zamknij

Wiadomości

Fotel marszałka dla starosty?

2010-08-13, Autor: ww
W naszym regionie przybywa mieszkańców, w przeciwieństwie do centrum województwa śląskiego. W efekcie sejmik województwa musiał zwiększyć liczbę radnych przypadających na Rybnik i okolice.

Reklama

Dotychczas okręg wyborczy nr 3, który swoim zasięgiem obejmuje Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki oraz wodzisławski w sejmiku reprezentowało 7 radnych. Podobnie jak okręg nr 5, który obejmuje Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice, Świętochłowice oraz Zabrze. W ostatnich latach jednak wzrosła dysproporcja między liczbą ludności obu okręgów. Jak się okazuje, region rybnicki zamieszkuje teraz prawie 720 tysięcy obywateli. Natomiast obszar okręgu wyborczego nr 5 tworzy tylko 608 tysięcy mieszkańców.W efekcie, na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego radni podjęli decyzję o zwiększeniu liczby mandatów naszego regionu do 8 i o jednoczesnym ich zmniejszeniu w centrum województwa do 6.


Czy to oznacza, że może wzrosnąć znaczenie polityczne naszego regionu na forum województwa? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy u polityków Platformy Obywatelskiej, która podobnie jak w 4 lata temu ma największe szanse na większość w sejmiku. - Rzeczywiście, zwiększenie liczby mandatów w naszym okręgu daje nadzieję na to, że będziemy mieć większe przebicie i sprawy naszego regionu nabiorą większej wagi w skali całego województwa. Jest duża szansa na to, że przedstawiciel naszego regionu zasiadał będzie w zarządzie województwa – mówi poseł Marek Krząkała, członek zarządu regionalnego PO.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że ambicje naszych polityków się sięgają jeszcze wyżej. Mówi się o tym, że jednym z kandydatów na marszałka województwa jest Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, który jest wiceprzewodniczącym PO w regionie. - Na jesieni zamierzam ponownie kandydować do Rady Powiatu Rybnickiego. Jeśli jednak pojawi się interesująca propozycja z samorządu wojewódzkiego, na pewno ją rozważę, bo tam dla naszego regionu można wiele zrobić – powiedział nam starosta Mrowiec.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (87):
 • ~NiedobczyceMan 2010-08-13 11:28:35

  Krząkała Prezydentem Rybnika, Mrowiec Marszałkiem Łukaszczyk Wojewodą..... Mamy tym samym ekipę konkretną... panowie musicie wygrać wybory!!! Do przodu!!!

  0 2
 • ~wawokanin 2010-08-13 11:38:20

  OOOO to fajna informacja. Szczególnie dla tych, co uważali rybnicka PO za jakąś wioskę :P Widać ciągną do przodu i dobrze oby tak dalej :)

  0 0
 • ~ISKIERKA35 2010-08-13 11:42:26

  Nie wiedziałam, że Krząkała jest członkiem zarządu śląskiej Platformy. Ta informacja do mnie nie dotarła. Chyba nie pisało nic na ten temat na tym portalu..(dopiero teraz) Albo nie pamiętam

  0 0
 • ~templariusz 2010-08-13 12:03:11

  Pan Damian Mrowiec jest bardzo dobrym samorządowcem, może zostanie Marszałkiem województwa? Sprawdził się już na pewnym stanowisku to sprawdzi się i na tym także. Pozdrawiam W

  0 1
 • ~Arteks 2010-08-13 12:03:47

  @NiedobczyceMan - muszę Cię trochę merytorycznie zgasić. Nie mam nic przeciwko Mrowcowi ani Łukaszczykowi. Z tego co wiem to obydwaj mają polityczne ambicje zajęcia miejsca po Śmigielskim. W sumie to w dziejach powrotu sejmiku i marszałka województwa śląskiego to od 1999 roku nie było tak słabych marszałków jak Moszyński czy Śmigielski. Po nich naprawdę każdy będzie lepszy. Do Mrowca niektórzy mają pretensję, że poza remontem swojej siedziby i ustawieniem obelisku na swoją chwałę (każdy może zobaczyć to dziwo jeśli mi nie wierzy na słowo ale pan starosta to jedyny znany mi polityk ze Śląska, który za życia stawia sobie pomniki heh) nie zrobił zbyt wiele dla tego powiatu. Ale pytanie czy możnaby zrobić więcej? Być może nie. Może właśnie Mrowiec sprawdziłby się jako marszałek. Natomiast na koniec mam bombową informację dla niezorientowanych. To Fudali ma lepsze kontakty z Mrowcem czy Łukaszczykiem niż Krząkała! W środowiskach związanych ze śląską PO nie jest żadną tajemnicą, że Krząkała jest trochę wyalienowany. Np. nie współpracuje z posłem Siedlaczkiem czy Gadowskim! Nie chciał mieć nawet z nimi wspólnych biur poselskich. Tak więc w przypadku wyboru Fudalego na prezydenta Rybnika i Mrowca na marszałka a Łukaszczyka na wojewodę (niektórzy znajomi mówią, że Łukaszczyk może być marszałkiem) paradoksalnie można widzieć lepszą współpracę władz miejskich z włądzami województwa niż gdyby wygrał humanista, który z tymi panami nie ma najlepszych relacji :))

  0 0
 • ~analizatorsciem 2010-08-13 13:00:40

  Toby była rewelacja .Szanowny Artes wykazał się tutaj znajomością rzeczy ,tylko w słowach taki grzeczny jakiś jest:).Prawda jest taka ,że od dawna nie ma zgody pomiędzy powiatową PO , a miejską PO czyli Krząkałą. Szanowny Poseł jest po prostu negatywnie postrzegany w sferach PO i nie tylko (wystarczy przeczytać komentarze na tym portalu i przeanalizować jego dokonania przez prawie 12 lat parania się polityką) to niestety jedna wielka POrażka młodego pokolenia na które wielu z Nas tak liczyło.Człowiek beż ikry , bez jakiejkolwiek wizji czy pomysłu na swoją działalność .PO prostu Ladny Chłopczyk w garniturze.Broń Rybniczan Panie Boże od takiego prezydenta. Co do p. Mrowca to Genialna propozycją , szkoda że nie może być Prezydentem Rybnika.Ale inteligentny , rzutki, z pomysłami a co przede wszystkim nie zmanierowany i nie zepsuty polityką. Oby tylko chciał wsiąść na siebie ten ciężar bo czasy idą ciężkie.Ale kto im podoła jak nie taka osoba jak Pan D.Mrowiec Do dzieła Panie Starosto.Pzdr.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-13 13:07:55

  Juz jestem Pokemony, wiec prosze mi odpowiedziec czym ten Mrowiec sie wyroznil bo ja mysle ze ten pan to totalne dno.Bierze wyplate co miesiac po 15000 zl za nic,wyroznil sie tylko tym ze chcial zamknac biuro paszportowe w Rybniku i utrudnic zycie mieszkancom powiatu Rybnickiego zeby jedzili do Katowic po paszport.

