zamknij

Biznes

Biostat zdobywa kolejnych klientów i zwiększa zatrudnienie

2013-08-20, Autor: 
Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej, kolejny rok z rzędu w czołówce firm badawczych znalazła się marka Biostat z Rybnika.

Reklama

Do grona strategicznych klientów rybnickiej firmy badawczej w pierwszej połowie 2013 roku dołączyli m.in. NSZZ Solidarność w partnerstwie z Zakładem Psychologii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich z Warszawy, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (agenda ONZ), PKPP Lewiatan, Uniwersytet Medyczny z Warszawy, a także po raz kolejny Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów. Biostat zyskał też w tym roku status zaufanego dostawcy projektów badawczych największych firm farmaceutycznych. Co stanowi o sukcesie firmy? - Kluczowa jest umiejętność dostosowania oferowanych usług do potrzeb rynku Obecnie poruszamy się w obszarach, w których jeszcze do niedawna funkcjonowało jedynie kilka firm badawczych. Mowa m.in. o badaniach satysfakcji pracowników, klientów i oceny kultury organizacyjnej, a także kompleksowych projektach ewaluacyjnych, zarówno unijnych jak i tych o znaczeniu strategicznym np. dla instytucji publicznych – mówi Rafał Piszczek, prezes firmy Biostat.

Biostat odnosi również coraz większe sukcesy w obszarze innowacji produkując oprogramowanie badawcze pod marką eCRF.biz – jest to jedno z najnowocześniejszych narzędzi tego typu w Europie. - Od kilku lat sukcesywnie rozbudowujemy narzędzie do badań on-line. Obecnie jest to kompleksowa usługa wykorzystywana do nadzorowania i realizacji projektów zarówno poza firmą, jak również jako wewnętrzny system komunikacji, dająca praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość wykonania badania w dogodnym dla uczestnika czasie i miejscu. Wystarczy tylko dostęp do urządzenia z dostępem do Internetu oraz przeglądarki internetowej – tłumaczy prezes Biostatu.

W związku z licznymi realizowanymi projektami firma w ostatnim kwartale br. zamierza znacząco zwiększyć zatrudnienie.

Przypomnijmy, sukcesy Biostatu zostały docenione również lokalnie. Rafał Piszczek został wybrany Człowiekiem Roku Rybnik.com.pl 2012 w kategorii Biznes. Zobacz relację z gali finałowej konkursu:


Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (36):
 • ~ 2013-08-20
  13:17:18

  14 0

  fajne zdanie do firmy śmieciowej......"Kluczowa jest umiejętność dostosowania oferowanych usług do potrzeb rynku"

 • ~GBB 2013-08-20
  13:55:25

  1 0

  Gratuluję - tak trzymać.

 • ~toomann 2013-08-20
  13:57:51

  8 0

  Jakiś takiś samozwańczy ten "prezes". KSH przy spółce jawnej nie przewiduje takowego stanowiska.... Ale mimo to życzę powodzenia, żeby Was kontrahenci nie wytentegowali i faktury regularnie w terminie płacili.

 • ~ 2013-08-20
  15:44:58

  54 0

  Znajomi pracują w Biostacie - warunki są następujące: praca często po 12 godzin, umowy o pracę tylko dla wybranych, pełna dyspozycyjność, pensja zdecydowanie bliżej płacy minimalnej niż średniej krajowej. Mają ludzi którzy mają za zadanie siedzieć na forach i wypisywać pozytywne komentarze, a jak ktoś napisze jak to wygląda u nich naprawdę to zaraz jest telefon informatyka do redaktora takiej strony z prośbą o usunięcie tego komentarza w momencie odmowy grożą sądem argumentując to tym - niczego nam nie udowodnicie a was podamy o zniesławienie. Mają 2 szefów - 1 to wyżelowany goguś po solarce i siłowni w ciemnych okularkach - drugi został człowiekiem roku w kategorii Biznes przyznaną przez Kapitułę - przewodniczącym tej kapituły jest Adam Fudali. Zupełnie przypadkiem Biostat wygrał rok czy dwa po kampanii prezydenckiej, swoją drogą Adaś miał wtedy sporo sponsorów w kampanii, ciekawe kto i dlaczego go sponsorował i jak się Adaś odwdzięczył ? sami pomyślcie. Biostat firmą roku ? to tak jakby ktoś powiedział, że Rostowski zna się na finansach i zupełnie niechcący źle obliczył budżet i łupie nas po kieszeni, a Tusk jest uczciwy i rzetelny.

