Energetyk ROW: zamiast zwycięstwa kolejny remis

2014-03-14, Autor:
Od 4. minuty meczu z GKS-em Tychy piłkarze ROW-u prowadzili 1:0. Od 29. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Pomimo tego dali sobie odebrać zwycięstwo, tracąc gola z rzutu karnego w 83. minucie! Tym samym rybniczanie zremisowali dwunasty mecz w tym sezonie.

Rybniccy piłkarze nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku meczu z GKS-em Tychy. Już w 4. minucie pięknym strzałem z 30 metrów popisał się Łukasz Bałuszyński. Bramkarz Piotr Misztal tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Chwilę później Bałuszyński mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 29. minucie doszło do małego zamieszania w środkowej strefie boiska. Jego głównymi bohaterami byli Sławomir SzaryTomas Docekal. Po krótkim starciu między tymi piłkarzami sędzia postanowił wyrzucić z boiska Docekala, a Szarego ukarał żółtą kartką. Od tego momentu rybniczanie grali z przewagą jednego zawodnika. Zamiast to wykorzystać i podwyższyć prowadzenie, marnowali jednak okazję za okazją. W ataku szczególnie aktywny był Idrissa Cisse, który kilka razy był bliski pokonania Misztala. W 54. minucie groźnie z dystansu strzelił Daniel Feruga. Z kolei w 80. minucie idealne podanie Tomasa Vrto zmarnował Szymon Sobczak. Gdy wydawało się, że rybniczanie w końcu strzelą drugiego gola, padło wyrównanie. Podobnie jak w kilku meczach rundy jesiennej, piłkarze ROW-u stracili gola z rzutu karnego. Tym razem katem rybniczan okazał się Paweł Smółka, który z jedenastu metrów pewnie pokonał Antonina Bucka. Do końca spotkania tyszanie umiejętnie bronili remisu i mecz zakończył się podziałem punktów.Jan Żurek – trener GKS-u Tychy

W poprzedniej kolejce nie powinniśmy byli przegrać, a przegraliśmy. ROW po ostatniej porażce był zdeterminowany, żeby dziś wygrać, dlatego przestrzegałem moją drużynę przed tym meczem. Zaczęliśmy to spotkanie źle. Moi stoperzy popełniali dużo błędów i mieli problemy z upilnowaniem Cisse. Remis jest dla nas sukcesem, choć pozostał mały niedosyt. Każdy punkt jednak się liczy przy tak wyrównanej I lidze. Szkoda by było, gdyby dwie śląskie drużyny spadły do II ligi. Zarówno ROW, jak i GKS, muszą jak najszybciej wyjść z tego dołka.

Marek Wleciałowski – trener Energetyka ROW Rybnik

Dziś od pierwszej minuty widziałem zespół. Podobało mi się, jak moi piłkarze rozgrywali mecz. Grali dobrze w obronie i stwarzali sobie sytuacje w ataku. Brakowało jednak wykończenia i nad tym musimy popracować. Widzę perspektywy przed tą drużyną. Szkoda, że przypadkowy faul i wykorzystany rzut karny sprawiły, że nie odnieśliśmy zwycięstwa. Po tym remisie mamy dwóch rannych, którzy czekają na kolejne ważne mecze.

Energetyk ROW Rybnik - GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Łukasz Bałuszyński (4), 1:1 - Paweł Smółka (83 rzut karny)

Energetyk ROW: Buĉek, Płonka, Grolik, Szary, Sobczak, Muszalik, Otręba, Bałuszyński (65' Vrto), Feruga, Cisse (81’ Mandrysz)

GKS: Misztal, Kopczyk, Masternak, Mączyński, Zganiacz, Gąsior, Wodecki, Docekal, Chomiuk (70’ Krajanowski), Smółka, Szczęsny (46’ Balul)

Żółte kartki: Szary (29), Płonka (88).
Czerwona kartka: Docekal (29)