  0 0
 • ~templariusz 2010-08-13 14:06:22

  Arteks, to żadna bomba ta Twoja wiadomość. Ja od 2005 w praktyce wiem, że Fudali ma lepsze kontakty z Mrowcem. Co innego powiatowa PO, co innego miejska PO. Miejska PO ma konflikt z Fudalim. Perę lat temu także miejska PO buntowała się przeciwko obsadzaniu na listach ludzi z PO powiatowej. W rybnickim cechu cudne to spotkania bywały. Oliwy do ognia dolewał tylko pewien kolarz, mentor miejskiej PO, który to wtedy rządził cechem a którego śmiało można było dać do pip za pewne decyzje personalne.

  0 0
 • ~charlie 2010-08-13 14:13:58

  Tylko cepy jedne to żadna zasługa PO tylko tego, że mieszkańców naszego regionu jest coraz więcej. I to też zasługa jedynie Rybnika i Żor, a przypomnę, że w tych miastach nie żądzi PO, prezydenci nie należą do żadnego dużego krajowego ugrupowania. To dzięki Fudalemu i prezydentowi Żor Panu Socha i dzięki ich polityce rośnie nam liczba mieszkańców przez co możemy miec marszałka. Dziwne tylko, że tym marszałkiem nie zostanie nikt kto przyczynił sie do tego, że mamy więcej mieszkańców a jedynie człowiek, który sprawia, ze w powiecie jest ich coraz mniej. Dziękuję i zastanówcie się czasami łajzy co piszecie bo ta propaganda jest chora.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-13 16:09:49

  Wiekim osiagnieciem PANA MOROWCA jest tez sponsorowanie zuzla w Rybniku,tak sponsorowal ze zuzel w miescie chyli sie ku upadkowi.Dziekujemu panie starosto bo byl pan chojnym sponsorem w jednym biegu a jakie wyniki to kazdy widzi bo 2 liga tuz tuz.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-13 19:30:34

  @templariusz @analizatorsciem - wy to wiecie, ja to wiem, niektórzy inni którzy mają jakichś znajomych w PO też to wiedzą, ale jak widać są też osoby, które tego nie wiedzą i takie, które próbują o tych faktach nic nie mówić. A nie świadczy to dobrze o polityku, który obraża się ciągle na innych i nie potrafi się do końca zdecydować co robić w życiu: być nauczycielem, radnym, posłem czy prezydentem ;) Są też inne ciekawe rzeczy związane z antagonizmami w śląskiej PO o których jednak jako sympatyk tej partii wolę nie pisać bo po co jakieś pisuary mają mieć uciechę. Natomiast jeszcze raz chciałbym podkreślić, że Fudali ma świetne kontakty z wieloma znanymi ludźmi z PO. Zastanawia mnie fakt czy Fudali nie chce wstąpić do PO tylko z powodu tego, że chce być wierny swojej samorządowej formacji jaką jest BSR czy też ma jakieś inne powody albo nie lubi poloityki ale jestem pewien, że poza Krząkałą wszyscy przyjęliby w PO Fudalego z otwartymi rękoma :)

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-08-13 19:47:01

  Dla mnie Krząkała to jedyny poważny kandydat na prezydenta Rybnika.... Mam dość Fudalego i cieszę się, że mamy kogoś kto może z nim wygrać. Krząkała ma duże szanse i na pewno mój głos. Nie wiem czy trio Krząkała Łukaszczyk Mrowiec to będzie super trio ale na pewno lepsze niż to co mamy teraz.

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-08-13 19:56:25

  Fudali ma dobre kontakty z Mrowcem:-) niezły hit. Mrowiec o Fudalim ma takie zdanie jak o disco-polo... Najlepiej te dobre kontakty było widać przy sprawie Juliusza. Mrowiec woli oddać obiekt w zarządzanie Larysza- kandydata SLD niż gadać z Fudalim. Fudali - pan wielmożny nawet nie podjąl próby rozmów. Kolejna podpucha Arteksa i innych klakierów BSR. Tarcia w PO są, jak w każdej większej strukturze. Poczytajcie sobie o Tomczykiweiczu - jak był ocenianiy w pierwszej kadencji a gdzie jest teraz. Krząkała robi swoje i skutecznie pnie się w góre. 12 lat temu zaczynał od rady dzielnicy, dzisiaj jest posłem. Zwykla zawisć was zżera moi drodzy. Tym bardziej , że posel nie bawi się w gierki z miejscową szajką.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-13 22:16:27

  Mrowiec jest starostą 12 lat, a Fudali - 12 lat prezydentem. Ktoś zna chociaż jeden wymierny przykład ich współpracy?

  0 0
 • ~WENUS 2010-08-14 07:48:23

  Do analizatorasciem Pan Mrowiec może być prezydentem Rybnika, może nim być mieszkaniec każdej miejscowości w Polsce, nie może być za to radnym Rybnika. Chcąc być naszym radnym musiałby tu mieszkać.

  0 0
 • ~firmaq5 2010-08-14 08:54:50

  III Zlot Bmw Team Śląsk . niedziela 29 sierpnia . Rydułtowy ul. Strzody . Rozpoczęcie imprezy o godz 10:00. ZAPRASZAMY.

  0 0
 • ~AnitaNiewiadom 2010-08-14 10:48:32

  jak nie jestem osoba związaną z polityką, nie interesuje mnie to, tak po całej historii z kanalizacją mam dość tej ekipy, która obecnie rządzi. Czytając ten artykuł i wasze komentarze widzę, że poseł Krząkała chce być prezydentem. Bardzo dobrze zagłosuję!

  0 0
 • ~karuzel 2010-08-14 11:18:02

  Krząkała działa już w polityce 12 lat i jest to działalność przemyślana oparta na jakiejś strategi a co najważniejsze skuteczna. Zaczął od Rady Dzielnicy a teraz jest posłem. przeszedł po drodze wszystkie szczeble, a nie jakieś załatwiane stanowiska Ci, coś po znajomości. Ciężka praca się opłaca!!! Będzie dobrym prezydentem Rybnika Wreszcie nowa twarz w Urzędzie Miasta na czele. Kurde chciałbym to w końcu zobaczyć, dożyć :) Już nie długo moi drodzy jesień się zbliża

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 11:29:04

  Tylko co ten caly Krzakala zrobil dla Rybnika? Nic wiec jak na razie to ten gosc widac ze potrafi dbac o swoja kariere i nic poza tym. Jest znany z tego ze jest znany. Bezbarwny posel, zadnych pomyslow.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 12:10:47

  Arteks - propagandzisto BSR, pan Mrowiec to socjolog, a Łukaszczyk zaczynał pracę jako...nauczyciel. Znowu wtopa. Żadnego speca - samozwańca.
  tropiciel - znasz jakiś pomysł Fudalego sprzed bycia prezydentem? Poszukaj w archiwach gazet, może będziesz miał więcej szczęścia. Pamietany jest z tego, że handlował butami i był radnym. Z niczego innego. I kto w takim ukladzie mógłby go zastąpić? A prezydent przecież w ostatniej kadencji nie zrobił już nic nowego, poza odcinaniem kuponów z poprzednich 8 lat.