 • ~Dador 2013-08-20
  16:17:03

  8 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~frbro 2013-08-20
  16:36:53

  29 1

  Ja jeszcze słyszałem, że zatrudniają dużo studentów, którzy za darmo odwalają sporo roboty.

 • ~RYBNICZANIN85 2013-08-20
  16:55:23

  1 11

  A mnie każda informacja o tym, że w regionie znajduje się ktoś kto chce zatrudnić ludzi młodych cieszy i uważam, że im więcej takich newsów i aktywnych przedsiębiorców w regionie tym lepiej ... dla WSZYSTKICH ...

 • ~byly pracownik 2013-08-20
  18:51:13

  30 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2013-08-20
  19:32:44

  7 0

  byly pracownik> , ogolenie umowy o dzieło nie są złe, ludzie są żli, wielu pasują umowy o dzieło
  sam zatrudniam 3 osoby na takie umowy. od tego co jest zrobione, maja swoje sprawy na boku, gdzies tam wyłudzają kasę;), , robią kiedy im pasuje, daje im terminy. płacą sobie ubezpieczenie jakies tam , ja im płace z tej umowy, i co najważniejsze , (trochę niestety) nie place zusu za nich. to by mnie zabiło w 3 miesiące.

 • ~martin75fm 2013-08-20
  21:21:01

  2 2

  Taka sobie firma kogucik która gdzieś ma plecki i robi sobie na boku no ale nic co złego nie da się udowodnić. Jak można robić kasę na robieniu niczego dla nikogo to już insza inszość.

 • ~Arteks 2013-08-20
  21:38:47

  2 30

  Takie artykuły bolą szczególnie nierobów i malkontentów z tego forum. No bo są wyrzutem dla różnych wałkoni i pretensjonalnych instantów którzy wolą utyskiwać, narzekać na władze miasta i na swój los zamiast wziąść przykład z właścicieli którzy kompletnie z niczego w Rybniku założyli firmę, która świadczy usługi dla najbardziej znanych instytucji i zakładów z całej Polski... Brawa dla Biostatu! Cieszy mnie to, że z malutkiej firemki urósł potentat i to naprawdę w ciekawej branży usługowej.

 • ~ 2013-08-20
  22:35:51

  7 1

  Nie wiem jak oni badają satysfakcję klientów innych firm. Ale ja z ich usług nie jestem zadowolony niestety. Ale zapewne to wynika z faktu że szewc bez butów chodzi.

 • ~truman20 2013-08-21
  07:37:19

  26 0

  ~Arteks - nie wiem, nie znam tej firmy w ogóle, znam tylko Pana Rafała, ale jeśli w/w negatywne komentarze są prawdą, to dziwi mnie Twój komentarz. "Stworzyli firmę z niczego i z małej firemki urósł potentat" - no jeśli ci ludzie powyżej piszą prawdę (a wiele na to wskazuje), to powiedz mi jakim kosztem? Jeśli wykorzystywanie ludzi do osiągnięcia sukcesu jest Twoim zdaniem w porządku, to czarno widzę ten kraj za kilka lat. Taki "sukces" byłby wtedy tragedią i powinien być piętnowany a nie chwalony. Oby te komentarze powyżej nie okazały się prawdą, bo z tego, co piszą w artykule, to firma jest zacna a statystycznie mogłoby to jej zaszkodzić.

