zamknij

Wiadomości

W Rybniku pojawią się nowe hotspoty. W których miejscach?

2014-11-18, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Korzystacie z internetu „na mieście”? W najbliższej przyszłości będziecie mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia. Na terenie Rybnika powstaną bowiem kolejne hotspoty. Gdzie dokładnie?

Reklama

Obecnie hotspoty działają na Rynku i Placu Wolności. Kolejne planowane lokalizacje to:
- Plac Kościelny,
- Plac Jana Pawła II (skwer przed Bazyliką),
- Kąpielisko Ruda,
- Park tematyczny nad Nacyną,
- Infokiosk ul. Zamkowa 2,
- Infokiosk ul. Kościuszki 66,
- Infokiosk ul. Rudzka 13 (kampus),
- Infokiosk przystanek komunikacji miejskiej Rybnik Sąd,
- Infokiosk ul. Buhla przed SP nr 12,
- Infokiosk skrzyżowanie ul. Gliwicka i ul. KEN,
- Infokiosk ul. Ziołowa 3 przed SP nr 20,
- Infokiosk basen MOSiR w Boguszowicach (wewnątrz budynku),
- Infokiosk ul. Gzelska 7 przed SP nr 27.

Rybnicki magistrat informuje, że hotspoty będą zapewniały darmowy dostęp do internetu, jednakże będzie on ograniczony zgodnie z wymogami Urzędu Komunikacji Elektronicznej. - Ograniczony zostanie maksymalny transfer, długość sesji, ilości przesłanych danych na podstawie logowania użytkownika lub urządzenia oraz zakres dostępnych treści – dodała Lucyna Tyl, rzecznik prasowa UM w Rybniku.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ucyjka 2014-11-18 16:18:32

  chętnie skorzystam jak się to pojawi :)

  0 1
 • ~Lateks 2014-11-18 19:27:22

  Yhym inwestycja za kilka mln zł zda egzamin do podłączenia kilu Hot Spotów, super w końcu się ta sieć światłowodowa przyda do czegoś więcej niż tylko do podłączenia mandatowych kamer na skrzyżowaniach ;)

  2 0
 • ~unlimited 2014-11-18 20:17:04

  Marnotrawienie pieniędzy. Hot spoty były ciekawym rozwiązaniem 15 lat temu, kiedy wchodziły w to Żory (tak tak Arteksie). Teraz nikt z nich nie korzysta - internet w komórce ma każdy młody. A starsi nie korzystają ze smartfonów. Strata pieniędzy.

  6 0
 • ~obserwathor 2014-11-18 20:19:06

  w czasie, gdy każdy zainteresowany ma tani internet w smartfonie, lub korzysta z darmowego Aero2, inwestycja wydaje się opóźniona o jakieś 10 lat

  1 0
 • ~Lateks 2014-11-18 21:14:21

  Oj sami hejterzy tu są, przecież nasz wspaniały wszechwładny p. Prezydent Adaś IV pozyskał fundusze na tą super szybką sieć światłowodową tak że miasto tylko wyłożyło kilka procent wartości całej inwestycji. Naprawdę jestem super szczęśliwy że Superelektro pisząc swoje komentarze będzie mógł korzystać z tej kosmicznej technologii.
  Bardziej mnie martwi to że dziękując Adasiowi za jego ogromnie ciężką pracę i posyłając go na zasłużoną emeryturę do naszego Ryjkowego koryta dostanie się przedstawiciel najwyższego zadłużacza kraju POlan. I masz wybór obywatelu między inwalidą sterowanym Śmigłem a zawodowym sługą POlitycznym.

  1 0
 • ~ 2014-11-19 07:38:59

  Zupełnie nie rozumiem czym się tu podniecać. A podniecają się głównie włodarze miasta. Wg mnie takie hotspoty to wywalanie niepotrzebnej kasy. Na co to komu potrzebne? Koszty są bardzo duże, a pieniądze na nie przeznaczone powinny zostać spożytkowane na budowę szerokopasmowego, taniego czy w wielu wypadkach darmowego dostępu do internetu głównie z domów czy mieszkań. Takie punkty jak wymienione w artykule planowane lokalizacje:
  - Plac Kościelny,
  - Plac Jana Pawła II (skwer przed Bazyliką),
  i kilka innych to już w ogóle porażka. Będą służyć chyba do "zabicia czasu uczestniczącym we mszy św 50 metrów przed bramą kościoła", żeby poczatować lub pograć. Już widzę jak tłumy mieszkańców z przedziału 50+ lecą z tabletami czy "lapkami"na deptak czy skwerek żeby "pobuszować" w internecie. Kiedy idę do ogródka piwnego to chyba też nie po to żeby siedzieć "w necie" ale żeby spędzić miło czas ze znajomymi. Pan Piotr Masłowski zwracał uwagę w swojej kampanii na konieczność budowy takiej sieci o jakiej piszę na wstępie. Sieć powinna ułatwić dostęp do urzędów, lekarzy, aptek chociażby po to żeby osoby z ograniczonymi możliwościami ruchu mogły uzyskać informację zamiast okupować kolejki petentów. Czasami dla osób starszych kłopot sprawia zwykłe zrobienie zakupów i coś takiego można by załatwiać przez internet. Połączenie z przychodnią lekarską z wykorzystaniem dostępnych urządzeń i aplikacji pozwałałoby przekazać lekarzowi informację o podstawowych parametrach życiowych -czyt dalej na fb

  6 0
 • ~ 2014-11-19 16:20:18

  i po co to komu? teraz internet jest nawet w pralce ... chyba że można coś na lewo przydziubać,to wtedy jestem w stanie tą inwestycje zrozumieć.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3885