zamknij

Wiadomości

Kładka w Boguszowicach stanie się własnością miasta? Zdecydują radni i wojewoda

2014-10-15, Autor: bf
Czy pomost łączący Boguszowice Osiedle z Boguszowicami Starymi przejdzie w ręce naszego miasta? Rybniccy radni chcą zrobić dzisiaj pierwszy krok w tym celu. Na sesji Rady Miasta będą głosować w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Wojewody Śląskiego o komunalizację tego obiektu.

Reklama

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że kładka nad przejazdem kolejowym w Boguszowicach zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Internauci zarzucali władzom miasta, że nikt nie interesuje się tym obiektem. - Deski są w wielu miejscach oderwane, zniszczone i spróchniałe z wieloma prześwitami i dziurami – pisali.

Lucyna Tyl, rzecznik prasowa rybnickiego magistratu tłumaczyła wtedy, że toczyły się sprawy związane z uregulowaniem praw własnościowych kładki. - Kompleksowego remontu nie można było wykonać na obiekcie, którego nie jest się właścicielem – powiedziała w lipcu tego roku Lucyna Tyl. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Ubytkami w deskach zajęły się Rybnickie Służby Komunale wraz z Zarządem Gospodarki Mieszkaniowej. – Trzy miesiące temu zabezpieczyliśmy te fragmenty w kładce, które stanowiły zagrożenie dla mieszkańców. Uzupełniliśmy deski w podłożu i po bokach konstrukcji. Koszt tej naprawy był niewielki, obiekt jest przez nas monitorowany – wyjaśnił Jarosław Kacprzak, zastępca dyrektora RSK.

Jednakże gruntowny remont pomostu może rozpocząć się wtedy, kiedy będzie należał do miasta. Rybniccy radni pochylą się dzisiaj nad uchwałą w tej sprawie – wystąpią oni z wnioskiem do Wojewody Śląskiego o komunalizację nieruchomości zlokalizowanych w rejonie ulicy Braci Nalazków, po obu stronach kopalnianego toru kolejowego. - Zlokalizowane są na nich podpory kładki dla pieszych nad torami kolejowymi, łączącej dwa osiedla mieszkaniowe. Nieruchomości pozostawały w użytkowaniu wieczystym Kompanii Węglowej S.A., które wygasło z dniem 18 czerwca 2014 r – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Jeżeli wojewoda przychyli się do wniosku Rady Miasta, powyższe nieruchomości zostaną wykorzystywane do realizacji zadań własnych gminy. Kiedy w takim razie może ruszyć modernizacja kładki? W magistracie usłyszeliśmy, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić tutaj o konkretnej dacie. >>Tak obecnie wygląda omawiany obiekt łączący obie dzielnice<<

AKTALIZACJA (godz. 19.30): wszyscy radni byli za przyjęciem uchwały. Jak się okazało, magistrat już jakiś czas temu ogłosił przetarg na modernizację kładki, ale nie zgłosił się wtedy żaden wykonawca. Miasto zamierza powtórzyć ten proces. 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2014-10-16 01:29:58

  "Rybniccy radni pochylą się dzisiaj nad uchwałą w tej sprawie" - cytat z artykułu... Rybniccy radni nie pochylali się nad "uchwałą w tej sprawie" PRZEZ OSTATNICH 12 LAT... teraz "się pochylą"... ;) ... Dlaczego dopiero teraz?.... bo "idą wybory"... ;)... Okręg wyborczy nr 2 - na terenie którego znajduje się owa kładka, ma 6 Radnych w Radzie Miasta Rybnika... Cała szóstka "odkryła problem" na miesiąc przed kolejnymi wyborami...Problem w tym, że ŻADEN Radny z tego okręgu nie reprezentuje interesów Boguszowic Osiedla - największej "Dzielnicy" Rybnika wchodzącej w skład akurat tego "okręgu wyborczego"...

  15 0
 • ~predkront 2014-10-16 08:14:40

  Chlopie uspokoj sie z tymi cudzyslowami, bo paskudnie sie to czyta.

  0 7
 • ~Cwilin 2014-10-16 10:19:28

  Mariusz ma rację. p.Mura ten to dba o Boguszowice ja jestem porażony jego ,,zaangażowaniem,, a tak na marginesie to muszą zrobić kładkę bo obok powstał nowoczesny plac zabaw , ma powstac siłownia na wolnym powietrzu przegłosowany projekt obywatelski i niech tak przyjedzie jakiś vip z województwa i jak tu się pochwalić takimi inwestycjami na tle kładki.pozdrawiam.

  7 0
 • ~Rasputin 2014-10-16 11:07:11

  Kładka to pierwsza sprawa ..., na tym terenie jest więcej takich "bubli". Że wspomnę o parku i scenie koncertowej z kilkoma właścicielami lub ruiny za DK Boguszowice. Jak przyjdzie czas podejmowania decyzji, to się okazuje, że nikt się do tego nie kwapi, bo to nie jego. Ostatni remont kładki był odkładany tak długo, aż trzeba było ją zamknąć w ogóle. Drewniana podłoga miała być tymczasowym rozwiązaniem, a okazało się że zagościła na kilka lat. Brawo! Kochani Radni ..., zapraszam poklaskać przy kolejnej rocznicy lub otwarciu kolejnego deptaka. Tylko nie próbujcie niczego naprawiać, bo to PR-owo jest słabe i czasochłonne, wiec nie ma sensu :)

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 2874