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-08-14 12:13:00

  ropiciel_debili Wymień mi jakieś osiągnięcie Fudalego zanim został prezydentem Rybnika??? Poza tym, że skutecznie sprzedawał buty na targu i super elegancko rozdawał swoje ulotki pod bazyliką siedząc na wózku inwalidzkim. No osiągnięć pełny worek... Chłop nic nie zrobił i został prezydentem!!!! Więc nie widzę problemu aby mógł nim zostać Krzkąkała, który puki co zrobił o wiele więcej niż Fudali zanim został prezydentem Rybnika. Kojarzysz widzę fakty okrutnie opornie Pozdrawiam. Krząkała ma mój głos już dawno i wygra wybory zobaczycie :)

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 12:16:01

  Ale glupie porownanie daliscie obaj. Fudali przed swoja prezydentura byl nikomu nieznana osoba wiec co mial niby robic. Chodzic po domach i przekonywac do siebie? A Krzakala jest od kilka lat poslem i co w tym czasie zrobil? Nic. W skali kraju nic i w skali Rybnika tez nic.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 12:20:48

  a posłem zostal za sprawą tajemniczej halucynacji 20 tysięcy ludzi. Nie ma problemu - można się zapoznać z tym co robił w radzie dzielnicy, radzie miasta i jako poseł. Moższe popytać nawet jego uczniów na temat tego, jaką jest osobą. Rzeczywiście - nie jest to koleś od załatwiania interesików i mam nadzieje, że tak zostanie. Poza tym - gratuluję dowartościowania obecnego prezydenta. I zadaj sobie debilne pytanie - czym zasłużył sobie Fudali 12 lat wstecz....

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 12:29:02

  kosztowało mnie to całe 2 minuty. Proszę info z sejmu http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/www-ident?openview&RestrictToCategory=191 Jak się uporasz, to za kilka tygodni podeślę ci inne dowody systematycznej i rzeczowej pracy posła. Możemy je też zestawic z gotowością władz miasta do współpracy w kilku sprawach. Będzie ciekawie

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 12:29:25

  grzesnick ja mam w zadzie za sprawa ilu ludzi Krzakala zostal poslem. Zostal poslem bo byl na pierwszym miejscu listy PO w okregu rybnickim i tyle. Ludzie glosowali wtedy w duzej mierze na partie ogolnopolskie, zeby zrobic na zlosc PiSowi. Gdyby na pierwszym miejscu tej listy byl Kononowicz to tez by zostal poslem. Fakt, Fudali przed zostaniem prezydentem nic nie zrobil dla miasta. Dopiero pozniej zaczal dzialac. A Krzakala co? Jest polsem najwiekszej w tym kraju partii w dodatku rzadzacej Polska i pytam sie po raz kolejny co zrobil dla kraju i dla Rybnika? Wielkie nic niestety. A szkoda. Chyba posel partii rzadzacej ma wieksze pole do popisu niz jakis sprzedawca butow jak to lubisz czesto przypominac, nie uwazasz?

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 12:32:37

  Acha no super zadal troche pytan z poselskiej mownicy. Naprawde od tego wszystkim nam zyje sie lepiej.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 12:38:22

  Tropiciel - nie rozumiem tej logiki. To dlaczego pierwszego miejsca nie miał Kononowicz?? Poza tym - jak to się ma do tych rewelacji o tym, że nikt go w PO nie ceni? Zanim będziesz wypowiadać się o pracy posła - zapoznaj sie z nią i polskim prawodawstem. Do czego jest poseł?? Po raz kolejny dyskredytujesz Fudalego i mieszkańców twierdząc, że prezydentem może zostać każdy bez względu na kompetencje. Fudali sprawnie doprowadził do mariażu AWS i SLD dlatego w 98 roku radni tych dwóch ugrupowań go wybrali. Poza tym nie wypominam prezydentowi tego czym sie zajmował -myśle, że to uczciwa praca i nie ma się czego wstydzić. Natomiast reaguję czasem -ad vocem - na próby robienia z ludzi z wyższym wykształceniem bandy debili.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 12:41:19

  szybko czytasz.. o czym były te interpelacje. Opowiedz. Nie rzozróżniasz zresztą pytań od interpelacji.. Co innego robi poseł:-) w sejmie? A widzialeś ostatnie hity prezydenta w stylu popracie dla pracowniow PKP Cargo, apel do premiera, wystąpienie na ambonie w kościele? Elementarny brak znajomości zadań i obowiązków kolego.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 12:47:06

  grzesnick ja nie robie z Krzakaly debila. I wcale nie jest tak ze jakos go nie lubie. Po prostu tak jak wszyscy poslowie naszego regionu jest w sejmie szara masa. Nasi poslowie sa mierni, bierni ale wierni. I najlepiej bylo to widac w sprawie pociagow dalekobieznych z Rybnika. Nic w tej sprawie ta banda darmozjadow nie zrobila. A akurat do Krzakaly i innych poslow PO mam wieksze pretensje bo oni sa przedstawicielami partii rzadzacej wiec maja wiekszy wplyw na decyzje niz poslowie innych partii. Efekt jest jaki jest czyli Rybnik jest komunikacyjna wiocha bo nasi wszyscy poslowie nie potrafia ostro sie domagac tego co nam sie nalezy jak psu buda. W pewnym momencie zawsze sie chowaja za partyjnym obowiazkiem i zamykaja geby jak jakies cioty.

  0 0
 • ~wawokanin 2010-08-14 13:09:32

  idąc Twoim tokiem myślenia Tropiciel zróbmy lepiej z Krząkały Prezydenta Rybnika bo będzie mógł pokazać ile jest wart na prawdę. Skoro wg Ciebie w Sejmie jest tylko szarą masa. Facet jest pracowity ambitny i ma dobre podejście do miasta to lepiej zróbmy go prezydentem niż posłem :) Wg Ciebie w Sejmie się marnuje... Mój głos tez ma :) Będzie miał więcej do wykazania się, daje głowę, że będzie lepszy od Fudalego :P

  0 0
 • ~mistrzu 2010-08-14 13:12:54

  Od Fudalego to kulawy i głuchy pies mojego sąsiada będzie lepszy.... Przynajmniej szczerze mu z oczu patrzy :D

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 13:12:59

  haha wawokanin moze i masz racje ze bylby bardziej zdecydowany i energiczny jako prezydent miasta niz jako posel :) Bo jako posel to straszna cienizna tak jak i inni poslowie regionu.