 • ~majka15_26 2013-08-21
  08:26:24

  9 0

  Ostatnio nawet tu na portalu Biostat szukał pracowników.Praca u nich to często telefonowanie i przeprowadzanie ankiet.Jest to nużąca i niezbyt miła praca, bo niestety większość osób nie ma ochoty by ich przepytywano, zabierano czas itp. Prawie cały czas słyszysz odmowy.To praca dla odpornych psychicznie i niestety część komentarzy pod artykułem jest zgodna z prawdą.

 • ~Jan R. 2013-08-21
  08:50:04

  2 0

  Truman zauważ, że Arteks broniąc BIOSTAT-u broni Adama Fudalego po tym jak temu ostatniemu przyłożył Tygrysek. Arteks zawsze broni nasze rybnickie słoneczko. A propos Fudalego widział go ktoś już w urzędzie?

 • ~Arteks 2013-08-21
  11:13:00

  0 29

  @Jan R. @truman - za chwilę okaże się że jak będę "bronił" Kompanii Węglowej, EDF czy Rettiga to też bronię AF. No weź skończ Janie R. z takimi idiotyzmami... Biostat to ciekawa firma, zbudowali w Rybniku biurowiec, płacą w mieście podatki, zatrudniają wiele osób w bramży usługowej, świadczą usługi dla wielu znanych polskich instytucji. Która firma w Polsce nie korzysta z umów śmieciowych czy staży? Jeśli rząd na to pozwala to się z tego korzysta bo to są legalne formy zatrudnienia. Jeśli mielibyście firmę - tak samo byście robili.

 • ~truman20 2013-08-21
  11:52:57

  22 0

  ~Arteks - zmienisz swoją umowę na umowę śmieciową? Odpowiedz TAK lub NIE. To, że rząd na coś pozwala, w żadnym (!) wypadku nie musi oznaczać, że jest to dobre.

 • ~Arteks 2013-08-21
  14:24:43

  0 19

  @truman - wejdź sobie na stronę Biostatu i zerknij kogo oni potrzebują do pracy. Np. informatyka, analityka, programistę czy grafika. Czy tacy fachowcy którzy mogą przebierać w ofertach zgodziliby się na umowę śmieciową... No chyba żartujesz. Co innego statystycy czy socjolodzy których jest na pęczki... Ale nie ci pierwsi. Nie rozumiem jednego. Ciągle jak płaczki ujadacie na forum, że mało nowych firm powstaje. A jak z wielkim impetem ujawniają się jakieś rybnickie firmy z ciekawych branż, które rozwijają się, zatrudniają fachowców, budują swoje siedziby - to też ujadacie i płaczecie dalej bo ktoś napisał, że Biostat jest be... Przez niektórych przemawia jedynie pieniactwo, lenistwo i malkontentyzm. Choćby powstało w Rybniku 100 nowych firm to i tak zawsze będą niektórzy narzekać zamiast ostro pracować tak jak ten Piszczyk z Biostatu.

 • ~JDM 2013-08-21
  15:23:08

  9 0

  Sorry Arteks, ale piszesz tak jak byś sam tam pracował

 • ~truman20 2013-08-21
  15:38:04

  19 0

  ~Arteks - znowu wymijająca odpowiedź. Taki stary nie jestem, nie musisz pisać mi za dwoje. Nigdzie nie napisałem, że powstawanie nowych firm jest złe, wręcz przeciwnie, cieszę się każdą nowo-powstałą polską firmą w Rybniku i innych miastach. Pewnie nie zauważyłeś, że chodzi mi tylko i wyłącznie o śmieciowe umowy i opieram się na opiniach powyżej. które (wiele na to wskazuje) są prawdziwe. Jeśli w w/w firmie rzeczywiście są wykorzystywane takie formy zatrudnienia, to firma nie budzi u mnie żadnego zaufania na rynku i powstawanie takich firm mnie nie cieszy a wręcz bulwersuje. Oczywiście nie zwalam całej winy na właścicieli tych firm, bo wiele winy jest w aktualnym prawie i ustroju tj. formach zatrudniania pracowników w Polsce. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc konwersacja z Tobą nie ma sensu.

