zamknij

Wiadomości

Lompy: lokator terroryzuje mieszkańców. Proszą o interwencję ZGM

Bartłomiej Furmanowicz 2022-02-22, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dobry sąsiad to skarb. Gorzej, gdy ten nie zamierza dostosować się do norm społecznych. Coś o tym mogą powiedzieć mieszkańcy klatki przy ul. Lompy 5A w Boguszowicach. Skarżą się na jednego z lokatorów - z jego powodu boją się o swoje zdrowie i życie. Mężczyzna dodatkowo sprasza do siebie inne podejrzane osoby, a awantury i zniszczenia tylko się potęgują. Co na to policja i ZGM?

Reklama

Sprawę na początku lutego opisała Katarzyna Lewa, lokatorka Lompy 5A. Trochę czasu już minęło, ale ani trochę nie straciła na ważności, ba! Problem się potęguje.

Żyją w strachu

Jak wyjaśnia w rozmowie z nami pani Katarzyna, mieszkańcy klatki od ponad roku zmagają się z lokatorem, który zakłóca ich spokój.

To mężczyzna po 40, chudy, blady. W żaden sposób nie można z nim się dogadać. Nie wiemy, czy przyjmuje leki, czy też chodzi naćpany, ale nie ma z nim kontaktu – opisuje problem.

Potęguje się on jeszcze bardziej, gdy sprasza do siebie równie podejrzane towarzystwo.

Gdy tylko sprowadził się do niego lokator „na gapę”, zaczęła się nasza gehenna. Podejrzewam, że dziki lokator jest handlarzem narkotyków. Można sobie więc wyobrazić, co jakie awantury tam mamy. Na początku miesiąca (5 lutego – red.) usłyszałam huk, myślałam, że to był wybuch bomby. Okazało się, że jeden z awanturników rzucił cegłą w drzwi. Zniszczona została też elewacja bloku – wymienia Katarzyna Lewa.

Mieszkańcy boją się o zdrowie i życie – swoje oraz dzieci.

Taka cegła mogłaby zabić dziecko. Jako lokatorzy klatki po prostu obawiamy się, co stanie się w przyszłości. Co mamy robić? Barykadować się w mieszkaniach i nie chodzić do pracy? Skąd mogę mieć pewność, że nie oberwiemy za rogiem kamieniem lub nożem? - słyszymy.

Mieszkanka Boguszowic wraz z innymi lokatorami postanowiła wysłać pismo do ZGM-u:

Policja temat zna, ale…

Jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych od asp. Bogusławy Kobeszko, rzecznik prasowej rybnickiej policji dowiedzieliśmy się, że temat jest znany mundurowym. Wyjaśnia, że patrol przeprowadził interwencję w związku z zakłóceniem ciszy nocnej, ale zdarzenie nie zostało potwierdzone przez mundurowych.

Nie odnotowano żadnych skarg od sąsiadów na zachowania lokatora, choć zdarzały się u niego w przeszłości głośne imprezy zakłócające odpoczynek pozostałych mieszkańców – dodaje Bogusława Kobeszko.

Z drugiej strony jak dowiadujemy się od pani Katarzyny sprawę prowadzą kryminalni.

Mam numer od policjanta z wydziału kryminalnego. Powiedział, bym do niego dzwoniła, gdyby coś się działo niepokojącego. Dzisiaj znów mamy zniszczoną elewację. ZGM wymienił szybę w drzwiach, ale za chwilę znów stanie się z nią to samo – dodaje rybniczanka.

Nie może być wyrzucony, bo Covid-19

Komunikat w tej sprawie uzyskaliśmy też od Artura Gliwickiego, dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. To właśnie w zasobach ZGM-u znajduje się wspominany blok. Artur Gliwicki potwierdza, wpłynęło pismo od lokatorów budynku w sprawie zakłócania spokoju i porządku domowego.

Tłumaczy jednak, że jest obecnie niemożliwe:

Aktualnie w sytuacji uzyskania tytułu wykonawczego nakazującego opróżnienie lokalu mieszkalnego wobec uciążliwego lokatora, zgodnie z art. 15 zzu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych – w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu Covid-19 nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego – wyjaśnia.

Czy Wy macie podobne problemy z sąsiadami?

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 70

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Iro 2022-02-22
  19:08:46

  28 7

  ....o, czyżby kartonik? Swoją drogą przepisy życia ludziom nie ułatwiają....

 • ~marys76 2022-02-22
  20:19:14

  53 12

  Ależ błędów w tym piśmie, aż razi w oczy!
  Nakopać łobuzowi do rzici i bydzie spokój.

 • ~dzideq 2022-02-22
  21:06:30

  47 2

  To nakop ,zobaczysz jak szybko działa policja.

 • ~Onyx01 2022-02-22
  22:40:14

  59 3

  ~marys76 Jak nakopiesz to jeszcze sobie narobisz problemów. Osobiście znam przypadek faceta który ma zarzuty z paragrafu o naruszanie nietykalności, pobicie, kradzieży, obrazy funkcjonariusza, jazdy pod wpływem alkoholu, jazdy pod wpływem alkoholu po zabraniu prawa jazdy za alkohol, nie płacenia alimentów, nie stawiania się na dozór policyjny, prokuratorski zakaz zbliżania się i wiesz co? I gów*o. Policja jest bezradna. Nie mogą mu nic zrobić do póki nie będzie wyroku sądowego. Wyroku nie ma choć sprawa ciągnie się już od 6 miesięcy bo sądy strajkowały:) w tym kraju opłaca się być cwaniakiem i patolem. Mamy tak kulawe prawo jak żaden kraj w Europie.

 • ~dzideq 2022-02-22
  23:06:16

  25 9

  A na naszego wspólnego sąsiada napadła wschodnia hołota, a tu nic .
  Jak o tych typach pisałem to posty były usuwane.

 • ~Chudy324 2022-02-23
  07:44:57

  47 0

  I znowu system działa przeciwko normalnemu człowiekowi, przestępca ma więcej praw. Chory świat.

 • ~meksykanin81 2022-02-23
  09:20:29

  28 2

  Zadzwońcie , ze idzie do sklepu bez maseczki i ciach tu sie szybko pojawiają ;)

 • ~Kśek 2022-02-23
  12:06:00

  19 5

  W czym problem? Facet utrudnia wam życie i policja nie reaguje? Zacznijcie Wy uprzykrzać mu życie.
  Wysyłanie paczek ze śmieciami, zamawiajcie pizze pod ten adres, sprzęt RTV i AGD. Po jakimś czasie się podda.

 • ~hardmark 2022-02-23
  22:12:57

  10 0

  Gdyby policjanci sie bali to jest pewien sposób:
  Facet kładąc się spać usłyszał w swoim garażu złodziei. Zadzwonił więc na policje. Niestety pan policjant przez telefon powiedział mu, że nie mają w tej chwili żadnego wolnego radiowozu. Facet rozłączył się, po czym zadzwonił za chwilę ponownie i mówi policjantowi:
  - Ja w sprawie tych złodziei w moim garażu. Nie kłopoczcie się już, zastrzeliłem ich.
  Po dosłownie 3 minutach na posesje zajechały 4 radiowozy, antyterroryści a nad domem zaczął krążyć policyjny śmigłowiec. Złodziei oczywiście złapano.
  - Przecież mówił pan, że ich zastrzelił!
  - A wy mówiliście, że nie macie wolnego radiowozu...

 • ~etet 2022-02-24
  07:42:09

  7 0

  Dla takich powinna być specjalna strefa na wysypisku. Żeby nie obrazić normalnych śmieci.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 439