  0 0
 • ~Spartakus 2010-08-14 13:22:15

  Przyznam szczerze, ze poseł Krząkała to solidna firma. W Sejmie robi ile może w gruncie rzeczy aby się przebić potrzeba przynajmniej 2 kadencji w Sejmie. Marek Krząkała jest dopiero 3 lata w Sejmie i radzi sobie dobrze. Proszę też pamiętać, że praca posła jest nieco inna praca niż zadania samorządowca. Więcej spraw ogólnopolskich, projektów ustaw itd. Jeżeli chodzi o Rybnik to zawsze znajdzie czas aby coś zaproponować np deptak o którym ostatnio czytałem. Ciekawa postać i sądzę, że będzie dobrym kandydatem na prezydenta. Baa będzie sądzę dobrym prezydentem.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 13:29:39

  posłów jest 460. Same gwiazdy mediów to być nie mogą. Prezydent miasta występował zawsze sam w mediach a ma 3 zastępców i rzecznika prasowego, których nikt w mieście nie zna. Czy to znaczy Tropiciel, że nic nie robią? Krząkala jest stale obecny w mediach rybnickich. A co z inni parlamentarzystami z naszego regionu? Co robi pan senator Gruszka? W temacie artykułu- znacie jakiegoś radnego wojewódzkiego z naszego okręgu? Co ci ludzie robią? Widzieliście w mediach radnego miejskiego z PIS i BSR? Przewodniczący Jaszczuk i dłuuugo, dłuuugo nic. Tropiciel - ich warto sprawdzić. Nie zarzucam Tobie robienia z Krząkały debila. To zdarza sie tutaj tzw "zasłużonym internautom". Wtedy zwykle przypominam korzenie prezydenta. Mój głos dotyczył Twojego zarzutu wobec wypominaniu Fudalemu jego wcześniejszego zajęcia.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 13:32:31

  grzesnick powtorze jeszcze raz, zeby nie bylo watpliwosci. Inni poslowie regionu wcale nie sa lepsi niz Krzakala. Wszyscy niestety sa mamlasowaci i bezplciowi.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 13:35:31

  Ok, przyjmuję :-)

  0 0
 • ~AnitaNiewiadom 2010-08-14 18:37:10

  Ciesze się, że mam w kim wybierać... Skoro chcę iść na wybory i wybrać prezydenta miasta Rybnika to mam do wyboru widzę Fudalego i Krząkałę. No bo tylko o nich można poczytać w mediach czy na forach. Więc wybór jest prosty. Zgadnijcie sami jaki skoro jestem przeciwniczką obecnej władzy :D

  0 0
 • ~ElaMexyk 2010-08-14 18:49:07

  Dla mnie PO to nie jest szczyt marzeń. Z reguły głosuję na lewice.... Krzakała jednak wygląda dla mnie pozytywnie i dobrze mu z oczu patrzy. Prosty wybór albo Krzakała albo Fudali, więc podzielam pogląd AnityNiewiadom..... :P Ileż można oglądać tego starucha... pora na młodych. Moje zdanie jest takie

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-14 20:52:31

  Śmieszą mnie wypowiedzi w stylu, że Krząkale dobrze patrzy z oczu, czy to, że był dobrym nauczycielem, a teraz jest dobrym posłem. Moi drodzy - jest to poseł który NIC dla Rybnika nie załatwił a poważnych spraw w jakich mógł się wykazać było conajmniej kilka. On nie wymyślił żadnego deptaku bo deptak wymyślono w czasie PRL, a o jego rewitalizacji jest mowa w strategii rozwoju miasta sprzed kilku lat opracowanej przez ekipę Fudalego. Pewnie przeczytał tę strategię i "wymyślił" remont deptaka. Pomijam to, że posłem jest nierozpoznawalnym i nigdy nie proszonym o żaden wywiad (w przeciwieństwie na przykład do posła Piechy, który jest częstym gościem programów TV i wywiadów). To człowiek bez charyzmy... A jeśli ktoś patrzy na oczy i na wygląd to wybierzmy np. Ewę Sonnet na prezydenta Rybnika. Udziela wywiadów częściej od Krząkały i jest postacią bardziej barwną i ciekawą niż on. Myślę, że męska część tego forum nie miałaby nic przeciwko mojej propozycji. Trzeba ją tylko namówić, żeby chciała startować :)

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-14 21:04:21

  @grzesnick - uświadomiłeś mi pewną ciekawą analogię z Mrowcem. Dzięki! Mrowiec i Fudali rządzą 12 lat. Ten pierwszy powiatem, ten drugi miastem. W przypadku Fudalego można powiedzieć, że Rybnik w tym czasie zupełnie zmienił oblicze i w klasyfikacji śląskich miast jest w czołówce pod kątem rozwoju placówek administracyjnych, absorbcji środków unijnych, innowacji itd. Powiat rybnicki niestety jest jednym ze słabszych powiatów. Co w tym czasie zrobiono w powiecie? Czy widzicie w Czerwionce albo Lyskach jakieś ciekawe przedsięwzięcia zainicjowane przez powiat? Zobaczcie ile w Rybniku zbudowano nowych sal gimnastycznych, ile zmodernizowano szkół, wybudowano przedszkoli a ile w powiecie? Zobaczcie jak wyglądają drogi w Rybniku, a jak tragiczne są w naszym powiecie np. w Jankowicach, Łukowie czy Suminie... Dlaczego zimą drogi w Rybniku są przejezdne a w powiecie niestety jest fatalnie? Zobaczce jak rozwinęła się w ostatnim dziesięcioleciu komunikacja miejska w Rybniku, a zarazem jaki regres nastąpił w powiecie? Obecnie z Pstrążnej, Raszczyc, Adamowic, Bełku, Świerklan czy Palowic praktycznie nie dostaniecie się bez auta lub bez przesiadek do Rybnika co jeszcze 5 lat temu nie sprawiało żadnego problemu. A mimo tego Mrowiec (któremu ja osobiście życzę jak najlepiej) jest przez wszystkich bezkrytycznych POwców guru i super kandydatem na marszałka, a Fudali, który ma na koncie same sukcesy i który zmienił dokumennie to nasze miasto na plus jest zły i be. Obłuda drodzy opozycjoniści AF!

  0 0
 • ~ElaMexyk 2010-08-14 21:11:09

  Określenie "dobrze mu z oczu patrzy", ma w języku polskim znaczenie iż dana osoba jest szczera bądź wydaje się szczera. Dla mnie to dość istotna zaleta dlatego za pomocą takiej parafrazy postanowiłam wyrazić swoją opinię na temat posła Krząkały. Ubolewam nad tym, że ktoś tutaj na tym forum nie zrozumiał mych intencji, no co poradzić. Jeśli mam wybierając to wole Krząkał,e niż Piechę. Posłowanie to nie latanie do TV i wywiady choć Krząkały w mediach i tak jest wystarczająco dużo więc ja bym nie narzekała. Nowy prezydent Rybnika ma być uczciwy słowny i jak sobie coś zaplanuje to ma to zrobić. Porządnie!!! Przy tym nie musi udzielać wywiadów jak Ewa Sonet..... No chyba że ktoś woli taką politykę. jak najwięcej twarzy w mediach Nie wnikam.

  0 0
 • ~NiedobczyceMan 2010-08-14 21:15:34

  No dokładnie porządnie... szkoda, że porządnie nie jest zrobiona ta inwestycja stulecia czyli kanalizacja.... :( Szkoda ludzi....

