Anna Mroszczak druga w I Pucharze Polski Juniorów

2014-10-10, Autor:
We Wrocławiu odbył się I Puchar Polski juniorów i juniorek (do 20 lat) w szpadzie. Do rywalizacji przystąpiło 97 kobiet i 95 mężczyzn.

W turnieju wzięła udział najlepsza zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak. Swój pierwszy start w nowym sezonie 2014/2015 może zaliczyć do udanych. Rywalizację w turnieju rozpoczęła od 6 wygranych pojedynków w fazie eliminacji grupowej. W drugiej fazy zawodów była rozstawiona z numerem 1.

W drodze do walki finałowej Mroszczak uzyskała następujące wyniki:
Mroszczak – Kolanko Julia (UKS Sokolik Krosno) 15:14
Mroszczak – Janecka Iga (KKS Kraków) 12:10
Mroszczak – Malowaniec Oliwia (KS Szpada Wrocław) 15:4
Mroszczak – Gajowniczek Magdalena (AZS AWF Warszawa) 15:12
Mroszczak – Rolek Agnieszka (AZS AWF Katowice) 15:12

W walce finałowej rybniczanka spotkała się z aktualną liderką listy klasyfikacyjnej Aleksandrą Zamachowską z KKS –u Kraków, z którą przegrała 7:15.

Klasyfikacja końcowa:

Szpada kobiet:
1. ZAMACHOWSKA Aleksandra (KKS Kraków)
2. MROSZCZAK Anna (RMKS Rybnik)
3. JAGIEŁKO Justyna (Pałac Młodzieży Katowice)
3. ROLEK Agnieszka (AZS AWF Katowice)
5. RUTZ Barbara (KS Szpada Wrocław)
6. MROCHEM Karolina (AZS AWF Katowice)
7. GAJOWNICZEK Magdalena (AZS AWF Warszawa)
8. RABCZEWSKA Weronika (MKS KUSY Szczecin)

W turnieju startowała również Kinga Brawańska, która po dobrych walkach w grupach przegrała swoją pierwszą walkę o „32” turnieju i zajęła 50 miejsce.

W szpadzie męskiej wygrał Daniel Niestrój z Piasta Gliwice, a reprezentanci RMKS-u zajęli następujące miejsce: