zamknij

Wiadomości

Druga tura już w niedzielę

2010-12-03, Autor: Redakcja
Pomiędzy Adamem Fudalim i Markiem Krząkałą wybierać będą 5 grudnia rybniczanie w II turze wyborów.

Reklama

Druga tura wyborów jest potrzebna, bo w pierwszej żaden z kandydatów nie uzyskał wyniku powyżej 50% głosów. W pierwszej turze Adam Fudali otrzymał 49,39% głosów, a Marek Krząkała 33,42%.

 

Prezydentem Rybnika zostanie ten kandydat, który otrzyma więcej niż 50% głosów.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (189):
 • ~bezimienny 2010-12-03 10:30:45

  KRZĄKAŁA MUSI WYGRAĆ; Mrowiec jest starostą i popiera Krząkałę, więc w końcu będziemy mieli współpracę na lini prezydent - starosta :)

  0 0
 • ~prawda 2010-12-03 10:32:38

  A ja bezkutecznie czekam na odpowiedzi Komitetów W. : AF i MK. Teraz nowe pytania łatwe , bo odpowiedż to "tak " lub ". Pytania do kandydata na Prezydenta M. Rybnika - M.Krząkały: 1. Na skutek nie demokratycznych, przepisów ordynacji wyborczej, uchwalonej dzięki PO , w tym przez Pana Posła , z myślą o korzystnych dla Platformy Obywatelskiej wynikach wyborów , czego dowodem jest fakt, że uzyskaliście 1 mandat w Radzie Miasta za 3,13 procent głosów, podczas gdy Ruch Autonomii.. uzyskując 3,29 procent głosów - nie otrzymał mandatu ! Podobnie niesprawiedliwa dla RAŚl sytuacja wystąpiła również w Sejmiku Wojewódzkim ! Pytanie: czy w świetle powyższego będzie Pan , jako Prezydent Miasta, wprowadzał niesprawiedliwe, nie demokratyczne przepisy, również w Rybniku ? 2. PO, w tym dzięki Panu Posłowi, zlikwidował z myślą o bogaczach III grupę podatkową. Pytanie: Czy podobne działania wspierające bogaczy, kosztem klasy średniej i klasy niższej /biedaków/ , chce Pan , jako Prezydent prowadzić w Rybniku? 3. PO, w tym dzięki Panu Posłowi, spowodowała podniesienie stawek podatku VAT i akcyzy. Pytanie: jakie skutki spowoduje ten wzrost stawek w Rybniku ? Prosimy podać , ile pieniędzy z tych tytułów wypłynie z Rybnika , a ile wpłynie do Rybnika - w skali 2011 roku. "

  0 0
 • ~bezimienny 2010-12-03 10:34:59

  doprawdy - przychodź częściej na debaty, to uzyskasz odpowiedzi przynajmniej na część pytań. Krząkała je wygrywa, więc przekonasz się kto jest lepszy w tym rozdaniu :) pozdro 106

  0 0
 • ~alex 2010-12-03 10:43:49

  Krząkała + Mrowiec= współpraca Rybnika z sąsiednimi Gminami=porządna droga dojazdowa do autostrady. Głosując na Marka Krząkałę głosujesz na Rybnik, do którego można wjechać, i z którego można wyjechać samochodem w czasie nie dążącym do nieskończności.

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 11:10:14

  @bezimienny i xalexx - Krząkała Mrowcowi nie sięga nawet kolan bo trzeba przyznać, że Mrowiec to niezły przywódca a nie atrapa. Ale czy naprawdę ja dobrze przeczytałem, PRowcy Krząkały popierają Mrowca? To bardzo dziwne bo według szablonu jaki przystawialiście do Fudalego - Mrowiec absolutnie nie spełnia waszych standardów: 1) pełni swoją funkcję już od 12 lat - gdzie powiew świeżości i czas na zmiany? 2) w czasie jego kadencji zaniechano wiele przedsięwzięć korzystnych dla mieszkańców powiatu - nie przejęto PKS (w przeciwieństwie do innych powiatów w PL) i całkowicie zaniedbano problem komunikacji publicznej - wiele miejscowości powiatu nie ma już komunikacji z Rybnikiem (np. Pstrążna, Palowice, Bełk). Można powiedzieć, że jest to fajny człowiek który trochę nie do końca wykorzystuje potencjał jaki posiada. 3) jego córka pracuje w powiatowej instytucji - przecież według was córki znanych osób nie mają prawa pracować na miejscu - więc również powinien przepaść w otchłani waszej krytyki. To nie znaczny, że nie lubię Mrowca. To bardzo fajny i rzeczowy gość, którego szanuję i któremu dziękuję za doprowadzenie do porządku gmachu starostwa. Ale śmieszmy mnie to jak różne miary są przykładane do różnych osób. Typowe politykierstwo i obłuda...

  0 0
 • ~ 2010-12-03 11:11:07

  Kochani prześledźcie sobie raz jeszcze tą debatę a zobaczycie wyraźnie, że to FUDALI ZMIÓTŁ W PYŁ "wrzeszczącego histeryka" i nie wierzcie temu, co na portalach piszą wynajęci przez Rybnicką PO i opłacani z Naszych Pieniędzy ludzie którzy mają za zadanie pisać kłamliwie o Fudalim i mydlić oczy Rybniczanom. Najlepszy dowód to chociażby to, jak SFAŁSZOWALI sondaż wyborczy który jest na tej stronie. Tak naprawdę za Wszeszcząceym histerykiem, jest może z 5% Rybniczan, a na tym Forum z 3 osoby które mają po kilka ników. NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ, Wybierzcie to co jest DOBRE I SOLIDNE, aby Rybnik nadal mógł się rozwijać. NIE potrzeba nam tutaj rządów na zasadzie powiewu histerii Krząkusia:) tylko człowieka na poziomie:) który przez lata już Buduje Rybnik:) a co do Wrzeszczącego Histeryka, to wiecie jaką on ma opinię w swoim miejscu zamieszkania ? Ja tam byłem, pytałem się ludzi i powiem wam, że bardzo ciężko było znaleźć kogoś kto na słowo Krząkała nie obrzucił mnie przekleństwami. Takiego prezydenta RYBNIK nie chce.

  0 0
 • ~DarGrze 2010-12-03 11:14:10

  Znów powtórzę, do znudzenia: wybierając Fudalego, głosujecie również na Salamona (BSR, okręg IV) i Skrzypca (BSR, okręg I) jako radnych. Oni się nie dostali, ale wybór Fudalego da im zielone światło. Mechanizm wyjaśnia materiał w serwisie smolna.rybnik.pl.

  0 0
 • ~Mietek 2010-12-03 11:15:17

  Ludzie, jeżeli się zastanawiacie na kogo głosować głosujcie na Krząkałę!!! Fudali jest juz wypalony na swoim stanowisku, mysli, że wszystko już wie i nie jest otwarty na innowacje. Zauważcie, że cokolwiek otwieramy to się reklamuje za friko oczywiscie, bo wykorzystuje aktualna posadę - On w tej swojej robpiętej koszuli i odchylonymi okularami to już naoczny przykład tandety i sztuczności - ja tego nie kupuje!

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 11:18:09

  A co do debaty po prostu szkoda gadać... Myślałem, ze pęknę ze śmiechu jak okazało się, że Krząkała będzie "debatował" przez telefon z sejmu... Pokazał tym samym, że jak głęboko gdzieś Rybnik, jego mieszkańców i przede wszystkim te wybory... I nie mówcie, że musiał jechać do sejmu bo ten omawia sprawy rezygnacji z dofinansowania partii politycznych (popieram projekt PO!) ale nawet gdyby zabrakło w głosowaniu z 5 posłów to i tak PO by to głosowanie wygrała. A nawet jeśli nie to samej partii ta sprawa by nie zaszkodziła. O dopłaty dla partii walczy najbardziej PiS i PSL. @bezimienny - przyznałem, że na debacie w poniedziałek Krząkała wypadł trochę lepiej od AF ale to nie znaczy, że on odpowiadał na jakiekolwiek pytania, raczej nastawił się tak jak jego forumowe psiaki na krytykę i negację Rybnika. On myślami nie jest przy Rybniku toteż nie dziw się, że nie odpowiadał na pytania. Te monologi które wykuł na pamięć w domu wyszły mu całkiem dobrze. Ale jak już był czymś zaskoczony przez oponenta to sobie z odpowiedziami nie radził... Myślę, że dla naszego miasta byłoby lepiej gdyby malkontenci i krytycy z niego wyjeżdżali i żyli Warszawą tak jak ich guru Krząkała. Niech tu przyjeżdżają ludzie twórczy i zadowoleni z życia :)

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 11:20:18

  @dargrze - a możesz mi napisać co takiego złego zrobił Salamon, że tak bardzo nie chcesz go w radzie? Wiem skądinąd, że jego współpraca z zarządcami wspólnot mieszkaniowych jest rewelacyjna.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-12-03 11:22:02

  hehe :) dobre, to jaro i arteks piszą na zamówienie Adama Fudalego, pewnie za publiczne pieniądze w czasie swojej urzędniczej pracy :) pozdro 106

  0 0
 • ~prawda 2010-12-03 11:26:26

  PO, a więc równiez Pan, Pośle Krząkała , w programie wyborczym PO mieliście obietnicę 3 x 1 5 / %/. Realizując to PO , w tym Pan osiągnęliście : w zakresie podatku od wynagrodzeń , najniższą stawkę 18 % , w zakresie VAT zamiast srednio 15% , "osiągneliście " średnią stawkę podatkową ? bo brak mi dostępnych danych , chyba z przedziału 17-19 %, przy czym najwyższa stawkę podnieśliście z 22% do 23 % , z możliwością jej podniesienia do 25 % !!! Czy takich osiągnięć w realizacji swojego Programu Wyborczego chce Pan w Rybniku ? Programu Wyborczego bogatego w strony / 25 / , a ubogiego w konkrety np. brak zapisów : przedsiewzięcie inwestycyjne - koszt - czas realizacji - potencjalny wykonawca - źródło finansowania. P.S. w poprzednim wpisie po "tak" lub " - dopisać proszę - "nie", przepraszam.

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 11:31:53

  ~pankracy dopiero teraz sie dowiedziałes o tej pozyczce ? dlaczego tego nie upubliczniłeś przed pierwsza tura ? Jeżeli na nasze miasto spadnie fudalowa plaga to bedzie twoja wina. kto teraz z tych co mu wierzyli ze jest dobrym gospodarzem na szybko rozszyfruje tego farbowanego Mikołaja ? Bierze pożyczki na miasto , bierze pozyczki na siebie, nic tylko długi robić . Rybnik ma dość długów , precz z tymi co tylko niszcza miasto , sprzedają co jeszcze zostało . kto z wyborców jchce aby go Fudali sprzedał nie sie wystawi z imienia i nazwiska na licytacje, bo kredytów juz miasto nie dostało a do sprzedania moze zostac za jakis czas 140 000 mieszkańców, którymi zacznie handlować

  0 0
 • ~Mietek 2010-12-03 11:33:13

  Wszyscy moi młodzi znajomi glosuja na Krzakałę, wyjątek stanowią mocherowe berety lub ci którzy za rządow fudalego obstawili stanowiska - bo tak fudali zarzadzal, a teraz razem z nim boja sie o posadki!!! - mam nadzieje ze juz sie spakowal - jak myslicie?

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 11:34:10

  @bezimienny - zabrakło argumentów to pozostało szkalowanie tak? ;) Ja wolę argumenty. Podczas gdy wszyscy kandydaci z okolicznych miast i gmin wykrorzystali możliwości debaty radiowej i stawili się punktualnie w radiu - nasze kochane poślątko wybrało sejm i debatowanie przez telefon w przeddzień tak ważnej sprawy jak wybory prezydenta miasta!!! Pękam ze śmiechu :P Niech to będzie najlepszym dowodem dla was, że Krząkała od początku tych wyborów i swojej kandydatury poważnie nie traktował. Pisałem o tym bo tak się mówiło w kuluarach śląskiej PO ;)

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 11:40:43

  @mietek - w Rybniku mocherowe berety opanowały PO!!! Są na to świadkowie i dowody ;) Bo tylko forumowicze popierający Krząkałę są przeciw nowoczesnym wizjom rozwoju Rybnika, przeciwko nowoczesnemu handlowi, krytykują wprowadzane innowacje, kampus i galerie w centrum. Jeśli takie poglądy mają młodzi ludzie to wstyd powinien być za takie struktury partyjne PO na całą Polskę! Nie cierpię PiS, a mimo wszystko muszę przyznać, że w Rybniku nie słychać aby byli oni jacyś wsteczni czy zaściankowi. To zaplecze PO w Rybniku tworzy zaścianek myślowy podobny do Samoobrony i zwolenników Leppera ;P

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 11:52:45

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~stanislaw_paluch 2010-12-03 11:53:17

  Takie skromne spostrzeżenie po aroganckich występach AF-y podczas debat: sprzedawca butów ze sklepu obuwniczego wyjdzie. Sklep obuwniczy ze sprzedawcy butów - nigdy;P

  0 0
 • ~ 2010-12-03 11:53:35

  Podczas ostaniej debaty KRZĄKAŁA powiedział: Rybnik nie wystarczy lubić trzeba kochać! A FUDALI: Rybnik lubię to! - czyli dla niego to przedmiot, bliżej nieokreślona masa.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 11:56:12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 11:59:14

  PiS - Pieniądze idzie Skubnąć. BSR - Brać Sobie Regularnie LUBIĘ TO

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 11:59:59

  Snilo mi sie ze KRZAKALA wygrywa wybory na przezydenta miasta.TO BYL STRASZNY SEN.Bo to bylaby katastrofa dla Rybnika Wiec ludzie prosze prosze ODDAJCIE GLOS na Fudalego. Jaki jest Krzakala ?to taki synek na posylki w PO.GLOSUJCIE NA FUALEGO!!!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 12:00:34

  Pan Adam Fudali na swoich banerach lubi m.in. dzielnicę wielopole, smolna, kamień, boguszowice, itd. Czy ktoś z Was widział aby lubił dzielnicę śródmieście? Ta dzielnica dla niego nie istnieje? Nie ma na nią żadnego pomysłu? Wstyd !

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 12:00:45

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 12:02:57

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 12:09:29

  Bez obrazy koledzy z PO,Teraz to juz jest walka polityczna na posty.Zobaczymy kto wygra w poniedzialek.Ja stawiam na Fudalego bo po prostu jest lepsze od Krzakaly .WIEC LUDZISKA GLOSUJCIE NA FUDALEGO!!!!!

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 12:12:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~DarGrze 2010-12-03 12:15:16

  @Arteks: masz złych informatorów. Chłopie, czy ty w ogóle znasz osobiście pana, o którym mówimy? Mam wrażenie że nie za bardzo... ;P

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 12:17:54

  @Mandaryna - Makosz posprzątał rynek i wielkie achy i ochy do dzisiaj a Fudali zagospodarował cały teren od teatru do rynku, teren po dawnym browarze czy dawnej bazie PKS na Raciborskiej oraz uporządkował Kościuszki, liczę na to, że w następnej kadencji weźmie się wreszcie za fatalne okolice Nacyny, Curie-Skłodowskiej i Hallera - choćby miał to oddać w dzierżawę jakiemuś developerowi ale nie może to tak wyglądać bo te okolice jak na Śródmieście są załamujące... W każdym razie myślę, że od czasów Webera Rybnik nie przechodził tak gigantycznych zmian urbanistycznych jak w czasach Fudalego. Należy mu się szacunek za to nawet w obliczu zwykłej walki politycznej jaką niektórzy zwolennicy Krząkały przenieśli z Warszawy do Rybnika.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 12:19:03

  Pan Adam Fudali w dzisiejszej debacie powiedział, że Pan Marek Krząkała zostając Prezydentem nie będzie miał poparcia w Radzie. Czyżby Pan ADAM FUDALI radny, a nie Prezydent będzie DZIAŁAŁ NA SZKODĘ MIASTA blokując jego reformy i rozwój?

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 12:24:48

  Arteks - te pomysły to kolejne supermarkety w centrum miasta. Na prezentowne przez Pana Adama Fudalego inwestycje na placu przy ul. Hallera i za Urządem Miasta nie można od wielu lat znaleść inwestora. Czasy hossy w tego typu inwestycjach dawno mineły. Moim zdaniem Pan Adam Fudali pomysłów na centrum miasta już nie ma.

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-12-03 12:31:41

  szkoda kłótni który wygra ! O tym i tak zadecydują wyborcy, zwykle same stare baby i głusi emeryci ! Gdyby Krząkała miał np. 85 lat pewniakiem by zwyciężył , a tak musi powalczyć i wygrać. Trzeba pogonić Bandę Starych Ramoli na pendzyję !

  0 0
 • ~Chrishouk 2010-12-03 12:34:37

  Fudali ciągle podkreśla jak bardzo jest niezależnym samorządowcem. Jeżeli tak jest to dlaczego jest w koalicji z dużą partią polityczną jaką jest PiS? Będąc konsekwentnym powinien powiedzieć, że ta partia nie ma na niego żadnego wpływu, bo on jest niezależny politycznie.
  O ile jeszcze mogę zrozumieć jego koalicję, to nie mogę zrozumieć dlaczego poparł Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, bo można powiedzieć, że do koalicji był zmuszony, ale nikt nie kazał niezależnemu samorządowcowi popierać prezesa PiS-u. Czy to jest niezależność od wszystkich partii politycznych?
  Podobno też Fudali spotykał się z Kaczyńskim w sprawie poparcia jego kandydatury. Jeżeli to prawda to gdzie jest ta niezależność Fudalego?

  0 0
 • ~abcdef 2010-12-03 12:34:48

  ~doprawdy- a dlaczego ma być III grupa podatkowa dla najbogatszych? Podział na grupy jest właśnie niedemokratyczny.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-12-03 12:36:46

  Krząkała już przegrał te wybory akcją w Boguszowicach gdzie umówił się na spotkanie, a potem dostał wezwanie z Warszawy i polecenie partyjne było dla niego ważniejsze niż Rybnik. Niech siedzi w tej Warszawie i nam się tu nie pokazuje. My nie potrzebujemy takich poślątek, dla których interes partyjny jest ponad wszystkim. Albo niech startuje na prezydenta Warszawy. W Rybniku nie ma czego szukać.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 12:40:33

  AntKrząkała Pan Adam Fudali i Pani Ewa Ryszka byli w Rybniku i nie pojawili się na I sesji Rady Miasta. Pan Krząkała spełnia swoje obowiązki poselskie, a jakie obowiązki spełniali w czasie I sesji wybrani do niej przez wyborców Pan Adam Fudali i Pani Ewa Ryszka?

  0 0
 • ~charlie 2010-12-03 12:42:57

  Mandaryna jaka Ty jesteś tępa. Tego się opisać nie da. Właściwie to normalne w socjalistycznej PO (z racji tego, że nikt normalny nie jest socjalistą) . Nie masz pojęcia o polityce a bez przerwy się udzielasz. Już całkowicie skompromitowałaś się pisząc o tym, że Fudali jest dyktatorem co w Twoim rozumieniu miało być złe. Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że nawet średnio dobra dyktatura lepsza jest od najlepszej demokracji to raz a dwa doucz się (sprawdź pojęcia dyktatury i autorytaryzmu). Jesteś kompletnym bałwanem z zakresu wiedzy o polityce. Powinni ci odebrać dożywotnio możliwość wypowiadania się bo sorry ale pitolisz jak potłuczona. Każdy socjalista to idiota o czym wszyscy, albo i nie wszyscy wiedzą. Ty jesteś typowym lewakiem, nie masz pojęcia o polityce a udzielasz się publicznie.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-03 12:44:23

  Tak pan Adam Fudali lubi dzielnice Rybnika ale tylko na banerach zresztą On najbardziej lubi siebie. Głosujcie na Marka Krzakałę. Przewietrzmy UM

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 12:47:25

  charlie01 rewelacyjna retoryka. Typowo PiS-owska. Gratuluję wiedzy politycznej. Jak zabraknie merytorycznych argumentów i odpowiedzi na trudne pytania to należy oponenta obrazić.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 12:59:30

  Glos na KRZAKALY to glos zmarnowany. Fudali to jest dalszy rozwoj RYBNIKA !

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 13:03:56

  bogdan55 Glos oddany na KRZAKALY to faktycznie głos zmarnowany GŁOSUJ NA MARKA KRZĄKAŁĘ

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 13:09:48

  ADAM FUDALI TO JEST TO.ODDASZ GLOS NA FUDALEGO I JUZ W PONIEDZIALEK JESTES PEWNY ZE RYBNIK BEDZIE CORAZ PIEKNIEJSZY.A przy KRZAKALE BEDZIE TOTALNY UPADEK MIASTA.

  0 0
 • ~klapciat 2010-12-03 13:10:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 13:11:03

  Ja tylko się dziwię temu, że pokazując te dokumenty próbuję swoje zarzuty względem Fudalego dokumentować aby wyborcy byli świadomi. Wymagało to dużej pracy a co niektórzy nawet podane na stół dokumenty nie przeczytają. Ja chcę być świadomym wyborcą a nie traktowany jak klient hipermarketu, któremu się podaje piękne opakowanie a w środku jest śmierdzące gó... Z każdą sprawą którą się zetknę są przekręty i to tylko dlatego, że gościu już się tak czuje bezkarny że szok. Tą bezkarność my mu dajemy a prokuratura zachowuje się w ten sposób. Ukryli się w krzakach i czekają kto wygra, jak Adaś to umorzą jak Krząkała to go pociągniemy do odpowiedzialności. Nam w Rybniku nie starczy odświeżyć gabinetu po Fudalim, odświeżania będzie więcej.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 13:15:57

  Oddasz głos na Fudalego to jesteś pewny, że dalej będą znikać pieniądze z UM, Bo on lubi to, tylko że ty o tym nie będziesz wiedzieć bo PiS w Rybniku to ani sprawiedliwi ani prawi a Wojaczek to lizus Fudalego, czyli niczego nie będzie pilnował w imieniu mieszkańców, którzy go tam wysłali.

  0 0
 • ~charlie 2010-12-03 13:25:02

  Wybacz, ale nie mam w zwyczaju polemizować z lewackimi bojówkami PO. Wypraszam sobie aby porównywać mnie do innego lewicowego ugrupowania jakim jest bez wątpienia PiS. Zakłamanie partii jakiej jest pani członkiem bądź sympatykiem, jakoby była w jakikolwiek sposób liberalna jest rażącym co najmniej nadużyciem jeśli nie zwyczajnym kłamstwem i to najgorszym kłamstwem jakie może popełnić polityk a więc przypisać siebie jak i swojej partii ideologię, z którą nie ma najmniejszego pierwiastka porównania. Nie będę po raz kolejny na tym portalu wymieniać zasług lewicowego rządu PO bo nie mam na to ochoty i zwyczajnie nerwów. Jakakolwiek polemika z kimkolwiek kto reprezentuje młodych demokratów [sic!] bądź jest w jakikolwiek powiązana z socjalistami nie ma najmniejszego sensu. Bardzo proszę aby nie odpowiadać tym samym argumentem jaki ja użyłem. To pani nie ma pojęcia w podstawowym zakresie o polityce a nie ja co najlepiej pokazało, że nie odróżnia pani dyktatora od przywódcy autorytarnego i śmie pani w jakiś sposób zdyskredytować moją wiedzę z zakresu polityki. Jak każdy lewicowiec ma pani wypaczony ogląd na to co w polityce jest dobre i przynosi korzyści a co wręcz przeciwnie. Będzie miała pani prawo do zabierania głosu jeżeli ugrupowanie polityczne, którego jest pani członkiem bądź sympatykiem zacznie oddawać to co dla ludzi jest najważniejsze a więc wolność osobistą bo to charakteryzuje liberała. Na razie to pani nie ma najmniejszego moralnego prawa zabierać głosu.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-12-03 13:38:24

  Głosuję na Krząkałę, bo jest pracowity i ma pomysły na Rybnik :) pozdro 106

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 13:41:52

  charlie01 po raz kolejny musze pogratulować znajomości zagadnień polityki, a w szczególności stosowanej w niej socjotechniki. Czy każdy oponent Pana Adama Fudalego musi być od razu "lewickim bojówkarzem PO". Na jakiej podstawie wysuwasz wnioski dotyczące moich sympatii politycznych? Zacytuj całą wypowiedzi dotyczącą "dyktatury" wtedy zrozumiesz, że pojęcie to zostało użyte w kontekście ironicznym z użyciem "" .Doktoryzować się można na wiele tematów, odpowiadać na merytoryczne pytania znacznie trudniej.
  Po raz kolejny tym samym pytam: Dlaczego Pan Adam Fudali w czasie I sesji Rady Miasta był na urlopie, a Pani Ewa Ryszka nie wiadomo gdzie?

  0 0
 • ~alex 2010-12-03 13:45:57

  Wspaniała wiadomość. Dzisiaj kolejni posłowie przeszli z PISu do PJN. Jeszcze tylko kilku a naród zaoszczędzi na partiach 100 milionów zł rocznie.

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2010-12-03 13:55:35

  Panie Dybała a co Pan tak o tych pieniądzach z UM- ukradziono coś???? Proszę powiadomić prokuraturę!!! Niech Pan na swoją kasę patrzy , bo to chyba u Pana komornik był???? Chyba ,ze się myle

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 13:57:14

  Pani Mandaryna - ludzie którzy piszą obsesyjnie nie-podając merytorycznych argumentów za Adamem F. to ludzie którzy albo z zlecenia piszą, albo ludzie którzy się boją o swoje stołki, jak wygra Krząkała. Normalny człowiek chociaż przemyśli podane mu fakty na tacy i albo się nie odezwie, albo wyrazi zdanie w temacie. Raciborska 226 sprzedana, nowy właściciel mieszka jak wynika z dokumentów u Fudalego. Pożyczka dla osób o ciężkiej sytuacji materialnoi-życiowej , która się nie należy Fudalemu, gdyż nigdy nie był zatrudniony na czas nieokreślony w UM zasila jego konto, pomimo iż ma 16 tysięcy na koncie. Sam sobie udziela tą pożyczkę, dlaczego sekretarz UM nie jest zawieszona jak ci urzędnicy w sprawie 80 tysięcy. Dlatego nie będę głosował na Adama Fudalego dosyć tych przekrętów.

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2010-12-03 14:01:58

  Panie Dybała proszę podać dowody na przekręty w UM. Czy zostało do zgłoszone do prokuratury???

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 14:03:42

  Panie Stefanie Siarzewski - z kasy Urzędu Miasta ukradziono ok. 80 tys zł wiedzą o tym chyba wszyscy rybniczanie za wyjątkiem Pana

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 14:06:37

  Nie rozumiem Pana, u mnie komornik był z powodu że w UM zginęły pieniądze? czy z powodu że mam Fudalemu zapłacić zastępstwo procesowe? Właśnie Wy się nadajecie do spektaklu iluzjonistycznych, niech pan Fudali zajmie się wyciąganiem króliczków z kapelusza, tam będzie bardzo dobry i będzie się realizował. Następni urzędnicy znikną po wyborach, zapewne pójdą do przechowywalni tj. wodociągów. Zastanówcie się dlaczego prezes i wice wodociągów zarabia 25 tysięcy a sam Fudali tylko 11 tysięcy i kto za to płaci, przecież my mamy to w wodzie policzone. Przecież to też PiS np. pan Wojaczek podnosił rękę.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 14:10:17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2010-12-03 14:14:50

  Czy te 80 tysięcy ukradł Fudali???? Pytam , a co do Dybały i Komornika - dlaczego Pan nie płaci swoich zoobowiazań wynikajacych z ewentualnego wyroku sadowego. Co kasę wodociagi zabrały??? Zrzuca Pan prezesowi ,że zarabia 25 tysiecy - proste trzeba było się uczyć... :)
  Druga rzecz - ma Pan zoobowiazania i zaległości finansowe , wizyty komornika - ma Pan tupet jeszcze startować w wyborach :)
  Amen

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 14:17:10

  słynny pozyczkobiorca jak zwykle wykorzysta sytuacje w radio jak dwa tygodnie temu przed wyborami tłumaczył sie ze skradzionych pieniedzy UM a tym razem zrobi sobie reklamę jak to bylo z ta pozyczką słuchajcie radia od 15. Czekam z niecierpliwością

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 14:24:25

  Kto ukradł nie wiadomo.Wyroki w sprawie jeszcze nie zapadły i nikt nie został skazany.ale proceder trwał podobno kilka lat i nikt tego nie wyłapał, a Pan Adam Fudali od 12 lat Urzędem zarządza.

  0 0
 • ~charlie 2010-12-03 14:24:34

  A więc to wszystko ironia co tutaj piszecie, no to trzeba było tak od razu. Żałosne, uciekać od odpowiedzialności za swoje słowa i czyny. Po prostu niech się pani przyzna, że nie rozróżnia pani dyktatury o d autorytaryzmu. Poza tym jasno wynika z tej wypowiedzi, że jest to przeciwieństwo demokracja, która jest czymś dobrym a sama dyktatura złym. Stąd wywnioskowałem, że jest pani naiwną socjalistką wierzącą jeszcze w tą głupią maksymę, że "Demokracja nie jest idealnym ustrojem, ale najlepszym jaki wymyślono". I to jest właśnie socjotechnika, ciągłe powtarzanie w kółko tego samego i co najważniejsze błędnego stwierdzenia. Widać wychodzi pani z założenia, że kłamstwo powtarzane 1000 razy stanie się prawdą. Otóż nie stanie się. Jest pani socjalistką, człowiekiem o lewicowych poglądach bo popiera pani socjalistów. Ktoś kto popiera socjalistów jest socjalistą, no chyba, że pani widzi to inaczej. Mnie nie interesują słowa tylko czyny. Nie interesuje mnie czy Tusk mówi, że jest liberałem tylko to, że podnosi podatki i ogranicza swobody obywatelskie co jasno stawia go w jednym szeregu obok takich osób jak Zapatero, Martina Schultza czy Ségolène Royal, jeżeli popiera pani ludzi powiązanych z tą osobą jest pani socjalistą i nie obchodzi mnie w najmniejszym stopniu czy nazwie się pani libertarianką czy kimkolwiek innym, "Po czynach ich poznacie" pani czyny poznamy 5.XII a więc jak jasno pani wskazuje, będzie pani głosować na socjalistę.

  0 0
 • ~pankracy 2010-12-03 14:35:36

  ~grzesik to jakaś sprawdzona informacja? o ktorej to bedzie w radio?

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 14:40:59

  charlie01 chyba pomyliłeś wybory. My tym razem głosujemy na Pana Adama Fudalego lub Pana Marka Krząkałę, a nie na Donalda Tuska. Nie bardzo wiem, czego dotyczy stwierdzenie użyte przez Ciebie "Widać wychodzi pani z założenia, że kłamstwo powtarzane 1000 razy stanie się prawdą. Otóż nie stanie się." Czy dotyczy ono mojego pytania, dlaczego Pan Adam Fudali i Pani Ewa Ryszka nie uczestniczyli w I sesji Rady Miasta, czy też stwierdzenia, że Pan Adam Fudali na swoich banerach lubi wszystkie dzielnice za wyjątkiem śródmieścia, czy też tego, że głosując na Pana Adama Fudalego głosujesz na jego wszystkich obecnych w-ce prezydentów. Czy może tego, że za rządów Pana Adama Fudalego ginęły pieniądze z kasy Urzędy. Która z tych wypowiedzi jest kłamstwem mogącym stać się prawdą?

  0 0
 • ~LondOn 2010-12-03 14:53:18

  a ja zagłosuję na Krząkałę. czemu? bo fudalego mam dość z kilku powodów. ciągłe wystawianie terenów przy hallera i 3maja pod przetarg, do którego nikt sie nie zgłasza, służbowe wyjazdy za MOJE/NASZE pieniądze do monachium na targi, z których nic nie ma a obiecuje się nam wiele, remonty dróg, które przeprowadza się przed zimą, czego efekt mamy dziś w postaci gigantycznego korka na raciborskiej i tak pewni ejuż zostanie przez całą zime, bo co, pół drogi rozkopanej, wahadło ale w mrozie robić nie można! mówicie że pozyskał dużo kasy na drogi? dziwnym trafem przed wyborami?... budują "obwodnicę". ludzie popatrzcie na żory! miasto mniejsze od nas, a można było zrobić obwodnicę 2-pasmową? można było... można było zrobić skrzyżowanie bezkolizyjne? można było... więc da się! u nas na to nie ma miejsca?! pieprzenie, przejedźcie się na nowo budowaną obwodnicę -> widać można domy wyburzyć pod nową droge... focus i plaza? gdzie tu zasługa fudalego? nie od dziś było wiadomo że prędzej czy później w stolicy subregionu powstaną centra handlowe do momentu przesytu... a pamiętacie jak budowano carrefoura i mydlono nam oczy tym, że postawią na nowinach lodowisko? owszem, stoi. jakie? sami sobie zobaczcie... a pamiętacie dworzec PKS? a sory, nie pamiętacie ;) ja też już nie pamiętam :) co dalej... a no wały i przekręty, może zatrudnianie swoich ludzi w ekonomie (rodzine), jakieś dziwne pożyczki? (o których przeczytacie powyżej)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 14:58:01

  STEFAN SIARZEWSKI Panie zawsze miałem charakter, nie nadaję się na klakiera. Pan uznaje że to normalne że prezes i wice wodociągów zarabia raz tyle co prezydent? jeżeli pan Fudali bierze pożyczkę socjalną, czy u niego też jest komornik? jeżeli tak to ma tupet startować. Kolego to my płacimy prezesowi wodociągów nie sam Fudali, mamy to wliczone w wodę. Każdy urzędnik wie gdzie jest przechowywalnia urzędników którzy się podłożyli lub są lojalni, ludzie tylko tego nie wiedzą.

  0 0
 • ~LondOn 2010-12-03 14:59:48

  szumny start w wyborach, na którym poparcia udzieliły mu osoby zależne od pieniędzy miasta - żałosne. fudali jest arogantem i gubi się, co było widać na debacie w bibliotece, zastanawia sie z jakiej dziedziny jest pytanie, no ludzie! czy jak podpisuje uchwały to też to robi tak bezmyślnie? może ich wogóle nie czyta nawet, bo po wała? kanalizacja... mmmm zajebi.. inwestycja! kupa kasy, szał pał, tylko że zrobiona tak na odpiernicz, że połowa instalacji nadaje się do remontu. inna sprawa że nie wszyscy mogli zostać do niej podłączeni a za podłączenie to ile to sie płaciło? aaa nie pamietam nawet, poszperajcie se. ulica wierzbowa, tak tu też robiono kanalizację, po czym położono równiusienki nowy asfalt, tylko po to żeby go za 3 miesiące skuć, bo sie komuś przypomniało że wypadałoby nowe hydranty wstawić, nie szło sie dogadać? kto tu wydaje pozwolenia?... a dobra, można by tak szukać bez końca, zresztą pracowników um, którzy tu siedzą i klaszczą za fudalim sie nie przekrzyczy. ludzie, otwórzcie oczy i popatrzcie wokoło, ile rzeczy można zrobić i czy zostały one zrobione podczas minionych kadencji i zagłosujcie.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 15:04:43

  Stawiam na młodych i wykształconych! Nikt nie ma prawa zabronić używania zdobytego tytułu naukowego - w U.M.Rybnik pracują inspektorzy - a przecież większość ma ukończone niejedne studia, a na żadnej pieczątce nie ma ich ciężko zdobytego tytułu naukowego. Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego?

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 15:18:26

  @london - niew bagatelizuj tego, żenajpierw Makosz a potem Fudali stworzyli pozytywny wizerunek Rybnika który potem owocował przyciąganiem inwestycji w tym Focusa i Plazę. Przypomnę, że Plaza kupiła teren w 2000 roku czyli w czasach głębokiej recesji, kiedy poza Warszawą, Poznaniem czy Krakowem nikt nawet nie marzył o tak poważnych inwestycjach! W tej rybnickiej platformie macie jakiegoś hopla na punkcie Żor. Jeśli to takie fajne miejsce to czemu władzom miasta nie udało się zagospodarować wolnych terenów pod galerie z multikinem? Czyżby jednak nie tak łatwo o takiego inwestora? Po drugie Żory nie budują obwodnicy 4-pasmowej tylko dwupasmową czyli nie wyróżniają się niczym od Rybnika, a to, że mają kompletnie inną specyfikę i szerokie drogi wybudowane na osiedlach w czasach PRL to zasługa przewidujących urbanistów z tamtych czasów.

  0 0
 • ~visa 2010-12-03 15:20:40

  Już słyszę w tym radio jak sie znowu będzie wybielał i robił z siebie uczciwego , a może powie że topożyczka dla dzieci na mikołajki ?

  0 0
 • ~Arteks 2010-12-03 15:25:11

  Już mam dość tych wyborów, audycji wyborczych i tej nudnej agitacji na forum przedstawicielu MK. Podobnie zresztą jak Krząkała, który już tego miał tak serdecznie dość, że olał mieszkańców Boguszowic, olał też dzisiaj słuchaczy radia i czmychnął do Warszawy. Myślę, że tymi dwoma gestami pokazał jak głęboko gdzieś ma problemy miasta i jak bardzo niepoważnie traktuje swoje szanse wyborcze w niedzielę. Po prostu jest tym zmęczony, a mi to już też wsio ryba i tak wygra Fudali. Jestem też pewien, że po wyborach 50% "popieraczy" Krząkały z nakazu Schetyny - zniknie z tego forum i zrobi się spokojniej i bardziej merytorycznie. Wtedy też wspólnie będziemy mogli dzielić się pomysłami na Rybnik i patrzeć na ręce Fudalemu, ja na pewno nie będę wobec niego bezkrytyczny tak jak i przez ostatnie 6 lat. A to że jest lepszym kandydatem od Krząkały to wiedzą prawie wszyscy - tylko, że niektórym marzy się przejęcie władzy choćby po trupach.

  0 0
 • ~Stefaburczy 2010-12-03 15:29:15

  Ja mam informacje, że Pan Prezydent się wycofał i nie będzie się tłumaczył w radiu 90. Myślę że moje informacje są bardziej wiarygodne.

  0 0
 • ~LondOn 2010-12-03 15:35:35

  arteks - ja nie jestem z platformy ;) w przeciwienstwie do twojego pracodawcy, który jest członkiem BSR ;) skoro żory to takie trudne porównanie to może bielsko? wkońcu też jest stolicą subregionu, ba na dodatek mają ekspresówki! :) ale wiem, to zbyt dalekoidąceporównanie, bo tam urbaniści i planiści myślą, nie to co u nas ;) myślisz że jak ktoś chce postawić galerie z multikinem to nie robi wcześniej badan czy mu sie to bedzie kaliło? aleś ciasny jest ;) jakby olał słuchaczy miasta to by wogóle nie wystąpił a wystąpił chyba nie? jednak chyba w twoim robolskim mniemaniu nie, może nie mogłeś go dosłyszeć ;) mi sie przejęcie władzy po trupach nie marzy, bo nic - NIC materialnie nie będę z tego miał dla siebie, ale wiara w to, że chłop jest cięty na fudalego i otwarty na zmiany sprawia, że wierzę w to że w rybniku można zrobić więcej niż się zrobiło do tej pory. eot

  0 0
 • ~lukit1987 2010-12-03 15:36:32

  a w rezultacie chodzi o to by się dostać na krzesło o nic więcej ale myślę że mieszkańcy miasta Rybnik zmądrzeją wreszcie... i pójdą na wybory zagłosować na M. Krzonkałę... bo kolejne 4 lata "Fudalizmu" to będzie masakra a tak na marginesie mam prace w której często odwiedzam jednostki oświatowe i z tego co się dowiedziałem pan AF ma plany połączyć przedszkola z szkołą a budynki z przedszkoli sprzedać (w jego stylu) więc pomyślcie też o przyszłości waszych dzieci w niedzielę

  0 0
 • ~lukit1987 2010-12-03 15:37:39

  a w rezultacie chodzi o to by się dostać na krzesło o nic więcej ale myślę że mieszkańcy miasta Rybnik zmądrzeją wreszcie... i pójdą na wybory zagłosować na M. Krzonkałę... bo kolejne 4 lata "Fudalizmu" to będzie masakra a tak na marginesie mam prace w której często odwiedzam jednostki oświatowe i z tego co się dowiedziałem pan AF ma plany połączyć przedszkola z szkołą a budynki z przedszkoli sprzedać (w jego stylu) więc pomyślcie też o przyszłości waszych dzieci w niedzielę

  0 0
 • ~jezdziec_bez_nicka 2010-12-03 15:39:44

  Gdy zobaczyłem, że na portalu rybnik.com.pl zostało umieszczone video z ostatniej debaty prezydenckiej byłem bardzo zadowolony, ponieważ sam nie jestem do końca zdecydowany na kogo chciałbym oddać głos w najbliższą niedziele.
  Sądzę, że sama debata nie była najlepsza. Wyglądała raczej jak przesłuchanie obecnego prezydenta miasta przez pana Krząkałę, który na pokazanym video zadawał wiele pytań i właśnie jedno z nich wprawiło mnie w osłupienie. Chodzi mi dokładnie o pytanie „Po co stawiał pan kampus skoro młodzi ludzie nie mają tutaj atrakcyjnych miejsc pracy?” (3:10).
  Sądzę, że obecnie w miastach rozwijających się najpierw buduje się ośrodki akademickie, a później ściąga inwestorów np. tak jak w Gliwicach, gdzie to najpierw powstała politechnika a następnie ściągnięto Opla. Czy pan Krząkała sądzi, że sprowadzi inwestorów bez zaplecza akademickiego? Sądzę, że takie pytanie może być źle odebrane przez Rybnickich studentów.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 15:40:29

  Arteks. Ja mam nadzieję, że wyborcy w przeciągu 2 tygodni po raz kolejny nie oddadzą głosu na Pana Adama Fudalego, który wraz z Pania Ewą Ryszką ma ich w dużym poważaniu i nie wykonuje powierzonych mu obowiązków w Radzie Miasta.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 15:46:23

  Ja jako NORMALNY mieszkaniec Rybnika,prosze o ODDANIE glosu na na Fudalego.A wiecie dlaczego? bo Rybnik to bardzo LADNE miasto.

  0 0
 • ~Callahan 2010-12-03 15:55:19

  Zgadzam się z użytkownikiem bogdann55,mój głos powędruje dla prezydenta Adama Fudalego.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-03 15:59:16

  A ja myślę skoro Adam Fudali w niedziele będzie Mikołajem to w zaraz po imprezie na Rybnickim rynku wyjedzie do Laponii. Bo Rybnik to piękne miasto.

  0 0
 • ~LondOn 2010-12-03 16:00:22

  to normalni zagłosują na AF, a normalni i ŚWIADOMI swoich czynów zagłosują na MK ;) bo rybnik to ładne miasto, ale mogło by być piękniejsze i mogłyby tu powstać bardziej ambitne miejsca pracy niż te na kasach w markecie ;)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 16:01:16

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~charlie 2010-12-03 16:04:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 16:06:07

  Mam propozycję dla wszystkich którzy dostali list od prezydenta aby na niego głosować, odpiszcie mu że nie macie do niego zaufania i żeby więcej nie prosił o zaufanie gdyż mu nie ufacie, ja to zrobię i dzisiaj jeszcze mu wyślę pod adres. 44-200 Rybnik, ul. Poniatowskiego 10a.

  0 0
 • ~pablo2525 2010-12-03 16:12:58

  A teraz pokażcie wszyscy internauci z Rybnika , że nie siedzicie tylko przed komputerami i głosujecie wirtualnie , piszecie komentarze . Ruszcie wasze zacne 4 litery i do wyborów , tym razem live a nie virtual .

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 16:27:01

  jesli KRZAKALA wygra to POkemonki co miesiac beda nam robic manifestacje w obronie MARYCHY za cichym pozwoleniem KRZAKALY.RYBNIK MA BYC WOLNY OD NARKOTYKOW A JEDYNIE FUDALI TO NAM ZAPEWNI..

  0 0
 • ~werkk 2010-12-03 16:49:12

  A jak wygra Adam Fudali to będziemy mieli na każdym rondzie pomnik tragedii Smoleńskiej z naszych podatków

  0 0
 • ~lukit1987 2010-12-03 17:01:44

  a w rezultacie chodzi o to by się dostać na krzesło o nic więcej ale myślę że mieszkańcy miasta Rybnik zmądrzeją wreszcie... i pójdą na wybory zagłosować na M. Krzonkałę... bo kolejne 4 lata "Fudalizmu" to będzie masakra a tak na marginesie mam prace w której często odwiedzam jednostki oświatowe i z tego co się dowiedziałem pan AF ma plany połączyć przedszkola z szkołą a budynki z przedszkoli sprzedać (w jego stylu) więc pomyślcie też o przyszłości waszych dzieci w niedzielę

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 17:10:43

  W poniedzialek rano budze i wiem ze Fudali wygral i to z wielka przewaga na tym MALYM ,TROCHE TCHURZLIWYM CZLOWIECZKIEM.

  0 0
 • ~JKM2010 2010-12-03 17:17:55

  Idźmy na wybory. Obrońmy Rybnik przed partaczem Krząkałą. Głosujmy na sprwadzonego, najlepszego w regionie prezydenta Adama FUDALI

  0 0
 • ~pankracy 2010-12-03 17:20:22

  ~bogdann55 pisze się TCHÓRZ przez "Ó". Nie ma za co

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 17:25:24

  kolego TCHURZLIWY dobrze napisalem bo to sie tyczy KRZAKALY

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-03 17:36:10

  Władza autorytarna koncentruje się w ręku przywódcy i jego najbliższego otoczenia. To oni podejmują decyzje, co ma miejsce z lekceważeniem podstaw prawnych lub ich pomijaniem. Dla pozorów demokracji (demokracja fasadowa) decyzje zatwierdzane są przez bezwolny lub zdominowany stronnictwem prorządowym parlament. Przywódca posiada szereg osobistych prerogatyw, które dają mu realny wpływ na politykę państwa. Uwidacznia się to w rządzeniu wykonywanym za pomocą rozkazów, nakazów, sankcji karnych. Podstawą władzy jest często rozbudowany aparat przymusu w postaci armii, policji i służb bezpieczeństwa. Podtrzymują one władzę, co wiąże się z częstym stosowaniem lub grożeniem przymusem państwowym. W przeciwieństwie do totalitaryzmu ta dowolność posługiwania się przymusem ogranicza się tylko do jawnych przeciwników systemu. Jest to wybiórcze stosowanie przymusu, a nie powszechne i przejawia się w policyjnej inwigilacji czy represjonowaniu tylko aktywniejszych krytyków przywódcy autorytarnego i jego rządów TAKĄ WŁADZE W WYKONANIU PANA ADAMA FUDALEGO PROPONUJE NAM ZNAWCA POLITYKI CHARLIE01

  0 0
 • ~ 2010-12-03 17:47:16

  Jak obecna ekipa pana Fudalego pilnuje swoich "inwestycji", możecie zobaczyć jadąc wyremontowaną kilka tygodni temu ulicą Żołędziową - kilka studzienek zapadniętych o kilka centymetrów. Jeśli tak mają wyglądać remonty , to szkada pieniędzy podatników. Znowu na wiosnę łatanie....

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 18:49:42

  IDZMY DO WYBORÓW, ZAGŁOSUJMY NA MARKA KRZĄKAŁĘ UCHROŃMY,TO MIASTO PRZED" FEUDAŁEM"!!!

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 19:01:13

  bogdann Rybnik ma być wolnym miastem od" feudałów"uwolnić nas może jedynie MAREK KRZĄKAŁA.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 19:13:08

  \Moje drogie POkemionki ja mam dosc MARYCHY w Rybniku bo wiem co to jest okupacja miasta przez zwolennikow KONOPI przez tydzien.Dla waszego ZDROWIA a dla MOJEGO dobra NIECH WYGA Fudali

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 19:17:24

  wygra

  0 0
 • ~kukus 2010-12-03 19:59:43

  NIE CHCĘ ABY W RYBNIKU RZĄDZIŁ P0-PAPRANIEC WIĘC JA , MOJA RODZINA ORAZ ZNAJOMI GŁOSUJEMY NA SPRAWDZONEGO GOSPODARZA , JESTEŚMY PEWNI ŻE WYGRA ADAM FUDALI
  ps
  piesek mi podał mi łapę dał głos , abym i jego dopisał .........

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 20:01:50

  Nigdy nie obdarzę zaufaniem kogoś kto przez 12 lat nieprzerwanie niszczył nasze miasto , sprzedawał i demolował zabytki, kogoś kto jest arogancki i bezczelnie bierze pożyczkę jak "bieda użyć", teraz widać jakim jest gospodarzem . Zależnym od pisiorów a nie potrafiącym się do tego przyznać. Dla mnie konkretnie nic nie zrobił przez te 12 lat pożytecznego, jedynie to zniszczył to miasto , zrobił z niego betonowo marmurową pustynię, po prostu kamień , a w Kamieniu żabiok. N ie znam nikogo kto by oddał na niego głos więc mam nadzieję że to co on nazywa rządzeniem 5 grudnia się skończy.

  0 0
 • ~Teddy 2010-12-03 20:05:17

  ~Atrteks - dziś straciłeś w moich oczach swoi wpisem tutaj odnośnie debaty telefonicznej!!! Słuchałem dziś rano debaty w Radio 90 miedzy AFem i Krząkałą. I wiecie co? Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, ze AF to burak, arogant i zapatrzony w koniec własnego nosa egoista - wyłącznie w koniec własnego nosa !!! Marek Krząkała brał udział w debacie tyko telefonicznie bo musiał być dziś w Warszawie i AF triumfował rzucając swoje chamskie "to kolejny Pana unik Panie Marku" na co Krząkała odpowiadał, że "w Warszawie jest z poczucia obowiązku". No właśnie!!! Szkoda Panie Fudali że nie zainteresował się Pan tym, że dziś w Sejmie miało miejsce glosowanie w sprawie ustawy o zawieszeniu finansowania partii politycznych!!!! Tak to właśnie jest jak się interesuje końcem własnego nosa, nie licząc się z nikim i niczym poza drzwiami gabinetu Urzędu Miasta, realizując wyłącznie własne widzimisie. Dzisiejsza debata radiowa potwierdziła, że kolejne 4 lata AFa to realizowanie wyłącznie jego wizji a nie troska i POCZUCIE OBOWIĄZKU I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA RYBNIK!!! A jego plan zrównoważonego rozwoju to te same bajki co w poprzednich wyborach a z których nic nie zrealizował! I niech dotrze do tych wszystkich, którym nie chce się ruszyć do urn bo nie mają na kogo głosować!!! Właśnie w tych wyborach macie większa szansę powalczyć o coś dla siebie dla swojego miasta, więc idźcie głosować bo kilka głosów może zadecydować czy będziemy mieli to co mamy czy wreszcie coś się w mieście zmieni!!!

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 20:06:02

  ~Stefaburczy byłes lepiej poinformowany że się wycofał , a masz informacje dlaczego stchórzył ?

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-12-03 20:14:12

  Krząkała mówi, że kocha Rybnik, a na umówione spotkanie z mieszkańcami nie przychodzi, bo dostał prikaz z partii i pojechał do Warszafffki. :D Tak Krząkuś "kocha" Rybnik. :D Partia jednak dla niego ważniejsza niż Rybnik.

  0 0
 • ~Teddy 2010-12-03 20:26:57

  A tak na marginesie... Widzieliście jakich rozpaczliwych chwytów łapie się Fudali? Kilka dni temu stanął przed bramą KWK Chwałowice z Ewunią Ryszką i Śmigielskim i rozdawali.... jabłuszka. Ciekawe kto był wężem w tym cyrku. Pewnie skończy się wyjściem z "urzędowego" raju , hihihi... A tak na marginesie. Nagrał to może ktoś komórką?? Warto by wrzucić na YouTube jako część piąta do "Całej prawdy o Adamie F". Żenada, żeby taki pajac był dalej prezydentem :-(((

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 20:33:25

  Siak czy tak wybory wygra Fudali drodzy wyborcy PO.Byl Makosz jako dobry gospodarz,teraz takim nim jest Fudali.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-12-03 20:33:43

  A Krząkała swoim busem zaparkował przez bazyliką. To jest dopiero żenada. Nawet człowiekowi wychodzącemu z kościoła nie da spokoju. Może zrobił też hostię ze swoim zębicznym uśmiechem?

  0 0
 • ~Jan R. 2010-12-03 20:34:04

  Wspaniale się dzisiaj jeździ po Rybniku i innych miastach i gminach, w których odbędzie sie 2 tura wyborów. Szkoda, że skończy się to tej zimy po 5 grudnia.

  0 0
 • ~Stefaburczy 2010-12-03 20:35:02

  Mam informację takie, że sztab doradził jemu nietłumaczenie gdyż to go może skompromitować i dużo straci. Słyszałem również że ten Dybała będzie miał po wyborach przewalone. Ponoć żadnemu dziennikarzowi nie odpowiada na pytania związku z tą pożyczką, ale to tylko doniesienia od znajomego z sztabu. Kłopot mają z tą pożyczką.

  0 0
 • ~phil_collins 2010-12-03 20:40:46

  Krząkałobus ma rację bytu do dzisiaj. Potem to tylko historia.... Już nie będzie za sobą ciągnął kilometrowego korka tylko po to aby reklamować pana warszawiaka. Chyba pojechał rżnąć w gałę. He he he

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 20:42:32

  O przyszedł Pan do pracy, który usuwa wartościowe komentarze, zostawia bezsensowne kłótnie typu masz błąd ortograficzny. Budujące.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 20:44:43

  Do Pana który usuwa komentarze. "Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
  Redakcja portalu rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść." ten zapis jest w dolnym lewym rogu, pod komentarzami.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 20:46:27

  Do Pana który usuwa komentarze. "Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
  Redakcja portalu rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść." ten zapis jest w dolnym lewym rogu, pod komentarzami.

  0 0
 • ~molly1978 2010-12-03 20:56:26

  Zdesperowany AF już pod Kościołami nawet wystawał agitując Panie w pięknych beretach, a dzisiaj przebił wszystkich rozdawał przed kopalniami jabłka górnikom "szepcząc" - głosujcie na mnie :)
  żenada totalna !!!!!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 21:02:48

  Fudali poszedl tam gdzie go lubia i chca a co robi Krzakla,olewa swoich wyborcow i taki ma rzadzic Rybnikiem.To bybaby paranoja.

  0 0
 • ~rafb22 2010-12-03 21:03:10

  Prezydent Adam Fudali Wygrac musi nie potrzebujemy tu innego prezydenta przeciez nieznamy mi pan Krząkałą nie zmieni nic.

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 21:03:11

  Panie Tadeuszu czy wie pan cos wiecej na temat tej pożyczki ?czy to jest jakis przekręt ?i czy mozna mu cos udowodnić?

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 21:08:06

  Dybala, pisz wiecej tych postow,bo robi sie taki zamet ze nikt normalny juz tego nie bedzie czytal naszych postow

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:18:02

  Do tak inteligentnych ludzi jak Pan to nawet zaznaczył w regulaminie dlaczego nie mógł dostać tej pożyczki i że to jakby sam sobie ją przyznał.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:19:22

  czytaj Pan szybko bo zachwilę usuną te komentarze i znowu będzie Pan zadawał te same pytania.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 21:20:40

  ~AntyKrzakala- za to smiglo (swiete cialo) nekal ludzi pod starym kosciolem w zeszlym tygodniu,musi deptac za af bo gdzie teraz beda lody krecic z ruda z wiejskiej?wstyd lesne dziady

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 21:21:13

  To ja sie pytam dlaczego nie zostal pan radnym.Dla mnie jest pan malo wiarygony ze ludzie nie chcieli na pana glosowac.

  0 0
 • ~werkk 2010-12-03 21:27:55

  Normalnie tak powinno być ze Prezydent jest na czas określony ale w Rybniku skoro stara się być 4 kadencje to uważna że będzie prezydentem do końca życia a potem przejma to jego dzieci. Dlatego w niedziele musimy mu przypomnieć że jest na czas określony najlepiej to zrobimy głosując na Marka Krzakałę.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 21:28:01

  czekamy na odpowiedz odnosnie pozyczki dot.af pani rzecznik um rybnik, wiemy ze czyta posty,ale jak widac nie wie co napisac?,jaro czyli k.j.i arteps nadworna wazelina a.f co macie do powiedzenia?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:32:01

  Czwarta władza na czas kompani po prostu umarła. Zwal Pan na mnie też te 80 tysiaków, Dybała to wyciągnął na światło. Wszystkie uczynki tłumacz Pan po co to wyciągnięto a za niedługo na Rynku powieszą człowieka bo znalazł zegarek na ręce twojego idola.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 21:35:15

  ~AntyKrzakala- za to smiglo (swiete cialo) nekal ludzi pod starym kosciolem w zeszlym tygodniu,musi deptac za af bo gdzie teraz beda lody krecic z ruda z wiejskiej?wstyd lesne dziady

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:36:06

  werkk popieram 100%, ja już mam dość cenzury zemst na ludziach którzy mają inne zdanie. Prezydent powiedział to koniec Dybały w Rybniku. Łatwo jest kogoś wykończyć jak się ma 8 prawników w UM opłacanych przez podatnika, ale z więzienia pisać też idzie, także końca nie będzie.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 21:36:15

  Dybala co Fudali zrobil to wiem a teraz napisz dobre slowo o Krzakale,tylko prosze duzo i na temat i bez bajerowania.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 21:38:26

  jak na razie to skarbnik P.ma kulki w ogniu

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:44:35

  Napiszę Panu tak, spotkałem się kilka razy z Fudali i z Krząkałą też miałem przyjemność co nie mogę powiedzieć o Fudalim. Krząkała patrzy w oczy i ma wizję Rybnika nie we wszystkim się z nim zgodzę, ale pomiędzy Fudalim a Krząkałą jest potężna przepaść. Fudali to się nadaję na iluzjonistę i to dobrze robi, widać to po wynikach, zaś Krząkała przekonuje faktami.

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 21:49:57

  bogdann Marzenia trzeba mieć na" pewnym poziomie " nakręcasz się... wyga nie wygra... wygra prawda...dosyć fauszu...

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:50:46

  Fudali do mnie napisał list, że dziękuje mi za zaufanie. Napisałem do niego również list, że nie mam do niego zaufania a więc niech więcej nie pisze do mnie. Nigdy na niego nie głosowałem i nie będę, bo wiem kim jest. Również nawiązałem do pożyczki, wzywając do oddania tych pieniędzy i jeżeli było ich więcej to powinien oddać wszystkie, także te 42 tysiące za sokolnika bo gołębie wróciły jak mówiłem, czyli wyrzucił nasze pieniądze w błoto. Pisałem na adres 44-200 Rybnik, ul. Poniatowskiego 10a. Zachęcam wszystkich do wysłania tego typu listów, odpowiedzi.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 21:52:41

  Widzis Dybala, teraz pan pisze malo i nie na temat.Pisze mi pan o OCZKACH Krzakaly A MIALO BYC DUZO I NA TEMAT.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:53:49

  bogdann55 przeczytaj Pan to mam te dobre rady całe życie za wzór.CZYŃ DOBRO MIMO TO! Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą, KOCHAJ ICH MIMO TO. Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucają ci egoizm i ukryte intencje, CZYŃ DOBRO MIMO TO. Jeśli ci się coś uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów. STARAJ SIĘ MIMO TO. Dobro które czynisz, jutro zostanie zapomniane. CZYŃ DOBRO MIMO TO. Uczciwość i otwartość, wystawią cię na ciosy. CZYŃ DOBRO MIMO TO. To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach. BUDUJ MIMO TO. Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna, ale kiedy będziesz pomagać ludziom, oni mogą cię zaatakować. POMAGAJ MIMO TO. Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby. MIMO TO DAJ ŚWIATU Z SIEBIE WSZYSTKO.

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 21:55:13

  normalnie to on sie powinien wstydzić przed pracownikami składac wniosek o pożyczkę która zawsze była dla ludzi którzy finansowo nie wyrabiają ,nie potrafia sobie z wypłaty wyremontowac mieszkania albo jak się im przytrafi jakis inny wypadek losowy. Niejeden biedniejszy idzie do banku zapłaci prowizje i odsetki i nie przyzna sie że musiał wziąć pożyczkę a ten bez skrupułów byle do siebie nagrabić" LUBIĘ TO " Może on te jabłka dla górników za to kupił ? mam nadzieje , że te jabłka go doprowadza do tego samego co Adama i Ewę, zostanie wy*ierdzielony z tego raju na zbity pysk.

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 21:55:32

  " fałszu do uszu"

  0 0
 • ~ 2010-12-03 21:56:43

  bogus przydupasie nie cpaj napisz duzo o fedalim czekam ma byc duzo o spelnionych obietnicach,napisz

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 21:58:11

  Każda sprawa z którą się spotkałem miała inny obrót niż Fudali obiecywał i to mi starczy. Na skrzyżowaniu Rudzkiej z Kotucza nie mamy kawałka chodnika bo Fudali zamiast z właścicielką posesji rozmawiać wysłał na nią prawników i się nadział ba kobieta też ma pieniądze i sprowadziła sobie również prawników, już dwa lata moje dzieci tam ryzykują przechodząc.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 22:02:14

  K.rwa czy ja sie dowiem co takiego dobrego zrobi dobrego dla miasta pan Krzakaly panie Dybala

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 22:04:05

  Na widok" węża" dreszcze mnie przechodzą,wygrzewa cielsko w" słonecznej krasie", jabłko i wąż czegoś dowodzą i Ewa, która skusić dała się.Mam nadzieję ,że zostaną wygnani przez wyborców z U.M.

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 22:06:24

  bogdann Spokojnie nie bluzgaj...

  0 0
 • ~ 2010-12-03 22:06:41

  http://www.rybnik.com.pl/fotogaleria,wieczor-wyborczy-w-sztabach-faworytow,fot5-7-898.html natym zdjeciu widac syna wlascicielki ktorej ubzdurala sobie wlasnosc chodnika na rudzkiej,kibicujacego feudalemu w noc wyborcza,to juz sie nie dziwie,wstyd panie feudali

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-12-03 22:07:06

  na stronie parafii werbistów ostatnia wiadomość opatrzona jest zdjęciem Fudalego. Przewodniczący Rady jaki jest każdy potrafiący czytać i rozumować samodzielnie wie..Niech jeszcze tenże Fudali wygrai będziemy mieli PISoland w pełni. Tu jest niemal jak na podkarpackiej ws. Rybnik nie ma wiele wspólnego z podobno dużym miastem.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 22:07:48

  bogus spokojnie kreci emerycie :) jutro 8.00 na piwko i bedzie ok. wiaderko wazeliny

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 22:11:24

  Jolka, pisalem miedzy mezczyznami ale Ty sie znalazlas wiec sorry mila kobietko

  0 0
 • ~elegant 2010-12-03 22:16:19

  O dybałek na forum z bratem werkkiem i jolka43 i pankracy brakuje tylko telesfora.Nie ma miejsca na blogu dybałka?
  Dybałek jak lodówka i zmywarka ,poszły?Chyba poszły, bo dybałek się rozkręcił.Całe towarzystwo pseudoobrońców ...samych siebie na forum, ale tylko do niedzieli.Leszek K.was olał i miał rację chłopina.Lepiej z Pisem , niż dybałkami.Wie co dobre.Kto by tam stawiał na SR.

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 22:42:35

  WSZYSCY POSZLI SPAC HI HI? CO JEST.

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 22:48:25

  Ooo... elegancik, plicjancik,może wytłumaczysz mi na co przeznaczył AFa tą pożyczke w wysokości 3.500 zł. Daj spokój z lodówką od Dybały ,jest zima ,chlopina sobie jakoś poradzi.Lodówka rzecz nabyta...Pora na odejście telesfora z U.M i' elegancików pajacyków... "

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 22:50:48

  bogdann55 ty jeszcze nie poszedłeś spać?

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 22:51:45

  Jolka Ty juz idz spac bo napisze zes glupia

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 22:52:18

  nie pytaj co jest? pytaj co będzie?

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 22:55:42

  to ze bronisz Dybaly rozumie ale ze bronisz Krzakale tego zrozumiec nie moge Jolu

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 22:58:21

  bogdannie55 pisz nawet 55 razy bez urazy mnie,to nie wzrusza ha ha spadam do łóżka...

  0 0
 • ~ 2010-12-03 22:59:30

  ~bogdann55 jak tam na sympatii? znalazles jakiegos?

  0 0
 • ~elegant 2010-12-03 22:59:35

  do jolka43 .Co to jest 3500 zł pożyczki? To jest afera? chyba warta Ciebie.Poza tym , jeżeli jest przekręt to zgłasza się to do prokuratury ,a nie do dybałka.Chłopina tak lata z tym dyktafonem i aparatem fotograficznym po Urzędzie ,że wszyscy myślą , iż może On ci w konkursie Pulitzera startuje? Biedak tak się zachłysnął mediami.Nikt nie chce zajmować się jego urojeniami, od tego są lekarze nie dziennikarze.Zabierz się z nim.

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 23:00:40

  ~bogdann55 nie chce spać ponieważ bardzo chce nam wytłumaczyć swój stary wpis "2009-04-06 13:24:46
  ~bogdann55 A ja mysle ze Rybnik potrzebuje nowego myslenia, nie wiem kto powinien byc prezydentem ale Fudali powinien odejsc.Plaza czy Fokus to troche za malo ,nie chce tu wymieniac wszystkich negatywow bo lista zaniedban bylaby dluga ale musze napisac ze drogi wolaja o pomste do nieba. "odpowiedz na tym forum com Fudali zrobił od kwietnia 2009 że zmieniłeś zdanie ? odpowiesz czy nie potrafisz ?

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 23:01:55

  Jak jestes w tym kolku pana Dybaly, to sie ciesze, bo tam sa same ladne kobitki

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 23:07:32

  Ja wiem ze Rybnik potrzebuje nowego myslenia ale ja sie boje rzadow KRZAKALY JAK OGNIA.Wwie juz wole stare sprawdzone rzady Fudalego

  0 0
 • ~ 2010-12-03 23:08:30

  bogus biedactwo byl wtedy na dopalaczach

  0 0
 • ~charlie 2010-12-03 23:08:31

  Mandaryna w ciągu 1,5 godziny douczyłaś się trochę teorii. Jak widać z jedynie słusznych źródeł to wiedzę przytoczyłaś (wikipedia słowo w słowo zerżnięte, właściwie przykład idzie z góry). Cytowaniem wikipedi potwierdziłaś tylko to, że nic nie wiesz o polityce bo nawet nie potrafiłaś własnymi słowami wytłumaczyć dwóch prostych pojęć, dyktatury i autorytaryzmu. Nie będę się rozwodził (wiem, że jestem naiwny, ale pojadę skrótami myślowymi), dyktatura jest i w Korei Północnej i w Brunei, demokracja i w USA i w Rosji. Zawsze i to sobie zapamiętaj, średnio dobra dyktatura (a w przypadku AF mamy do czynienia z autorytaryzmem co jest gigantyczną różnicą, ale tego w wikipedi nie napisali) jest lepsza od najlepszej demokracji. Swoją drogą Piłsudski to dla Ciebie pewnie autorytet hehe. Jesteś kompletnym laikiem z zagadnień stricte politycznych i nie ma sensu z takim laikiem dyskutować. 1. Skompromitowałaś się brakiem wiedzy. 2. Jesteś hipokrytką jak całe PO, widzisz źdźbło w oku innego a w swoim belki nie (przykład 3000 AF i kilkuset miliardów Tuska i jego ekipy). 3. Jeżeli nie znam się na anatomii nie zabieram się do operowania ludzi, to taka metafora jakbyś nie zrozumiała. Żyjemy w wolnym [sic!] kraju i niestety nawet takie osoby jak Ty mogą się wypowiadać. Rzeczowe argumenty są usuwane przez moderatora a bełkot takich osób jak Ty pozostają bo są zgodne z poprawnością polityczną socjalistycznych miernot. Dziękuję IV władzo o pamiętaniu ażeby zamykać usta niewygodnym systemowo osobom

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 23:08:55

  co to jest 3500 pożyczki ? no to typujmy na co Fudalemu 3500 .Myślę ze kupił tą lodówke u p Dybały na licytacji :) ktoś ma inne pomysły ?

