zamknij

Wiadomości

Boguszowicka kładka-ruina doczeka się remontu

2014-07-01, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Pomost łączący dwie dzielnice nasze miasta: Boguszowice Osiedle z Boguszowicami Starymi może być w najbliższej przyszłości gruntowanie wyremontowany. Miasto uregulowało właśnie sprawy formalne z właścicielami obiektu jak i jego zarządcami. Mieszkańcy obu dzielnic natomiast alarmują: katastrofa budowlana jest tylko kwestią czasu.

Reklama

W ostatnim czasie na serwisie YouTube pojawił się filmik „Dziurawy most/kładka w Rybniku!!!” Autor materiału przestrzega w nim, że od lat nieremontowana i rozsypująca się kładka łącząca dwie dzielnice Rybnika: Boguszowice Osiedle z Boguszowicami Starymi, poważnie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. - Nikt z włodarzy miasta nie interesuje się dziurą, której niezabezpieczenie łamie wszelkie możliwe przepisy prawa, co naraża nie tylko dzieci chodzące tamtędy do szkoły, ale także osoby dorosłe na utratę życia. Wystarczy się pośliznąć w zimę. Deski są w wielu miejscach oderwane, zniszczone i spróchniałe z wieloma prześwitami i dziurami – czytamy w opisie pod filmem.

Autor informuje też, że codziennie tym mostem przechodzi kilka tysięcy osób. - Dzieci chodzą do szkół. Matki z dziećmi jeżdżą wózkami. Schody kiedyś przez długie lata chwiały się podczas chodzenia i były w nich duże dziury. Pod wpływem protestów zabetonowano je prowizorycznie – dowiadujemy się z opisu.

Kładka co prawda została przed trzema laty wyremontowana za 50 tys. złotych pomimo niezidentyfikowania właściciela obiektu. Pieniądze na ten cel wyłożył rybnicki magistrat. Sprawa własności konstrukcji była jednak przez kilkanaście lat nadal niewyjaśniona. W tym czasie obiekt zaczął znów popadać w ruinę.

Mamy dobrą informację dla mieszkańców Boguszowic: wszystko wskazuje na to, że kładka zostanie w najbliższej przyszłości gruntowanie wyremontowana. - Sprawa kładki w Boguszowicach dopiero kilka dni temu znalazła swój formalny finał, związany z toczącym się od dłuższego czasu postępowaniem, mającym na celu uregulowanie spraw własnościowych tego obiektu. Przypomnę, że już kilka lat wcześniej miasto wyremontowało znajdującą się wówczas w bardzo złym stanie kładkę. Kompleksowego remontu nie można jednak było wykonać na obiekcie, którego nie jest się właścicielem – powiedziała Lucyna Tyl z Urzędu Miasta w Rybniku.

Jak dodała rzecznik prasowa, w tej chwili uregulowane zostały sprawy formalne zarówno z właścicielami obiektu, jaki i zarządcami znajdujących się tam sieci (prąd, woda, itp.), w związku z czym miasto może przystąpić do ogłoszenia przetargu na remont kładki.

Jak obecnie wygląda kładka łącząca dwie dzielnice Rybnika? Zobaczcie filmik internauty:Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~fanciolek 2014-07-01 10:33:31

  no w końcu! może ktoś coś z tym zrobi i nie chodzi tu o zamknięcie mostu tylko o remont!

  3 0
 • ~Cwilin 2014-07-01 12:06:32

  No brawo radni p.Mura p.Gruszka dbają o nas.Pamiętajcie wyborcy bo już niedługo, będą obiecywać.A zresztą to "tylko Boguszowice"

  4 0
 • ~luis 2014-07-01 12:19:33

  Co to był za remont trzy lata temu (za 50 tys.) skoro ta kładka dzisiaj tak wygląda a nie inaczej ? Co trzy lata taka kasa niezły biznes.
  Autor filmiku ma skłonności do przesady - 30m wysokości ? przechodzi kilka tysięcy ludzi dziennie? czyli mieszkańcy Boguszowic starych w swoich dziennych planach muszą uwzględnić przejście po kładce aby statystyka się zgadzała.

  3 0
 • ~ani.2908 2014-07-01 12:39:19

  Nikt inny tylko Damian M nagłośnił całą sprawę, poruszył niebo i ziemie.Długo nie trza było czekać na rezultaty chwalmy go za to i więcej takich ludzi:) . Naprawili ale chyba już ze wstydu sami powinni objazdówki robić i naprawiać co się powinno,a nie za płot wyrzucać pieniądze zapominając o dalszych dzielnicach.

  3 0
 • ~ 2014-07-01 16:06:43

  "Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii" - zaprzeczamy od tego typu pomówieniom.
  Zespół Chwila Nieuwagi z Rybnika ;)

  7 0
 • ~Arteks 2014-07-01 16:48:08

  Ponieważ Rybnik jest "moto-miastem" nie dba tu się za bardzo o potrzeby pieszych czy rowerzystów. Gdyby to był wiadukt drogowy już 10x byłby wyremontowany ale ponieważ to jest zwykła kładka to można było to lekceważyć i ignorować... Wiele razy zwracałem uwagę na potrzebę budowy w Rybniku w wielu miejscach kładek dla pieszych (nad torami czy nad ruchliwymi drogami) czy przejść podziemnych - bezskutecznie bo w naszym mieście liczą się wyłącznie interesy samochodów. Budżet miasta przeznacza wiele milionów na remonty dróg ale nie jest w stanie poświęcić nawet kilkadziesiąt tysięcy na poprawę jakości ścieżek rowerowych...

  5 0
 • ~lewy_gwint 2014-07-01 19:19:32

  Przecież to nie jest żaden most tylko konstrukcja na której wiszą rury z centralnego i coś jeszcze. Ciekawe czy w ogóle ktoś przeliczył obciążęnia tego obiektu bo sama konstrucja to istna prowizorka. Ale takie ponoć najdłużej trzymią i nie trzeba nic liczyć ;)

  3 0
 • ~Armando 2014-07-01 21:43:57

  Ja o całej interwencji dowiedziałem się z fanpejdża piosenkarza Damiana Maliszewskiego i to on nakręcił ten film i on zainterweniował. Facet mógłby też sie nachapac kasy w tej Warszawie i nas olać, a jednak się zainteresował w przeciwienstwie do radnych. Radni Mura, Gruszka i prezydent Rybnika mają w czterech literach naszą dzielnice. Boguszowice maja wszyscy w d... Nikt tu nic nie remontuje, a moje dzieci jak tylko dorosną wysyłam za granice, bo tu ejst patologia i to dzieki panu panie Fudali i panom panowie radni.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 425