 • ~Arteks 2013-08-21
  15:49:50

  0 15

  @truman - to się bulwersuj. Wielu osobom np. samotnym matkom albo osobom niepełnosprawnym - praca na umowy o dzieło jest bardziej na rękę niż praca na etat. To co nie jest zabronione jest dozwolone. A co do szacunku to powinieneś mieć w takim razie wielki szacunek dla sieci Biedronka bo oni zmienili swoje podejście do socjalu o 180 stopni. Teraz mają rewelacyjny socjal i zatrudniają pracowników na etat, a nie na śmieciówki :) No ale handel jest be no nie? ;P

 • ~frbro 2013-08-21
  16:35:16

  9 0

  @Arteks, wielu pasuje i wielu nie pasuje. Ci nieszczęśni socjologowie niestety w ofertach pracy nie mogą przebierać, dlatego robota w takim biostacie byłaby pewnie dla wielu niezwykle ciekawą perspektywą. Niestety nie ma tu czego chwalić, jeśli ktoś chce tego biednego socjologa wykorzystać zatrudniając go na beznadziejną umowę i jeszcze bardziej utwierdzić w przekonaniu że wybrał złe studia. Ale takie podejście prędzej czy później się zemści. Zadowolony pracownik pracuje lepiej.

 • ~Jan R. 2013-08-21
  16:53:36

  2 0

  Arteks, KBO, PBROW, PREFBET, SILESIA, RYFAMA i inne firmy też wybudowały po biurowcu i co z tego? A przy Placu Wolności 10 zburzono nawet 1 budynek mieszczący zakład pracy na parterze.

 • ~xaver 2013-08-21
  16:56:43

  0 0

  A ja nie narzekam. Na studiach wziełam pracę w call center, z zerowym doświadczeniem i po jakimś czasie udało mi się wskoczyć wyżej. Pewnie dzieki temu, że miałam co wpisać do CV później już było prościej. Z perspektywy czasu wiem, że jak się ma w CV do wpisania tylko "zainteresowania" trudno oczekiwać wypłaty specjalisty.

 • ~ 2013-08-21
  17:01:39

  15 0

  Stwierdzenie "co nie jest zabronione jest dozwolone" świadczy o braku rozwoju intelektualnego a nie o inteligencji osoby która się takim argumentem posługuje. Wykorzystywanie czyjejś złej sytuacji (np. wymienionych socjologów) i upodlanie ich do granic możliwości świadczy o tym, iż taki pracodawca to zwykły śmieć który dla kasy zrobi wszystko i sprzeda każdego - rodzinę, przyjaciół, bliskich. Więc skoro ktoś taki zostaje człowiekiem roku, to pomyśl co to świadczy o tym który mu to przyznawał? czy człowiek który ma chociaż troszkę honoru i godności będzie popierał ludzi którzy wykorzystują tak podłe praktyki tylko dlatego, że chwilowo sytuacja gospodarcza na to pozwala ? Muszę stanąć w obronie socjologów - sam pamiętam te czasy kiedy ówczesne rządy oraz ludzie biznesu wmawiali młodym ludziom, że państwo pójdzie w tym kierunku i praca będzie. Ci ludzie często bardzo dobrzy uczniowie (na socjologię było 12 osób na 1 miejsce) zaufali rządom i zostali przez nich oszukani. Zresztą nie tylko oni - tak samo mówili o budownictwie i zobacz jak budowlanka w Polsce wygląda, o bankowości a teraz młodzi ludzie siedzą w bankach i dzwonią do ludzi wciskając im kredyty bo inaczej nie dostaną nawet minimalnej. To, że nasza gospodarka leży, nikogo nie upoważnia do traktowania drugiego człowieka (pracownika) jak śmiecia. A jak słyszę te kretyńskie komentarze, że po co wybrali socjologię to mam ochotę się zapytać 2 mln bezrobotnych i 3 mln emigrantów też źle wybrali studia? POMYŚL chłopie.

