zamknij

Wiadomości

Firma usunęła śmietnisko w centrum Rybnika? Sprawdzamy

2018-12-21, Autor: bf

Wracamy do tematu śmietniska w centrum Rybnika, o którym pisaliśmy kilka dni temu. W czwartek podwykonawca remontu wiaduktu na ul. Chwałowickiej obiecał posprzątać śmieci. Czy to zrobił? Sprawdzamy.

Reklama

Przypomnijmy, w miniony wtorek pisaliśmy o wysypisku śmieci, które powstało w centrum Rybnika - na placu między stacją paliw, ul. 3 Maja, a wiaduktem kolejowym. Znaleźć tam można było gruz, puste puszki po piwie, plastikowe butelki, folie, a nawet obuwie robocze i połamane znaki drogowe. Wśród odpadów znalazły się też materiały budowlane jak np. opakowania po farbach, zaprawach, impregnatach, izolacjach czy utwardzaczach. Część z tych rzeczy była szkodliwa dla środowiska! >>Śmietnisko w centrum Rybnika. Kto za to odpowiada?<<

Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK wskazał, że po części za taki stan rzeczy odpowiadał podwykonawca, który pracował nad remontem wiaduktu na ul. Chwałowickiej. - Śmieci i opakowania po placu budowy zostaną usunięte do najbliższego czwartku – zaznaczył wtedy.

Czy tak też się stało? Wczoraj na placu faktycznie pojawili się pracownicy, którzy zaczęli gromadzić odpady. Czerwony kontener nie został jednak jeszcze wywieziony, a tuż obok cały czas leżą folie i gruz. Do tych ostatnich odpadów podwykonawca się nie przyznaje. - Gruz, który rozbieraliśmy w czasie remontu od razu wywoziliśmy – zaznaczył Jacek Karniewski.

Sprawą zajmuje się Straż Miejska w Rybniku i to ona będzie dociekała, kto wysypał odpady na placu. Jeżeli nie uda się ustalić sprawcy, obowiązek wywiezienia odpadów będzie ciążyć na właścicielu terenu.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~sympatykrybnika 2018-12-21 14:23:27

  Zgoda, że obowiązek wywiezienia odpadów będzie ciążyć na właścicielu terenu, ale zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Art. 3. 1. Utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do obowiązkowych zadań własnych gminy), UM nie spocznie póki właściciel terenu nie wywiezie tychże odpadów, można powiedzieć urzędnicy będą szczególnie up…wi w stosunku do tego podmiotu. Może także zobowiązać go do rewitalizacji tego placyku, aby cieszył oko nas rybniczan i naszych gości.

  6 2
 • ~Negro 2018-12-21 16:44:34

  W tym miejscu powinien zostać zbudowany prawoskręt z Chwałowickiej w 3 Maja. Zakorkowane Chwałowicka i Prosta to wina miniaturowego ronda Chwałowickiego.

  22 6
 • ~buchu 2018-12-21 17:05:45

  Tak jakby od razu właściciel czyli PKP PLK nie mógł tego posprzątać a jak znajdzie się winny tego syfu to obciążyć go kosztami. Czy w PKP nie ma myślących ludzi od PR aby zrobić dobry wizerunek firmie, a tak tylko go sobie pogarsza.
  ~Negro rondo chwałowickie nie jest małe bo wg. przepisów ma 2 pasy (Dlaczego 2 to proszę doczytać w ustawie PRD. Gdyby był problem to podam paragraf) ale kierowcy chyba nie czytają ustawy PRD.

  5 13
 • ~Antyk 2018-12-22 10:22:46

  czyli po oficjalnym zawiadomieniu sprawa nie do rozwiazania, ale po anonimowym donosie na staruszkę, że z komina jej domu wylatuje czarny dym(a musi zwłaszcza po dołożeniu do pieca certyfikowanego węgla) wszyscy się ekspresowo poruszają, byle dowalić mandat??

  13 3
 • ~Negro 2018-12-22 10:44:23

  ~buchu Gdyby wszyscy kierowcy byli energicznymi bystrzakami to włączaliby się na to rondo płynnie, ale niestety tak nie jest. Połowa kierowców niepotrzebnie się zatrzymuje i dopiero się rozgląda czy ma wolne. Dlatego postuluję zbudowanie dodatkowego pasa do prawoskrętu bez potrzeby ustępowania pierwszeństwa., a dalej na 3 Maja są 2 pasy .

  4 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 750