zamknij

Wiadomości

Kolejne kłopoty z odbiorem „gabarytów”. Firma wydała komunikat

2022-05-27, Autor: 

Znów problemy z odbiorem odpadów wielkogabarytowych w Rybniku. Tym razem dzieje się to w dzielnicy Meksyk i Rybnik Północ. Firma Eko wydała już komunikat w tej sprawie.

Reklama

Jak się dowiadujemy od wczoraj (26 maja), zgodnie z harmonogramem trawa odbiór przez firmę Eko odpadów wielkogabarytowych z posesji jednorodzinnych, terenu dzielnic Meksyk, Rybnik- Północ. Jednak ze względu na ich znaczącą ilość, część wystawionych przed posesje odpadów zostanie odebrana dzisiaj.

Wczoraj (czwartek) zadnie było realizowane przez trzy samochody ciężarowe od 6 rano do godzin wieczornych. Dziś (piątek) na rejony Rybnika wyjechały ponownie trzy samochody, czwarta załoga dołączy do nich w godzinach popołudniowych – czytamy w komunikacie firmy.

Eko informuje, że tylko w tym miesiącu z terenu Rybnika odebrała już 758 Mg (ton) odpadów wielkogabarytowych.

Dla porównania: średniomiesięcznie w 2021 obieraliśmy - 267 Mg, a w 2022r (od stycznia do końca kwietnia 2022 r) - 134 Mg. Jeśli obecna sytuacja wpłynęła negatywnie na Państwa plany serdecznie przepraszamy. Dokładamy wszelkich starań by odbiór odbywał się zgodnie z założeniami – czytamy.

Przedsiębiorstwo apeluje, by kontaktować się z nimi w razie odbioru większej ilości gabarytów.

Przy okazji chcieliśmy podziękować tym wszystkim, którzy proponują naszym załogom kawę, zimne napoje, drobny poczęstunek, czy nawet pomoc przy załadunku – słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Murator 2022-05-27
  11:29:07

  54 13

  W dzielnicach "willowych" gabaryty powinny być odbierane raz w miesiącu, wówczas nie byłoby problemu z odbiorem. Na blokach Eco odbiera na bieżąco, są tam specjalne wiaty. Płacimy tyle samo za śmieci, a jesteśmy pod tym względem poszkodowani. To śmieszne, że gabaryty są odbierane dwa razy do roku, nie każdy ma samochód, żeby wywieźć sobie gabaryty samemu do pszoku.

 • ~norton 2022-05-27
  11:58:00

  74 7

  Co mnie mieszkańca obchodzi, że firma ma kłopoty? To UM miasta zbiera podatki (nie małe) za wywóz śmieci. Jeśli ja spóźnię się z płatnością to mam naliczone odsetki - jeśli miasto nie wywiązuję się z tego do czego się zobowiązało to powinno zadośćuczynić nam mieszkańcom za swoje błędy. Bo prawo powinno działać w obie strony.
  Czy ktoś w UM wyleci na zbity pysk za to, że miasto nie wywiązuję się ze swoich obowiązków? (pytanie retoryczne...)

 • ~jacek_ligota 2022-05-27
  12:23:07

  14 7

  @Murator: Jakby gabaryty odbierali co pol roku nie byloby jeszcze tak zle jak jest teraz. Mam odbior co 3 miesiace (maj i sierpien) i potem 9 miesiecy przerwy.

 • ~Arteks 2022-05-27
  13:51:34

  11 68

  @Murator - jak to? Przecież wielu uważa, że w dzisiejszych czasach każdy ma auto i autem powinno się jeździć w każdym celu. Tym bardziej więc można pojechać i wywieźć swoje śmieci jeśli nie chce się czekać. Mieszkańcy bloków płacą tyle samo - to fakt - ale łatwiej firmie wywozowej wywozić takie rzeczy składowane w jednym konkretnym miejscu dla kilku bloków (czasami jest to więcej ludzi niż w jednej dzielnicy domkowej). Skoro ktoś ma domek ze swoim placem - może u siebie składować gabaryty do dnia wywozu.

 • ~Kurt_Wallander 2022-05-27
  17:29:17

  33 2

  ...zaś potem przyjdzie Arteks i będzie się naśmiewał z tych z domków, że mają hałdy śmieci na podwórku. Podwójne standardy Arteksa. Na Maroku raz był taki miesiąc, że gabaryty stały trzy dni zanim je ktoś odebrał dając szanse zbieraczom i tym, którzy wyszukują w śmieciach rzeczy do ponownego użytku.

 • ~Adam Walkowiak 2022-05-28
  03:15:11

  19 3

  Kurde nie wiem o co tutaj w ogóle chodzi w tych Waszych uszczypliwych wpisach (wobec siebie) - firma zbiera gabaryty, tylko jest ich tak dużo, że potrwa to też trochę dłużej niż planowano i wydała komunikat... Tyle w temacie - po co te gadki i złośliwości nad takimi pierdołami - wszystko zostanie zabrane i nikomu się krzywda nie stanie, jak przed płotem mu te śmieci dwa dni dłużej postoją... Bądźmy trochę mądrzejsi i bardziej wyrozumiali, a będzie nam się lżej żyło :)

 • ~rzyt 2022-05-28
  07:30:16

  10 0

  Mam przykład z życia; lokator opuszczał mieszkanie i chciał pozbyć się "gabarytów". Pożyczył busa, zaopatrzył się w kopię faktury za śmieci /budynek wielorodzinny/ i pojechał. A tam problem, bo gabaryty załadowane były w busie z reklamami firmy...więc są "firmowe". Przepychanki, telefony...i w końcu ok, ale i tak było tego więcej niż limit pozwala /na oko/ i mała opłata dodatkowa. Inny pojechałby do lasu...

 • ~sianio 2022-05-28
  12:38:15

  5 3

  Adam Walkowiak -Jak by te gabaryty leżały trzy dni to nic nie powiem.Ale u mnie firma sobie wybiera co bierze a co nie.Ostatnio wystawiłem gabaryty i były tam między innymi drzwi łazienkowe których nie zabrano.Leżą do dziś bo mam nadzieję że firma kręcąc się po okolicy zabierze je .Najlepiej było by to walnąć do lasu ( tuż za płotem) albo spalić w piecu ,ale moje dobre wychowanie nie pozwala mi na takie uczynki.Płacę uczciwie za wywóz wszelkiego rodzaju śmieci i firma powinna wywiązywać się ze swoich zadań a nie wybierać ,to wezmę,tego nie wezmę.Może ja sobie też zrobię tak że raz zapłacę drugi raz nie.

 • ~Kwinto 2022-05-28
  17:50:58

  5 2

  ~sianio drzwi ci nie zabiorą obecnie to odpad remontowy tak samo jak panele. Jeszcze z pięć lat temu takie rzeczy zabierali bez pytania, potem lista zabieranych przedmiotów tylko malała. Ja rozumiem gruz, styropian, papa... ale rzeczy typu panele, boazeria, drzwi ,umywalki no ludzie po co te gabaryty? dzisiaj praktycznie zabierają tylko meble bo sprzęt elektro od razu zbierają jakieś debile rozbijający się busami po wsi. Wcale mnie nie dziwią kupy śmieci wysypywane w lasach bo nawet wywożąc samemu rzeczy na wysypisko trzeba mieć stalowe nerwy. Swego czasu gość mi grymasił że w gruzie są kawałki pianki montażowej. Cyrk! daleko nam jeszcze do Europy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1486