określone w ogłoszeniu. Joanna Fojcik funkcję tę pełni od 1 listopada 2023 r – mówi Agnieszka Skupień.

Nowa dyrektor jest absolwentką Politechniki Śląskiej na kierunku architektura i urbanistyka. Posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - w specjalności architektonicznej (projektowe i wykonawcze). Ukończyła również studia podyplomowe związane z audytingiem energetycznym w budownictwie, uzyskując uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Obecnie kontynuuje rozwój zawodowy na studiach podyplomowych na kierunku Zarządzanie w Administracji Publicznej w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University. Karierę w ZGM rozpoczęła na stanowisku zastępcy dyrektora w lipcu 2022 r.

Joanna Fojcik posiada bogate doświadczenie zawodowe. Przez kilkanaście lat prowadziła własną pracownię projektową. Pełniła funkcje kierownicze w Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej jako Kierownik Zespołu ds. Wierzytelności oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dziale Inwestycji i Zamówień Publicznych. Pracowała również jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku – dodaje rzeczniczka UM.

Nowa Dyrektor łączy pracę zawodową ze swoimi zainteresowaniami. Aktywnie angażuje się w akcje związane z pomocą dla zwierząt. Na koncie ma wiele prywatnych sukcesów sportowych jak wielokrotny udział w maratonach i ultramaratonach.

Oceń publikację: + 1 + 72 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Lepszyrybnik.pl 2023-11-10
  08:48:02

  32 16

  Gratulujemy awansu i liczymy na to, że skończy się marnowanie pieniędzy na remonty typu 10 mieszkań socjalnych w familoku za 16 mln zł.

 • ~Jacek1410 2023-11-10
  10:29:05

  34 3

  Lepszyrybnik.pl nie skończy się marnowanie pieniędzy !!!! To jest córka radnego więc miasto nadal realizuje program „rodzina na swoich stanowiskach” .

 • ~Lepszyrybnik.pl 2023-11-10
  10:48:28

  15 21

  Wykształcona, doświadczona i z Rybnika. Liczymy na to, że będzie jej zależało na rozwoju swojego miasta, więc trzymamy kciuki. W Rybniku na kierowniczych stanowiskach za mało pracuje Rybniczan/Rybniczanek, a za dużo spadochroniarzy.

 • ~nutytyty 2023-11-10
  12:26:20

  16 15

  Ludzie obudzczie sie !!!
  Bez przetargu wewnetrznie wybieraja sobie dyrektora...
  Ze tez takie rzeczy przechodza i jeszcze o tym pisza.

 • ~Francik049 2023-11-10
  15:29:23

  16 5

  nutytyty
  tego typu obsadzanie stołków to w Rybniku nic nowego, przykładem niech będzie np wybór poprzedniego dyrektora Teatru Ziemi Rybnickiej, po dwóch nierostrzygniętych konkursach dyrektorem został dotychczasowy zastępca który nawet nie startował w konkursach

 • ~nutytyty 2023-11-10
  16:16:08

  7 4

  Pamietam jak dyrektora mopsu wybierali z konkursu to byla mala afera.
  Moze dlatego w ten sposob postepuja.
  W kazdym razie jest wiele mlodych ludzi z doswiadczeniem i nowym punktem widzenia,dlaczego nie dac im szansy.Czy zawsze musi byc po znajonosci....Chyba w urzedzie juz mamy dosc ciotek i wujkow.
  Watpie czy nowy dyrektor podola starym wezwaniom ktore pozostawil kolega .Bez powodu sie nie zwolnil.

 • ~marys76 2023-11-10
  16:59:33

  6 12

  @nutytyty - istnieje coś takiego jak polskie znaki diakrytyczne oraz stylistyka. Może ukończenie gimnazjum to za mało, aby brać się za pisanie komentarzy!?

 • ~nutytyty 2023-11-10
  17:13:05

  6 6

  marys 76 a moze ktos ma taka klawiature nie przyszlo ci do glowy ze moze pisac z niemieczech np.
  teraz kiedy pisiory odchodza bedzie coraz wiecej podobnych wpisow i co wygonisz...
  stylistika jest taka ze wszyscy powinni byc rowni i miec podobne szanse a nie z gory ukartowane.Zreszta nie dlugo bedzie porzadek zrobiony.

 • ~valglano 2023-11-10
  18:26:21

  3 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1767