  0 0
 • ~Sajgon 2010-08-14 21:23:09

  Nie da się ukryć, że pewna era w Rybniku dobiegła końca kilka lat temu. Pora na nowych ludzi świeżą krew. Rybnik to miasto jak każde inne, u nas też nastąpi zmiana pokoleniowa. To naturalne. :)

  0 0
 • ~cige 2010-08-14 21:26:14

  Muszę się zgodzić z Arteksem. Pan K. ok był w radzie dzielnicy, jest posłem. Ja też byłem lata temu z radzie dzielnicy nawet w tych samych czasach. Ale co. Nie mam pleców tzw teścia to tak jest. Faktycznie, co nasi posłowie zrobili do Rybnika? Co zrobił pan K? Byłe RIO się kłania. Razem wespół z niejakim panem jajco. Tak więc do Mrowca nie miejcie "ale" bo może jeszcze się wykaże.

  0 0
 • ~wawokanin 2010-08-14 21:28:02

  Jak ktoś jest dobry w swoim zawodzie, dobrze działa społecznie, jest dobrym posłem to, to ma być wada?? Kurcze zaczynam myśleć że na tym forum wypowiadają się ludzie totalnie nie znający się na życiu. Oczywiście, że wybiorę kogoś kto był dobrym nauczycielem, ( czyli dobrze wykonuje swoją pracę) skutecznie i w sposób przemyślany prowadzi działalność społeczną a teraz jest solidnym posłem. Taki człowiek to wielka wartość. Ja nie widzę obiekcji wobec Krzakały. Będzie prezydentem coś czuje. nadaje się i tyle.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 21:47:09

  Arteks - z przyjemnością uświadomię ci, że kilka wpisów wyżej wpisywaleś, że nie masz nic do Mrowca. A dla Rybnika to fajnie bo ma lepsze kontakty z Fudalim. Robisz to tylko po to, żeby bez żadnego merytorycznego powodu atakować Krząkałe. Teraz mamy woltę o 180 stopni. No dobrze już dobrze, pochwalimy czasem Adasia. Ekspercie Ty nasz - sprawdź przy okazji zakres zadań powiatu w stosunku do jego gmin oraz budzet powiatu, który jest jakieś 10 razy mniejszy niż budżet Rybnika. Ten powiat sam w sobie to błąd, nie ma prawie wcale dochodów własnych zapewnionych ustawami. Dla jasności - nie będę tu stawał okoniem za Mrowcem, wolę Krząkałę. Chociaż gusta muzyczne z nim podzielam;-) Dla zorientowanych - znam tych panów i widzę, że tanim kitem tutaj klajstrujesz coraz częściej.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 22:03:17

  Kazdy zaglosuje na kogo zechce ale prawda jest taka ze Krzakala jako posel nie zrobil dla Rybnika nic. A mogl zrobic wiele chociazby w kwestii wczesniej wspomnianych pociagow dalekobieznych. Bo z tego ze iles razy wszedl na poselska mownice i "trocha sie pogodol" nic niestety nie wynika. Kazdy posel tak robi, jeden czesciej drugi rzadziej ale wazne jest to co konkretnego zrobil dla miasta z ktorego zostal wybrany na posla. A Krzakala nie zrobil nic. No bo jaki mamy pozytek z Krzakaly jako posla? Jaki pozytek z tych jego interpelacji i zapytan ma przecietny mieszkaniec Rybnika? Zaden. Gdyby go nie bylo to nic by sie nie zmienilo. Niestety Krzakala jest mamlasowaty a prezydent miasta powinien byc odwazny, umiec sie wyklocic o swoje racje i miec jakas wizje rozwoju niezaleznie od tego z jakiej wywodzi sie partii.

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-14 22:44:44

  @grzesnick - nie przeinaczaj moich wypowiedzi! Ja też lubię Mrowca bo to facet z jajami i chociaż jego powiat wygląda, jak wygląda i nic się w nim nie dzieje to Rybnik zawdzięcza Mrowcowi wspaniały i odważny remont starostwa!!! To teraz jeden z najciekawiej odrestaurowanych obiektów w mieście ze świetną nocną iluminacją. Facet nie bał się nawet wyciąć tych drzewsk wokoło tak aby wydobyć te obiekt na powierzchnię. Poza tym Mrowiec przedstawił dość ciekawą inicjatywę rewitalizacji Juliusza po przekazaniu kompleksu tego szpitala starostwu. A więc nie ma w ogóle znaku równości między jak to określił tropiciel_debili mamlasowatym Krząkałą a Mrowcem, który jest ciekawym człowiekiem ale chyba marnującym się jako starosta. Ale w porównaniu Mrowiec - Fudali to ten pierwszy mógłby być co najwyżej asystentem naszego prezydenta. A Krząkałę polecałbym co najwyżej jako tłumacza w urzędzie ;)

  0 0
 • ~qwerty 2010-08-14 22:48:34

  ttropiciel_debili: Krzakala troche se pogodol? to porownaj ilosc jego wystapien do ilosci wystapien np. Janika. Potem porownaj sobie, ze jednak Janik jest w sejmie dluzej, a Krzakala bedac krocej juz w tej chwili pracuje wiecej i ma wiecej osiagniec.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 22:50:25

  tropiciel - to głosuj na Leppera, ludzi pokroju Gosiewskiego. To byli poslowie do załatwiania interesików. Cały syf w tym państwie wynika z tego, że politycy pchają się do firm i instytucji uzależnionych od państwa. Załatw mi to i tamto.Kawałek rury w prawo, reszta Czesiowi w lewo. Jeden pociąg i ćwierć peronu. Proponujecie tutaj zrobić nam drugą Ukrainę. Zero znajomości konstrukcji państwa. Wstyd. Zmień ten nick bo pożresz swój ogon. Kolejny - analizator- ściemniacz, który nie wie kto może kandydować na prezydenta miasta. Gadka jak z kolesiami z wiejskiego baru "Pod gruszą"

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 22:52:42

  qwerty ja wcale nie twierdze ze Janik jest lepszym poslem niz Krzakala. Powiedz co masz z tych sejmowych wystapien Krzakaly nawet gdyby ich bylo tysiac? Nic. Wlasnie to jest takie "trocha sie pogodol" i poszedl. Niestety tylko tyle. Duzo gadania, zero skutecznosci. I dlatego wlasnie watpie zeby Krzakala byl dobrym prezydentem jakiegokolwiek miasta. Jest ciapowaty i niezdecydowany.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 22:53:10

  Fudalemu oddaję zmiany w mieście, kontynuację prac Makosza. Ostatnie 3 lata to zastój. Nie widzę żadnego powodu, żeby czekać kolejne 4 lata. No chyba, że osobista sympatia do Arteksa zaważy, który przeciez nie lubi Krząkały :-)

