Dwa zespoły TS Volley w półfinałach mistrzostw Polski

2014-03-11, Autor:
Młodzicy TS Volley Rybnik poszli w ślady juniorów i awansowali do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski.

W miniony weekend w Jastrzębiu został rozegrany turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski młodzików. Zespół TS Volley Rybnik, oparty na uczniach S.O.S. Gimnazjum Sportowego nr 2, musiał wygrać trzy mecze, aby uzyskać awans. Sztuka ta się udała i młodzicy poszli w ślady juniorów, którzy półfinał MP zapewnili sobie tydzień temu.W pierwszym meczu rybniczanie pewnie pokonali Gwardię Wrocław 2:0 (25:17, 25:7), natomiast w drugim MMKS Kędzierzyn Koźle także 2:0 (25:13, 25:22). W decydującym starciu o awans do półfinału MP nasi siatkarze zmierzyli się z UKS-em Hutnik Dobry Wynik Kraków. Pierwszy set spotkania był niezwykle emocjonujący, początkowo nic nie wychodziło naszym siatkarzom co skrzętnie wykorzystywali krakowianie. Wynik 1:6 a później 10:16 dobrze ilustruje przebieg wydarzeń. Jednak rybniczanie nie zamierzali się poddać i gdy opadły emocje zaczęli grać coraz lepiej. W końcówce seta było już 21:24 dla rywali ale pełna determinacji gra przyniosła pierwszy remis w secie 24:24 i kolejne 2 zwycięskie punkty. Krakowianie całkowicie się załamali końcówką pierwszego seta, a będący na fali TS Volley od razu objął prowadzenie 6:0. Dobra gra do końca przyniosła zwycięstwo w secie 25:12 i w całym meczu 2:0.

Skład TS Volley Rybnik: Mateusz Niemiec (kapitan), Piotr Rutkowski, Igor Oziabło, Bartosz Mika, Jakub Madej, Kamil Szymura, Paweł Fidosiej, Damian Holesz, Mikołaj Marek, Wojciech Zubko, Damian Wagner, Jakub Kuczera.

Trenerzy: Wojciech Kasperski Lech Kowalski. Jarosław Żmijewski - statystyk, Łukasz Lelek - fizjoterapeuta.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0