  0 0
 • ~Chrishouk 2010-12-03 23:09:51

  Nie głosujecie na samorządowca Fudalego, ale na pisowca Fudalego. Jeżeli jest inaczej, to niech Fudali powie, że nic go nie łączy z tą partią, niech wyjaśni swoje poparcie dla Kaczyńskiego. Taki z niego samorządowiec, że musi zabiegać o poparcie u prezesa.

  0 0
 • ~charlie 2010-12-03 23:09:51

  A pana Dybałę uznaję za największego spamera tego tematu

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 23:10:04

  Teraz jak otworzy ta lodówke to mu Dybała z niej wyskoczy , chyba tego nie przewidział

  0 0
 • ~visa 2010-12-03 23:14:25

  I dobrze mu tak !!!!!!!!!!!!!! bo werkowi z lodówki wyskakiwał Fudali

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 23:19:08

  CHARLIE dobrze na[pisales bo tak naprawde PO to jest partia KORUPCJI.Nawet teraz w Walbrzychu wyskoczyla im afera przekretow ze stolkami a w tej partii jest krzakala

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 23:19:27

  elgancik Mam na imię Jolka nie "afera" bogdann stara się być miły, a ty sykasz jadem... Nie podsuwaj mi pomysłów ,ponieważ mogę zabrać Cię ze soba... aparacik ,dyktafonik, moze jakiś filmik ..pstryk.. i proszę nie pisz ,szkoda pióra...

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 23:22:27

  visa a był w kostiumie MIKOŁAJA?

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 23:25:15

  Prawda jest taka ze wiecej kobiet w naszych komentarzach a posty beda milsze ,Jolka masz ta IKRE JESTES KOBIETA ZE HO HO HI HI

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-03 23:30:45

  Jak wyskoczy z lodówki mi Fudali to go klapką na muchy uspokoję. Pożyczkę przeznaczył na okulary, przecież do każdego zdjęcia miał nowe.

  0 0
 • ~jolka43 2010-12-03 23:30:50

  bogdann I NIE TYLKO... HO,HO kobiety i muzyka łagodzą facetów ups.. . obyczaje...Już nie piszę mykam w swoje zacisze dobranocka..

  0 0
 • ~visa 2010-12-03 23:31:22

  jolka Mikołaj mu sie nie dał i sam osobiscie przefarbował go na renifera

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 23:33:30

  Dobranoc, milych snow.

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 23:34:58

  Noooooo to zobaczymy w niedzielę na rynku czy przybiegnie na czworakach !!!

  0 0
 • ~mily pan 2010-12-03 23:55:20

  Ide spac powoli zbliza sie cisza wyborcza,tych o obrazilem w swoich postach przepraszam.Mysle ze poniedzialek bedzie moj bo wygra Fudali.A Wy wyborcy pana Krzakaly wyluzujcie za 4 lata beda nastepne wybory a ze Krzakal mlody chlop przyjdzie i na niego kolej ze zostanie prezydentem miasta Rybnika,dobranoc

  0 0
 • ~ 2010-12-03 23:57:17

  jeszcze kilka minut i nareszcie przestaniecie kłapać bez sensu

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-12-04 00:11:08

  ~grzesik 3500 zł za lodówkę? SPRZEDANE!!!

  0 0
 • ~werkk 2010-12-04 07:51:11

  Cisza wyborcza mam nadzieje że A. Fudali ja nie złamie i nie pojawi się na rynku w niedziele.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-04 08:03:18

  charlie01 Politycznego bełkotu nie ma sensu komentować. Pozostawiam tym samym Twoją wypowiedź bez komentarza.

  0 0
 • ~forumowicz 2010-12-04 10:05:06

  Mam pytanie:
  Czy na prezydenta Rybnika glosują tylko mieszkancy Rybnika czy tez mieszkancy calego powiatu Rybnickiego?

  0 0
 • ~werkk 2010-12-04 10:51:58

  Rybnika powiat wybrał starosty i wybrał bardzo dobrze mam nadzieje ze Rybnik tez wybierze tak jak powiat.

  0 0
 • ~charlie 2010-12-04 12:29:31

  Zabrakło argumentów. Nie ma się co przejmować, nie Tobie pierwszej, nie ostatniej. Kiedy spotyka się prawicowiec z lewicowcem temu drugiemu zawsze ich brakuje. Masz rację bełkotu nie ma sensu komentować, szczególnie kiedy przybiera on postać pseudopolitycznej wiedzy, której źródeł należy szukać wśród paryskiego plebsu, schyłku XVIII wieku. Kończymy dyskusję. Ze swojej strony wszystkim nieświadomym lewicowcom życzę ciekawej książki jako prezent mikołajkowy, najlepiej z zakresu wiedzy o ideologiach i doktrynach politycznych, może wtedy zrozumiecie kto jest kim i co reprezentuje na polskiej scenie politycznej. pozdROWienia i do zobaczenia z cztery lata kiedy znowu się uaktywnicie.

  0 0
 • ~Mandaryna 2010-12-04 13:19:52

  charlie01 Argumentów to brakuje w dyskusji Tobie. Wypisujesz cały czas te same bzdury obrażając oponentów czego przyczyną jest albo bardzo niska samoocena albo potworne kompleksy.

  0 0
 • ~PoTeR 2010-12-04 13:20:17

  Wpis został usunięty z powodu trwającej ciszy wyborczej. Dyskutantom przypominamy,że za złamanie ciszy wyborczej grozi odpowiedzialność karna.

  0 0
 • ~PoTeR 2010-12-04 13:34:07

  I jeszcze chciałbym się odnieść do opinii Bogdana55 z początku dyskusji (do opinii trochę nie na temat swoją droga). Chodzi o narkotyki pokroju marihuany i ich legalizację. Przykład Portugalii pokazuje że legalizacja narkotyków nie tylko nie prowadzi do zwiększenia liczby uzależnionych, ale wręcz ją zmniejsza i pomaga kontrolować. Plusy legalizacji to także dodatkowa kasa dla państwa i zmniejszenie przestępczosci (oczywiste jest że jesli cos jest legalne, to nie ma sensu tego nielegalnie rozprowadzać). Jak wszyscy wiedzą aktualnie walka z przestępczościa narkotykową to walka z wiatrakmi. Nie da się jej wygrać. Juz dopalacze były zagrożeniem dla biznesu narkotykowego, czemu więc nie pójść dalej. Wg mnie lepiej coś kontrolować i czerpać z tego zysk niż zakazywać, nie mieć zadnych dochodów i próbować bez sensu walczyć. Jeśli ktoś tych narkotyków potrzebuje to i tak je zdobędzie. Dodam że nie jestem miłosnikiem Boba Marleya i nie są mi do życia narkotyki potrzebne:) Pozdrawiam

  0 0
 • ~Jaro 2010-12-04 14:25:13

  -lkspoter- w gwoli wyjaśnienia, w Portugali narkotyki nie są zalegalizowane a zdepenalizowane - to dosyć spora różnica. Niestety prawo unijne zakazuje legalizacji narkotyków w krajach członkowskich. Dla każdej osoby racjonalnie myślącej oczywiste jest to, że narkotyki powinny zostać zalegalizowane.Tylko wtedy istniałaby kontrola ich sprzedaży, jaka występuje np. w przypadku papierosów lub alkoholu. Budżet państwa by na tym zyskał, natomiast mafie straciłyby na takich zmianach prawa miliardy zł, więc ich lobbyści zrobią wszystko, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji (zresztą z dopalaczami już sobie poradzili). Dlatego też myślę, że w Polsce jak i Europie nieprędko nastanie wolność rynkowa w tej sferze, a niewątpliwie z racjonalnego punktu widzenia taka zmiana przydałaby się. Ludzie natomiast jeżeli chcą się truć to i tak znajdą sposób, aby to robić - lepiej jednak, żeby kupowali legalny produkt i z tego tytułu będą wpływały środki finansowe do budżetu państwa, pozwalające np. na leczenie takich osób. Póki jednak będziemy wybierać socjalistów do rządu (PiS, PO, SLD itp), nie ma co liczyć na liberalizację prawa, również gospodarczego. Ale jak widać po każdych wyborach, nasz naród nie dorósł jeszcze do prawdziwej wolności. A szkoda.

  0 0
 • ~PoTeR 2010-12-04 15:46:35

  Jaro, masz rację, chodzi oczywiscie o dekryminalizację a nie legalizację. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~adorus 2010-12-04 15:48:40

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~IBOP 2010-12-04 23:53:16

  Powiedz NIE politykom. Zostań w domu!

  0 0
 • ~Anty 2010-12-05 01:00:15

  Wpis został usunięty z powodu trwającej ciszy wyborczej. Dyskutantom przypominamy,że za złamanie ciszy wyborczej grozi odpowiedzialność karna.

  0 0
 • ~lazim1983 2010-12-05 09:49:47

  fudali zakorkowal caly rybnik no i najwarzniejsze W piatek rano rozdawal jablka pod kopalnia jankowice w zamian na glos oddany hehehehe ale sie ponizyl

  0 0
 • ~werkk 2010-12-05 10:55:02

  Wpis został usunięty z powodu trwającej ciszy wyborczej. Dyskutantom przypominamy,że za złamanie ciszy wyborczej grozi odpowiedzialność karna.

  0 0
 • ~lupa2010 2010-12-05 17:55:07

  A Krząkała i jego łebki częstowali gorąco kawą - też za głos :) jabłka poniżają, a kawa nie?

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 651