zamknij

Wiadomości

Czytelniczka: totalny chaos na Energetyków! Samochody podjeżdżają i zawracają (wideo)

2023-08-19, Autor: 

Od 7 sierpnia przejazd ul. Energetyków jest niemożliwy. Trwają tam prace budowlane mające połączyć drogę z ul. Góreckiego. Nasza Czytelniczka – Natalia zwraca jednak uwagę na szereg pomyłek w oznakowaniu popełnionych przez miasto. Efekt jest taki, że kierowcy widząc zablokowaną drogę, zawracają na prywatnych posesjach. To dotyczy osobówek, ciężarówek, a nawet karetek pogotowia.

Reklama

Od blisko 2 tygodni przejazd ul. Energetyków jest niemożliwy. Na wysokości ze Storczyków trwają tam prace budowlane, związane z połączeniem do ul. Góreckiego. Natalia – nasza Czytelniczka ma jednak kilka poważnych uwag co do organizacji ruchu w tym miejscu.

Zamkniecie tej drogi to jedna wielka pomyłka. Brakuje oznakowania, że droga jest zamknięta. Jest 1 mały znak, prawie w ogóle niezauważalny przy zjeździe od ul. Rudzkiej… sama go nie widziałam. Samochody ciągle przyjeżdżają i zawracają! Pogotowie na sygnale również i to nie raz! - pisze do naszej redakcji.

Jak dodaje Czytelniczka, kierowcy, by móc zawrócić, muszą wjeżdżać na prywatne posesje lub pod bramy wjazdowe.

Co będzie, gdy brama wjazdowa zostanie uszkodzona w wyniku zawracania, co prawie miało miejsce? Kto odpowie za szkodę? Dlaczego remont jest tak źle oznakowany? Zakaz wjazdu powinien znajdować się za zjazdem na ul Długą, a nie przed samym remontem! Do teraz samochody dalej podjeżdżają i zawracają, nie dziwię się, bo oznakowanie od ul Rudzkiej jest bardzo słabe, a wręcz znikome! Totalny chaos! - zaznacza.

Zobaczcie wideo, jak w praktyce wygląda ruch na Energetyków.

Zwróciliśmy się z pytaniami do Urzędu Miasta w Rybniku. Czy urzędnicy również widzą ten problem? Otrzymaliśmy wczoraj (18 sierpnia) taką odpowiedź od Lucyny Tyl z biura prasowego UM w Rybniku:

Oznakowanie wprowadzone w terenie jest prawidłowe i zgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu. Znaki F-5 (z odległością do miejsca zamknięcia) umieszczone na wlocie ulicy Energetyków (od Rudzkiej) i Żołędziowej (od ronda Mazamet) oraz znaki D-4a (wraz z odległością do miejsca zamknięcia) powtórzone za ostatnimi skrzyżowaniami, a nawet za zjazdem do szpitala, są właściwe i wystarczające, aby poinformować kierowców o zamknięciu drogi. Jak zawsze w takich przypadkach apelujemy do kierowców o nie jeżdżenie na pamięć i zwracanie uwagi na znaki. Jeśli chodzi o karetki pogotowia, to według naszej wiedzy wykonawca robót uzgodnił z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym możliwość ruchu i wjazdu karetek do szpitala, więc takie sytuacje jak opisana w mailu nie powinny mieć miejsca.

Utrudnienia mają potrwać jeszcze około 2 tygodnie. Co Wy na to? Czy również macie podobne doświadczenia z ul. Energetyków jak Ci przedstawieni w wideo?

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 52

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~MArudzia 2023-08-19
  14:29:02

  64 21

  To jest niemożliwe - dlatego że miasto Rybnik jest zarządzane przez profesjonalną ekipę ;-))))

 • ~pawlmesten 2023-08-19
  14:47:16

  61 20

  Czy ktoś z szanownych urzędników tam był? Najważniejsze żeby była dupokrytka i formalnie było niby Ok. A to, że nie działa to już wina innych. No kurna jak nie działa jeden malutki znak, to postawcie coś większego. Czy to takie trudne dla urzędników?

 • ~MArudzia 2023-08-20
  09:47:43

  28 17

  Widzę że nie wszyscy odczytali sarkazm w pierwszym komentarzu.

  Panie Masłowski, Krząkała - teraz macie pole do popisu jak pomóc mieszkańcom, obywatelom - nie tylko piękne hasła na plakatach wyborczych.

 • ~exploriurbex 2023-08-20
  23:09:29

  13 10

  @MArudzia zarządzane jest przez ekipę której ciągle się coś budować i remontować. A jak się dużo buduje i remontuje to są chwilowe niedogodności dla mieszkańców. No i jest pole do popisu dla marud ale tylko chwilowe bo jak utrudnienia znikną i pojawi się efekt całej inwestycji to kierowcy i mieszkańcy będą zadowoleni.

 • ~gizmogur 2023-08-21
  08:34:33

  16 5

  Może wystarczy jeździć trochę uważniej. Patrzeć na znaki drogowe.
  O tym remoncie informowało miasto, informował też ten portal.
  GPS albo jazda na pamięć to naprawdę nie jest najlepsze rozwiązanie.
  Czemu nierozgarnięcie kierowców ma być winą miasta?

 • ~kurier 2023-08-21
  09:43:21

  11 5

  Jak się ignoruje znaki drogowe to się ma problemy.

 • ~odl 2023-08-21
  12:58:03

  11 0

  a redakcji to się nawet pofatygować nie chciało, żeby przynajmniej zrobić zdjęcie tego rzekomo słabo widocznego oznakowania. czytelniczka jest traktowana jak specjalistka w temacie i skoro tak napisała, to tak z pewnością jest.. ;-)

 • ~mario87 2023-08-21
  20:20:54

  2 3

  No i pani Natalią ma rację bo sam po urlopie myślałem że droga jest otwarta, znak jest na ulicy energetyków ale nie ma żadnego oznakowania na skrzyżowaniu, znaki objazdu na rondzie to nie oznakowanie że droga jest zamknięta bo skąd mam wiedzieć czego ten objazd dotyczy.
  Ja skręciłem na kościół ale jeśli ktoś nie zna drogi to zawraca przed barierkami.
  Oznaczenie jest fatalne i nie zapobiega wjazdowi na energetyków od strony rudzkiej.
  Z drugiej strony jest lepiej ale ale daleko do ideału...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1484