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-14 22:53:14

  @tropiciel_debili - sprawa z pociągami dalekobieżnymi dobitnie pokazała, że Krząkała (jak i inni posłowie) nie potrafili się o tak łatwą w sumię sprawę wykłócić - bo chodziło tylko o przekazanie odpowiednich dotacji z MI do PKP IC. Podawałem kilka przykładów innych posłów i innych regionów którym się udało. Ale szykuje się bardzo ciekawa nowa sprawa. Jest jedno miasto na ścianie wschodniej, które dzięki posłom wkrótce wywalczy powrót pociągów dalekobieżnych i to mimo, że jest wielkości i znaczenia gospodaczego takiego jak Wodzisław!!! To będzie dopiero historia jeśli im się uda, a posłom z regionu w którym mieszka 600 tys. ludzi nie. Takich spraw zresztą jest więcej. O płatnej autostradzie A1 i wykiwaniu kierowców z naszego regionu przez MI nasze poślątka dowiedziały się z serwisu rybnik.com.pl!!! Wielu posłów ma nadzieję, że ludzie są tępi i szybko zapominają. Czasy internetu dają nam naprawdę duże możliwości kontroli naszych parlamentarzystów. Ja przypomnę na forum o wszystkich zawalonych i niezałatwionych sprawach dla naszego regionu w kadencji posłów 2007-2011 przed wyborami samorządowymi i poselskimi. Nie będzie taryfy ulgowej nawet w przypadku "szczerych chęci". :P

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-14 22:55:17

  @qwerty - dla mnie porównywania z Janikiem nie mają żadnego sensu - jeśli Janik jest słaby to też powinien polecieć. Porównaj sobie skuteczność Krząkały w porównaniu do innych posłów PO w sprawie różnych problemów, a sam się zdziwisz, że facet jest kompletnie nieskuteczny nawet jeśli chce coś zrobić. Siedlaczek i Gadowski mają mimo wszystko większe sukcesy.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 22:59:09

  grzesnick no wlasnie nasz region wszyscy maja w dupie dlatego ze mamy poslow, ktorzy maja takie podejscie jak ty. My sie wielce puszymy i mowimy, ze tylko wspolne dobro w skali kraju, a inne regiony to wykorzystuja i za przeproszeniem robia nas w ciula, bo nie umiemy sie upomniec o swoje i uderzyc piescia w stol. Dlatego dzisiaj jest tak ze nie mozesz do stolicy kraju dojechac bezposrednim pociagiem z Rybnika. Poslowie innych regionow maja w dupie twoja ideologie i dlatego te regiony maja takich pociagow wiele. To tylko jeden z przykladow te pociagi, ale bardzo dotkliwy i jaskrawo pokazujacy ze zeby cos zdzialac trzeba byc nieustepliwym i odwaznym, bo inaczej inni nas zjedza. No i zjadaja przez takich ciotowatych poslow jakich mamy.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 23:02:53

  Arteks - chcesz tu blyszczeć "dla niezorientowanych', albo "zapytaj starszych kolegów', "młodzieżowka PO" , "humanisci". Ewidentne manipulacje. Nie widzę powodu, żeby nie przerysowywać czasem Twoich gier. Sam robisz tu znacznie gorsze wałki, łącznie z sugerowaniem personaliów i tego typu świńskimi atakami. W pięknych slowach, z blogoslawieństwem z tytułu długiej aktywności na forum i kilku zrealizowanych pomysłow. Dumny jesteś z siebie? Pasujesz mi do sposobu sprawowania w tym mieście jak ulał. Moderator - uprzejmie proszę o odrobinę obiektywności :-)

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 23:07:16

  tropiciel -uważaj z tymi ciotami bo dam ci buzi i zmiększniesz z uwiedzenia. Pociągami jeżdzę po kraju cały czas i widzę, ze likwidują wszędzie. Poczytaj na forum, jest taki dział o PKP - tam pisze jak się to rozwiązuje w Europie a nie jak to robią posłowie z Zamościa. Tylko że...Fudali musialby wtedy wywiązać się ze swoich pustych obietnic.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-14 23:18:42

  grzesnick nawet jesli sa ciecia to zostawia sie przynajmniej bezposrednie polaczenia ze stolica panstwa. A u nas co? Jakbys w jakims innym europejskim kraju powiedzial ze region ktory liczy kilkaset tysiecy mieszkancow nie ma ani jednego polaczenia ze stolica to by cie zabili smiechem. Nasi poslowie maja to w dupie a wlasnie od tego oni sa zeby dbac o nasze sprawy bo stad zostali wybrani na poslow i maja jakies obowiazki wobec swoich wyborcow. Ale oni przypomna sobie o nas dopiero przed wyborami. I niestety wielu znowu da sie omamic obietnicami bez pokrycia.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-14 23:48:15

  w skali kraju to my jesteśmy subregion. Jest ich 50 i ze 20 nie ma połaczeń ze stolicą. fajnie gdyby miały - zgadzam się. O tym dlaczego jesteśmy zapyziały subregion decyduja bardziej samorządowcy niż parlamentarzyści. Dobranoc :-)

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-15 00:02:38

  Acha dzieki grzesnick ze mnie uswiadomiles i teraz juz wiem ze jestesmy subregion a nie region.Naprawde lepiej sie z tym czuje i kiedy pojde na dworzec i kolejny raz przekonam sie ze nie moge do Warszawy dojechac bezposrednim pociagiem to doznam ulgi bo w koncu jestesmy subregion a nie region. Niezly zart. A co do tej liczby 20 to chyba sobie dzisiaj popiles i nie miesza ci sie w glowie. Jakies 2 tygodnie temu czytalem w gazecie artykul wlasnie o polaczeniach kolejowych i okazuje sie ze poza Rybnikiem tylko Elblag nie ma polaczenia z Warszawa z miast powyzej 100 tys ludzi. Nie licze miast GOPu bo np Bytom czy Chorzow maja rzut beretem do Katowic wiec to inna bajka. Ale z innych regionow tylko ten Elblag. I co ty na to? Jak to jest ze wszyscy potrafia wywalczyc takie polaczenia a nasi poslowie to takie mamlasy i nic z tym nie potrafia zrobic?

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-15 00:04:29

  @grzesnick - nie chrzań jak się na czymś nie znasz OK? W Polsce największe miasta, które nie mają bezpośredniego połączenia z Warszawą to ...Bytom i Rybnik (przy czym z tego pierwszego do Katowic dojedziesz nawet tramwajem czy autobusem miejskim). Największym regionem bez połączenia kolejowego ze stolicą to Subregion Zachodni - w Polsce nie ma drugiego podregionu tej wielkości bez takich połączeń, ba w Polsce nie ma w ogóle drugiej takiej aglomeracji poza GOP i trójmiastem. Wszystkie inne miasta w Polsce powyżej 100 tysięcy mieszkańców takie połączenia mają za wyjątkiem Elbląga, Płocka (co chwilę jeżdżą jednak do Warszawy autobusy) i Grudziądza, który nie ma trakcji elektrycznej. Z małych miast ok. 50 tys. połączenia zostawiono mimo cięć: Suwałkom, Przemyślowi i Nowemu Sączowi. To jest ewidentna dyskryminacja!!! Niestety za dwa tygodnie minie rok. Rok w którym nic nie zrobiono aby takie połączenia wróciły!!!

