Boks: brązowy medal Romańskiego

2009-11-24, Autor:
Kolejny zawodnik sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik przywiózł medal z zawodów na szczeblu centralnym.

Mowa o Kamilu Romańskim, który Pucharze Polski rozegranym w Rzeszowie wywalczył brązowy medal.

Rybniczanin walczył w wadze do 75 kg. Po wygranych eliminacjach, gdzie w każdej wadze zostało 8 zawodników, w walce o medal pokonał 3:0 Rafała Kuczkowskiego z Chojnic. W półfinale uległ nieznacznie na punkty aktualnemu mistrzowi Polski i reprezentantowi kraju w tej wadze juniorów, Rafałowi Perczyńskiemu. Ostatecznie Romański zajął trzecie miejsce.

Z kolei seniorzy sekcji po zajęciu drużynowo trzeciego miejsca w Eurolidze, w dniach 26-29 listopada wezmą udział w indywidualnym turnieju Euroligi w Pristinie – Kosowo. Będą walczyć o jak najlepsze miejsce indywidualnie w tych rozgrywkach. – Liczymy na pierwsze miejsce Mateusza Mazika w wadze 57 kg i Patryka Cichockiego w wadze 60 kg, a także na dobry start powracającego z zagranicy Piotra Buchty w wadze 91 kg – zapowiedział trener sekcji bokserskiej, Anatol Jakimczuk.