Drugie miejsce rybniczanek

2003-12-08, Autor:
Na drugim miejscu koszykarki RMKS-u Rybnik zakończyły VIII Mikołajkowy Ogólnopolski Turnieju Koszykówki Dziewcząt rocznika 1991.

Turniej odbył się w Jeleniej Górze w miniony weekend. Po bardzo dobrzej grze rybniczanki zajęły drugie miejsce, ponosząc w pięciu spotkaniach tylko jedną porażkę – uległy drużynie MUKS Poznań, która wygrała turniej.
    Eliminacje grupowe koszykarki RMKS-u rozpoczęły od bardzo mocnego uderzenia, gromiąc UKS Basket Zgorzelec 117:21. Potem poniosły porażkę z MUKS-em Poznań 50:75, a w ostatnim meczu grupowym pokonały MKS Bedgoszcz 37:30. W grupie finałowej rybniczanki stoczyły dwa pasjonujące, a co najważniejsze zwycięskie pojedynki. Najpierw pokonały różnicą jednego punktu Kotwicę Kołobrzeg (48:47), chociaż po pierwszej połowie meczu zanosiło się na wysokie zwycięstwo zespołu z północy Polski (14:28). Jednak wspaniała gra rybniczanek w ostatniej kwarcie i aż siedem celnych rzutów za trzy punkty pozwoliły rybniczankom nie tylko na odrobienie strat, ale i na uzyskanie prowadzenia. Podobnie było w ostatnim spotkaniu turnieju, w którym to RMKS pokonał Olimpijczyka z Ostrowa Wlkp. 53:43. Rybniczanki dopiero w drugiej połowie meczu wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.
    Poza meczami turniejowymi, odbył się również mecz gwiazd, którego najlepszą zawodniczką, zdaniem wszystkich trenerów, została rybniczanka Natalia Przekop. Wspólnie ze swoją klubową koleżanką Malwiną Szymik została wybrana do pierwszej piątki turnieju. Najlepszą zawodniczką RMKS-u w tym turnieju została Ania Gołyźniak.
   We wszystkich pięciu spotkaniach punkty dla RMKS-u Rybnik zdobyły: Malwina Szymik 74 (3x3), Natalia Przekop 69 (4x3), Ania Gołyźniak 30, Patrycja Siebel 23, Ania Dziekan 22, Justyna Chrobok 22 (2x3), Oliwia Kabzińska 15, Karina Kuczera 14, Michalina Torebko 12, Dżesika Lubszczyk 10, Justyna Kaczorowska 9, Sonia Moszkowicz 8, Karolina Płóciennik 0.