Energetyk ROW - Termalica: czy piłka przekroczyła linię bramkową? (wideo)

2013-11-22, Autor:
Jeszcze na kwadrans przed końcem Energetyk ROW prowadził z Termalicą 2:1. Gole dla rybniczan zdobyli Daniel Feruga i Kamil Kostecki. W 78. minucie, po wątpliwym rzucie karnym, wyrównał Jakub Biskup. W doliczonym czasie gry na bramkę ROW-u strzelił Rafał Kujawa. Sytuację próbował ratować Marcin Skrzeszewski. Czy piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową? Trudno rozstrzygnąć. Sędzia liniowy nie miał jednak wątpliwości i Termalica wygrała w Rybniku 3:2.

Wkrótce szczegóły.W ostatniej kolejce w tym roku do Rybnika przyjechała Termalica Bruk-Bet Nieciecza. W porównaniu do poprzednich meczów w składzie ROW-u doszło do kilku zmian. Od pierwszej minuty zagrał Łukasz Bałuszyński. W obronie natomiast zadebiutował Michał Adamczyk. W bramce trener Marek Wleciałowski postawił na Marcina Skrzeszewskiego.

Już na początku meczu na listę strzelców mógł wpisać się Bałuszyński, który jednak dwa razy trafił w bramkarza gości. Później na boisku wiało nudą, a prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. W 50. minucie swoją dziewiątą bramkę w tym sezonie strzelił Daniel Feruga. Pomocnik ROW-u popisał się potężnym uderzeniem zza pola karnego i było 1:0 dla gospodarzy. Chwilę później wyrównał Jakub Biskup. Piłka po jego strzale trafiła w Szymona Jarego i przelobowała bezradnego Skrzeszewskiego. Po kilku minutach rybniczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Ferugi wykorzystał Kamil Kostecki.

Ostatni kwadrans na długo pozostanie w głowach rybnickich piłkarzy. W 77. minucie sędzia Tomasz Kwiatkowski podyktował dla gości rzut karny. Według niego faulował Sławomir Szary, który po meczu głośno manifestował swoje niezadowolenie z decyzji sędziego. – Mam przed oczami wślizg Sławka i widzę, że atakuje piłkę. Według mnie jego interwencja była czysta – komentował trener Wleciałowski. „Jedenastkę” na gola zamienił Biskup. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2, kolejną kontrowersyjną decyzję podjął arbiter. Tym razem sędzia liniowy uznał, że piłka po strzale Rafała Kujawy przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Działo się to już w doliczonym czasie gry. Chwilę później Termalica mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:2 i zdobycia cennych 3 punktów.

Przed rybnickimi piłkarzami przerwa zimowa, którą niestety spędzą w strefie spadkowej. Trenera Wleciałowskiego czeka teraz sporo pracy, ponieważ gra ROW-u pozostawia wiele do życzenia. Było to szczególnie zauważalne w ostatnich meczach: – Kibice mogą czuć się rozczarowani postawą moich zawodników – powiedział szkoleniowiec ROW-u. – Dziękuję im za wsparcie i doping przez cały mecz. Rybnicka drużyna ma problem, a zawodnikom potrzeba wsparcia – dodał.

Energetyk ROW Rybnik - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (0:0)

1:0 - Daniel Feruga (50), 1:1 - Jakub Biskup (52), 2:1 - Kamil Kostecki (58), 2:2 - Jakub Biskup (78 - karny), 2:3 - Rafał Kujawa (90)

Energetyk ROW: Marcin Skrzeszewski - Marek Krotofil, Szymon Jary, Sławomir Szary, Michał Adamczyk (59' Daniel Kutarba), Mariusz Muszalik, Kamil Kostecki, Rafał Kurzawa (35' Idrissa Cisse), Daniel Feruga, Roland Buchała, Łukasz Bałuszyński (78' Mateusz Szatkowski).

Termalica: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Dalibor Pleva, Bartosz Kopacz, Łukasz Pielorz, Jakub Biskup (84' Rafał Kujawa), Dawid Sołdecki, Krzysztof Kaczmarczyk (69' Dariusz Jarecki), Jakub Kiełb (69' Piotr Piekarski), Andrzej Rybski, Emil Drozdowicz.

Żółte kartki: Szary, Feruga, Jary (Energetyk ROW) oraz Kiełb (Termalica).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 1500.