 • ~xaver 2013-08-21
  17:51:24

  0 5

  ~tygrysek - ty to chyba jesteś sfrustrowany socjolog? Ja też kończyłam socjologię i jakoś małymi krokami udało mi się zawodowo ogarnąć, nikt mnie jakoś nie "upodlił" a pracowałam w kilku firmach. Pewnie gdybym siedziała w domu na garnuszku mamy i zajmowała się narzekaniem jak jest źle też bym była sfrustrowana samym tylko narzekaniem. weźcie sprawy w swoje ręce a nie marudźcie, że wszystko dookoła jest be i cały świat to jeden wielki spisek. Tak postrzegając świat w żadnej pracy nie będzie wam pasowało, ani szef ani współpracownicy nie lubią takich płaczliwych marudów.

 • ~ 2013-08-21
  17:55:11

  1 8

  Znajoma pracuje w Biostacie na etat i jest bardzo zadowolona z pracy. Bardzo ją motywuje to, że mają dość nowoczesne i elastyczne szefostwo, dobre warunki pracy i to, że robią zlecenia dla różnych znanych przedsiębiorstw. Dzięki operatywności szefów ciągle mają nowe zlecenia. Tygrysek zdaje się że zapomniał napisać, że są tam miejsca pracy zarówno na etat jak i na umowy, są tam stanowiska tymczasowe, sezonowe jak i stałe.

 • ~ 2013-08-21
  21:41:36

  8 0

  No i zaczęło się - tak jak mówiłem, ludzie Biostatu zaczynają się rozpisywać na forum.

 • ~truman20 2013-08-21
  22:04:19

  13 0

  ~Arteks - " to się bulwersuj" - odpowiedź dziesięciolatka. Masz myślenie jak nasi politycy. Społeczeństwo: "bulwersuje nas wasz sposób rządzenia"; Politycy: "to niech bulwersuje"; i wracają do swoich ław i dalej wymyślają jak polepszyć sytuację w kraju marnotrawiąc coraz więcej naszych pieniędzy, a niesmak społeczeństwa coraz większy. Przykład samotnych matek i osób niepełnosprawnych jest tak niedorzeczny, że aż śmieszny. Takich ludzi jest garstka na takich umowach i to zazwyczaj z własnego wyboru, więc Twoje argumenty są tak płytkie, że prawie żadne. To jak, kiedy zmieniasz umowę na jakąś śmieciówkę, skoro to takie legalne i popularne? To było pytanie retoryczne, nie odpisuj, bo jak mam czytać kolejną wodę, to nic nie pisz. Politycznego bełkotu mam dosyć w mediach.

 • ~Dador 2013-08-21
  22:35:31

  4 0

  Czy Szanowna Redakcja pokusi się o odpowiedź na jedno pytanie? Z jakiego punktu regulaminu dodawania opinii została usunięta moja wiadomość z 2013-08-20 16:17:03? Pytam tak z ciekawości, bo że post wyleci, to było raczej przesądzone a i wykłócać się nie mam zamiaru.

 • ~kurier 2013-08-21
  23:52:34

  3 0

  Do przeciwników umów śmieciowych. Oczywiście że powinne być zlikwidowane tylko, że aby tak się stało - trzeba odsunąć od władzy PO+PSL.

 • ~byly pracownik 2013-08-22
  07:35:02

  11 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~wolnoscslowa 2013-08-22
  22:50:24

  3 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~slmen 2013-08-24
  17:42:51

  6 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Teddy 2013-08-28
  21:12:24

  4 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~nrg 2013-09-17
  10:13:09

  7 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5257