Gra błędów

2005-02-28, Autor:
W kolejnym ligowym pojedynku koszykarki RMKS-u zdobyły kolejne dwa punkty, pokonując na własnym parkiecie UKS z Nowego Sącza 72:62.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które od pierwszego do ostatniego gwizdka zastosowały obronę strefową pod własnym koszem i po 6 minutach gry prowadziły już 16:4. Sygnał do ataku RMKS-u celnym rzutem za 3 punkty dała Karolina Kozak, to samo chwilę później uczyniła Joanna Czajkowska, która zdobywając kolejne 7 punktów dała rybniczankom prowadzenie 17:16. Pierwszą kwartę celnym rzutem za 2 punkty zakończyła Małgorzata Malach. Przez większą część drugiej kwarty utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie gości, jednak w 7 min. ponownie Joanna Czajkowska odebrała przyjezdnym prowadzenie (30:29) i po remisowej drugiej kwarcie rybniczanki na przerwę schodziły z przewagą 3 punktów.
    W drugiej połowie podopieczne rybnickiej trenerki Gabrieli Wistuby odskoczyły przyjezdnym na kilka punktów (49:40) i tę przewagę utrzymały już do końca spotkania, choć w 9 minucie ostatniej kwarty przyjezdne, dzięki dwóm celnym rzutom za 3 punkty Dominiki Niemas (najlepszy gracz drużyny gości), zniwelowały straty do 6 oczek (66:60).

To kolejna wygrana nad wyżej stojącym w tabeli zespołem (UKS Żak zajmuje 6 miejsce, a RMKS 7). Poza Joanną Czajkowską i Anią Sekowską na słowa pochwały tym razem zasłużyły Katarzyna Kozak i Małgorzata Kwiatek.

RMKS Rybnik: Joanna Czajkowska 26 (1x3), Anna Sękowska 12, Katarzyna Kozak 10 (2x3), Małgorzata Kwiatek 9 (1x3), Karolina Kozak 7, Małgorzata Malach 6, Natalia Bogdanowicz 2, Edyta Kosmal 0.

UKS Żak Nowy Sącz: Dominika Niemas 14, Joanna Gajdosz 13, Urszula Maderak 12, Ruchała Marcelina 6, Joanna Jańczyk 5, Homoncik Katarzyna 4, Justyna Zając 2, Urszula Knak 2, Iwona Gieniec 2, Małgorzata Ożóg 0.

Za tydzień w Rybniku odbędzie się ostatnie tegoroczne spotkanie ligowe koszykarek RMKS-u Rybnik. O godz. 14.00 w hali sportowej MOSiR w Rybniku Boguszowicach rozpocznie się spotkanie z liderem rozgrywek Górnikiem Wieliczka.