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-15 00:09:31

  Arteks, Plock ma bezposrednie polaczenie z Warszawa.

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-15 00:14:41

  Taki duzy region jak nasz powinien miec 3-4 polaczenia z Warszawa, tyle samo z Krakowem i Wroclawiem, i ze dwa z Poznaniem i Szczecinem/Trojmiastem. I to jest dopiero minimum przyzwoitosci w 40milionowym europejskim kraju. Polaczenia lokalne to inna bajka.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-15 00:20:10

  rozwiązaniem jest HUB w Katowicach. Jak znam zycie to jeżdżę pociągami więcej niz wy 2 razem wzięci. O reszcie powiązań z koleją nie będę pisał bo tu taki jeden bawi się w szpiega. Gdybyście wzięli mapę to można na niej zauważyć, że sam Wrocek ma tyle ludzi co ta aglomeracja, że przeciętny subregion ma większe odleglosci niż stąd do Katowic, że Racibórz i Jastrzebie mają w du..ie tranzyt przez Rybnik itd 460 poslów z czego 400 nie wie gdzie jest Rybnik. Młodzież w Katowicach nie wie gdzie jest Rybnik. Bo co tu takiego jest? Jeden winny - Krząkała :-) Arteks - nie pisz proszę więcej o rozwiązanich strategicznych i wizjonerskich, bo się nie znasz po prostu. Tabliczki na przystankach, skwerach wychodzą ci znacznie lepiej .

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-15 00:32:47

  Ja nie winie tylko Krzakaly. Winie wszystkich poslow z naszego regionu, a poslow PO bardziej bo sa przy wladzy i maja wiekszy wplyw na sytuacje. I jeszcze jedno grzesnick, co to ma niby znaczyc "a co tu takiego jest"? A co jest w Tarnowie, Slupsku, Koszalinie czy Olsztynie? Oni moga a my nie mozemy? Jesli my sami sobie umniejszamy to nic dziwnego ze nikt sie z nami nie liczy.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-15 00:39:24

  a tak konstruktywnie - nikt kto potrafi mysleć i liczyć nie puści tutaj ruchu dalekobieżnego, do Warszawy. linia Rybnik - Katowice jest częsciowo jednotorowa. Jeździ po niej dochodowy ruch towarowy i pociągi lokalne. Nikt nie puści tu Intercity do którego wsiądzie 5 ludzi. bo to nie ma sensu. Trzeba traktować Katowice jak HUB, czyli centrum przesiadkowe. Do Katowic - a potem gdzie dusza zapragnie. Trzeba gadać zatem o skomunikowanym z dworcem w Katowicach, synchronicznym ruchu pociągow i autobusów. A ten dworzec po rozbudowie nadaje się jak ulał i koncepcja będzie opłacała się biznesowo. Tylko tu trzeba ruchu samorządu Rybnika i samorządu regionalnego. To ich ustawowe kompetencje. Tramwaje kolejowe w opolskim sfinansowały samorządy lokalne w dużej części! Można!

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-15 00:41:23

  @grzesnick - przestań nudzić o jakiś hubach. Hub sobie poszukaj na drzewach, a mi wsytarczy powrót Rybnika jako węzła kolejowego choćby sprzed kilku lat z którego chętnie ludzie z całego regionu wyjeżdżali na wakacje do Kołobrzegu, Świnoujścia, Gdańska czy Ełku! Ja wcale nie chcę żeby z Rybnika jeździły pociągi tak często jak z Bohumina do Pragi bo nasz kraj pod kątem połączeń kolejowych to Albania... Ale mi wystarczyłby do szczęścia jeden sensowny pociąg na 10.00 rano żeby dojeżdżał do Warszawy. Jeśli jeździłeś Hutnikiem to wiesz, że mimo długiego czasu jazdy i niezbyt fortunnej godziny przyjazdu do Warszawy w samym Rybniku nie licząc Leszczyn, Mikołowa i Raciborza wsiadało i wysiadało kilkadziesiąt osób!
  A co do twoich opinii o samym Rybniku to pasują one całkowicie do szablonu, że rybnickie platformersy nie są patriotami lokalnymi!!! Tak się akurat składa, że notorycznie media i dziennikarze poddają przykład Rybnika Katowicom! Niedawno artykuł w DZ o życiu nocnym, czy GW o wymieraniu SK i wzroście liczby mieszkańców w SR. No ale wy na przekorę wymyślacie głupoty o swoim mieście bo rządzi nim "zły gargamel nie"? A rybnickie platformersy to smerfy z których qwerty to maruda, grzesnick to mądrala, Krząkała to laluś, Kuczera to marzyciel, a Arteks to oczywiście podły kot gargamela ;) Nie macie ani krzty lokalnego patriotyzmu. Wolicie ględzić negatywne pierdy o Rybniku tylko z powodu tego, że wam nie odpowiada prezydent...

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-15 00:44:43

  Słupsk, Koszalin - turyści nad morze, Olsztyn - stolica wojewodztwa plus Mazury czyli znów turyści. Tarnów - 200 tysięcy ludzi, 2 miasto w województwie, zadnego centrum miejskiego w pobliżu. Realizm

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-15 00:50:00

  Arteks - kwestia czasu. HUBy to priorytet UE. A Ty mi tu bajki z PRL opowiadasz. I jeszcze smurfy. Moderator - Ty czytasz co on pisze? Na manifestacji chyba był bo mu ziele na fantazję zadziałało. Patriota :-)

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-15 00:57:19

  a co tu jest.. czy ja nie pisałem o połaczeniach kolejowych i generowaniu ruchu. Smurfy...Wiem Arteks że jesteś klakierem prezydenta (nie mam pewności czy znasz slowo). Martwi mnie, jak to smurfa o czystym serduszku czym on cię karmi:-)

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-08-15 00:58:34

  Jasne grzesnick, turysci. Zima tez? Te miasta maja polaczenia nie tylko sezonowe wiec przestan bzdury wygadywac. I skad ci tez do glowy przyszlo ze Tarnow ma 200 tys mieszkancow? Chyba od tego jezdzenia pociagami zakrecilo ci sie w glowie.

  0 0
 • ~mistrzu 2010-08-15 10:16:56

  Krząkała sam jako prezydent może wiele zmienić i to zmienić na lepsze. jednak wydaje mi się iż równie istotne jest odmłodzenie Rady Miasta. Patrząc na tą dzisiejszą radę myślę, że z 70% ludzi to tam w ogóle nie powinno się znaleźć.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-15 10:50:14

  Rzeczywiście nie ma, pomyliłem się. co do reszty - ma oczywiste znacznie. Te miasta leżą poza tym na glównych ciągach kolejowych. Rybnik nie, ponieważ Chałupki są drugorzędne wobec Zebrzydowic (glowna lini idzie od Raciborza do Chałupek) Jak chcesz o tym gadać to przenieśmy się do wątku o PKP na forum. Chyba, że chodzi o zupełnie inne intencje

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-15 11:11:42

  Prosze mi POkemony napisac co ten NIEROB MROWIEC zrobil dla powiatu rybnickiego, bierza co miesiac 15000zl d.iad chce wyplynac na plechach PO I ZNOWU KASOWAC PIENIADZE PODATNIKOW.Kiedys go widzialem chlop na jedna umycie, zwykly szarak

  0 0
 • ~wojtek144 2010-08-15 12:27:59

  ~karuzel Krząkała jest członkiem Rady Dzielncy Śródmieście na papierze. W tej kadencji niczego sensownego nie przedstawił dla Rybnika kompletny brak pomysłów. Co do Mrowca, niech pokaże czego dokonał po przejęciu obiektów po byłym szpitalu "Juliusz".

