zamknij

Wiadomości

W piątek otwarcie stadionu lekkoatletycznego. Przyjadą gwiazdy polskiego sportu

2014-09-08, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Już w najbliższy piątek (12 września) nastąpi uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Żużlowej. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli tacy sportowcy jak Robert Korzeniowski, Artur Partyka i Tomasz Sikora.

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta w Rybniku, do symbolicznego otwarcia dojdzie o godzinie 16.00. - Spotkanie ze znanymi sportowcami nie będzie oczywiście jedyną atrakcją tego dnia. Już od godziny 13.00 na stadionie rywalizować będą dzieci i młodzież w Otwartych Mistrzostwach w Lekkoatletyce o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. O 16.15 rozpocznie się pokazowa rywalizacja czołowych zawodników kadry narodowej seniorów w lekkoatletyce, w konkurencjach: bieg 400 m, skok wzwyż, chód sportowy, pchnięcie kulą – wyjaśnia Lucyna Tyl, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu.

Przypomnijmy, że przebudowa stadionu lekkoatletycznego (sąsiadującego ze stadionem miejskim, przy ul. Gliwickiej) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. - W wyniku trwającej blisko rok inwestycji powstał nowoczesny obiekt służący lekkoatletycznym klubom z Rybnika oraz wszystkim mieszkańcom zainteresowanym rekreacyjnym uprawianiem lekkoatletyki, zwanej „królową sportu” – dodała Lucyna Tyl.

Wykonano m.in. odwodnienie stadionu i nawierzchni utwardzonych, przebudowano ciąg kanalizacji deszczowej, wybudowano system nawadniania trawiastej płyty boiska oraz sieć wodociągową. Powstały nowe trybuny ziemne na 508 miejsc siedzących, budynek sędziego zawodów, oświetlenie stadionu i trybun.

Wykonano ponadto instalację nagłośnienia i informacji elektronicznej dla widzów (ekran LED). Nowe ciągi komunikacyjne ułożono z kostki betonowej, oddzielono również stadion lekkoatletyczny od stadionu głównego (żużlowo-piłkarskiego) za pomocą ogrodzenia panelowego.

Przebudowana została arena sportowa, obejmująca obecnie:

- bieżnię okólną 400 m – 6 torową,
- bieżnię prostą 100 m i 110 m przez płotki – 8 torową,
- rozbieg i zeskocznię do skoku w dal i trójskoku,
- skocznię do skoku wzwyż,
- rzutnię do rzutu oszczepem,
- rozbieg i zeskocznię do skoku o tyczce,
- rzutnię do pchnięcia kulą,
- rzutnię do rzutów dyskiem i młotem,
- rów z wodą do biegu z przeszkodami.

Co ciekawe, zastosowane nawierzchnie kauczukowe posiadają certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, tzw. IAAF.

Prace wykonała wybrana w przetargu firma Eurodom z Żywca za kwotę 8,8 mln zł. Warto dodać, że Miasto uzyskało również 1 mln zł dofinansowania z „Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych” zarządzanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~kred 2014-09-08 07:37:16

  No i brawo! :)

  16 0
 • ~Sterling 2014-09-08 12:14:52

  Cieszy mnie, że na ten sport postawiono w Rybniku. Na stadionie będzie można trenować wiele konkurencji, dlatego pojawił się potencjał, żeby wychować wielu dobrych lekkoatletów pochodzących z naszego miasta.

  10 0
 • ~ 2014-09-08 14:21:42

  świetne otwarcie!

  6 0
 • ~ 2014-09-08 15:17:59

  fajnie że zrobili coś dla tych sportowców a nie stale tylko piłka nożna i żużel

  5 0
 • ~wera 2014-09-08 16:11:56

  wszystko ładnie pięknie tylko ze stadionu korzystam śr.raz na 2 miesiące a do pracy dziennie jeżdżę dziurawymi drogami
  i wiecznie na nic nie ma, a tu 8 baniek na samą nawierzchnie z której ,korzysta parę osób??będzię stal drugi zabytek tylko używany podczas imprez,którego utrzymanie będzie zaraz po rudzie następną dziurą bez dna.Pozdrawiam.

  0 13
 • ~ 2014-09-08 17:47:33

  wole stadion niż jakieś rzezby bez głowy czy kolorowe penisy na rondach które też niemało kosztowały

  11 0
 • ~wera 2014-09-08 18:30:35

  chochlik z dziadowskiej drogi wjeżdżasz na rondo z rzeźbą za kilkadziesiąt tysięcy,tylko u nas takie rzeczy.Co do stadionu lekkoatletycznego nie porozumieniem jest wydanie publicznych pieniędzy wszystkich mieszkańców,których w większości nigdy tam nie będzie, w imię kilkuset ,którzy przyjdą zobaczyć z ciekawości i kilku biegaczy. Wiadomo dotacje itp.ale na utrzymanie nie dostana ani grosza biletów też nie sprzedają ,także skąd te pieniądze??zresztą nie wiele lepiej jest z piłką i żużlem do ,którego ciągle ładują pieniądze a efektów jak nie było tak nie ma:( żeby było jasne nie neguję Rybnickiego sportu,ale jest wiele więcej do zrobienia niż tylko stadiony i ruda która przynosiła znikome zyski względem wydatków na utrzymanie,nie liczac ile kosztowała i dziala średnio 3 miesiące w roku,sprzedał za prawie milion biletow minus koszty utrzymania to spłaci się za jakieś 60 lat w tym czasie przejdzie z 10 kilkumilionowych remontów itp.przecięcie wstęgi przy kamerze trwa sekundę a trzeba z tym żyć latami.Lepiej trochę dodać i miec coś z czego można korzystać caly rok,.

  0 4
 • ~kred 2014-09-08 19:05:42

  @w.wer: myślę i mam nadzieję że dzięki temu stadionowi przynajmniej kilka dzieciaków będzie miało większy wybór niż tylko browar pod klatką.

  8 0
 • ~ 2014-09-08 21:21:49

  no i kred to świetnie podsumował to by było na tyle

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3886