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-08-15 12:53:32

  Wojtek – doskonale wiesz, że to Rady z roku na rok są coraz bardziej papierowe. Maja służyć temu, żeby błyszczał Twój szef. Nie służą lokalnym działaczom. Ludziom nie pozwala się gadać. Reklama banku i instalatora solarów, niereklamowane spotkania w dzielnicach o kanalizacji. Manipulacje. Szczerze to nawet nie wiedziałem, że Krząkała jest w takiej radzie. Fajnie mieć tam też posła poza ustawionymi radnymi miejskimi chyba
  Co do pomysłów – prezentujesz na tym forum dobitnie typ urzędnika, który i tak wie lepiej. Ludzie mogą mieć pomysły, ale co wam tam ktoś będzie gadał – wiecie w tym UM lepiej . o czym Ty chcesz tu gadać...

  0 0
 • ~ 2010-08-15 13:04:37

  Tak Krząkała i spółka będą sprawować władzę ... http://www.pis.org.pl/article.php?id=11635

  0 0
 • ~ 2010-08-15 13:26:51

  Coś dla fanów Krząkały i PO ... http://www.niepoprawni.pl/blog/656/jedyne-prawdziwe-informacje-wyd-4

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-15 13:38:05

  Zapomnijscie poKEMONY ZE WY bedziecie sprawowac wladze w Rybniku lub powiecie, ludzie boja sie CPUNOW

  0 0
 • ~realista 2010-08-15 16:03:47

  @bogdann55 - strasznie głośno szczekasz na tym forum jak na kogoś kto szuka seksu przez internet....może jak już nie będziesz taki anonimowy to zniknie ta pozorna odwaga i rozrzutność w wyrażaniu swojej jakże bardzo ograniczonej i przesiąkniętej nienawiścią opinii do wszystkiego co wg. Ciebie jest ZŁE !

  Żeby to jeszcze były naprawdę jakieś wartościowe komentarze ale to są tylko zlepki nienawiści rzucane dookoła tylko by prowokować. Przykład idzie z góry - Jarosław Kaczyński, o Rydzyk i fanatycy przed Pałacem Prezydenckim.
  Zastanawiam się czemu Cię tam jeszcze nie ma. Nadajesz się do takiej profanacji.

  Żeby nie było, że to off topic, to uważam, że PO nie jest idealną partią ale jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż pozostałe opcje i pokładam w nich pewne nadzieje, na poprawę tu i ówdzie.

  0 0
 • ~ 2010-08-15 20:37:55

  "realista", czy tylko z nazwy? Twoim zdaniem Palikot , Niesiołowski, Kutz, Wajda, Bartoszewski, nawet "nasz" premier, mówiąc wyginiecie jak dinozaury... głoszą miłość!? Nienawiść zabija, to stara prawda, a obłudna nienawistna miłość głoszona przez tych ,z którymi wiążesz nadzieję, zabija dwa razy szybciej. Jeżeli modlący się spokojnie ludzie są dla Ciebie profanacją, to kim dla Ciebie są pijane lumpy, plujące na nich i wyzywające ich od najgorszych? Twoje nadzieje będą tak płonne jak Twój realizm.

  0 0
 • ~JustDoiT 2010-08-15 21:49:58

  Arteksie hmmmmm mój ty KLAKIERKU :) Cóż za porównania- hahahaha powiedz lepiej czy nadal nosisz tą gustowną kitkę??

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-15 21:58:49

  @justdoit - że klakierek to przesada bo prawdziwy klakierek gada zawsze to co chce usłyszeć jego pan. A ja tylko w zasadniczych sprawach mam zbieżne poglądy z Fudalim a więc głównie w sprawach dotyczących rozwoju Rybnika, w wielu się różnimy ale ponieważ na rządzeni w Rybniku mają cieńcy politykierzy zamiast sympatyków tego miasta - Fudali może liczyć na mój ważny głos w dyskusji :). A co do mojej kitki to dzięki za docenienie - jest gustowna ;)

  0 0
 • ~JustDoiT 2010-08-16 07:22:00

  " bo prawdziwy klakierek gada zawsze to co chce usłyszeć jego pan. A ja tylko w zasadniczych sprawach mam zbieżne poglądy z Fudalim".

  Arteksie czyli Twoim Panem jest Fudali?

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-08-16 09:54:55

  justdoit Pięknie żeś tego dupo-liza złapał.... Ciekawe co teraz napisze :):D

  0 0
 • ~Arteks 2010-08-16 23:34:39

  @justdoit - i właśnie to jest problem który najbardziej bodzie rybnicką PO, że jest tu niezwykle konstruktywny i inteligentny człowiek, liberał i zwolennik PO, który drwi z rybnickich POpulistów (tzw. lepperowców) i popiera Fudalego, który mimo, że koalicyjnie jest związany z prawicą to jest megawolnorynkowy, nowoczesny, otwarty na innowacje i ciekawe pomysły, a przede wszystkim jest fanem Rybnika tak jak Arteks. Jestem pewny, że to boli aktywistów PO najbardziej. Bo jakiś tam PiSowaty Bogdan czy ambi wam w ogóle nie przeszkadzają ale człowiek, który kiedyś wspierał Krząkałę, a teraz kiedy poznał się jakim Krząkała jest miernym politykiem - popiera całkowicie Fudalego. To że kipicie ze złości i zazdrości, że straciliście tak ciekawego zwolennika zawdzięczacie swojemu krytykanctwu, politykierstwu jakie uprawiacie, bezpomysłowości i zaściankowatości. Jesteście zacofani i niegodni nowoczesnej partii jaką w Polsce jest PO - która z natury wspiera wszystko co sprzyja rozwojowi. Jeśli zmienią się w Rybniku władze PO, zmienicie całkowicie strategię działania i odmienicie oblicze to nie wykluczam zmiany podejścia wobec was. Niczyim sługą nie jestem i nie będę. Na razie jesteście gromadą mamlasów bez składu i ładu ;) Nie dajcie sobie rządzić grupie przemądrzałych i nudnych nauczycieli. To już ten Mrowiec o wiele bardziej nadawałby się na szefa tutejszej PO...

  0 0
 • ~templariusz 2010-08-18 23:57:52

  Artek jest czasem przemądrzały ale tu się z nim zgadzam. Każdy ma prawo mieć własne zdanie. Co sądzisz Arteks o niejakim panu G. kolarzu?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3464