zamknij

Wiadomości

120 wykroczeń podczas akcji "bezpieczny pieszy"

2023-05-24, Autor: 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli drogowych policjanci cyklicznie prowadzą także różnego rodzaju działania drogowe. Jedną z takich policyjnych akcji są działania „Bezpieczny Pieszy”, którą wczoraj (23 maja) prowadziła rybnicka drogówka.

Reklama

Działania trwały od wczesnych godzin porannych. W czasie akcji stróże prawa ujawnili 120 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi. 118 osób zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, a 18 osób pouczono.

- Głównym celem akcji jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów - mówi st. asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej KMP.

Pamiętajmy! Kultura i wzajemny szacunek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~Dintojra 2023-05-25
  16:08:05

  8 0

  Coś mi się tutaj nie klei.
  120 wykroczeń kierowców, a ukarano 118 i pouczono 18 to razem 136.
  Skoro nie podaje się ilości wykroczeń popełnionych przez pieszych, po takiej informacji mam prawo przypuszczać, że te 18 pouczeń dotyczy właśnie pieszych.
  Wysokie mandaty wpływają na kierowców, a co z równością wobec prawa dla pieszych ?
  Piesi mają pierwszeństwo na przejściu, ale to nie znaczy że mogą wejść bezpośrednio przed jadący samochód (np. gdzieś zza rogu, zza autobusu itp), nie mogą korzystać z urządzeń mobilnych, mieć słuchawek na uszach, rowerzyści nie mają prawa przekraczać przejścia dla pieszych na rowerze... a jak to wygląda w rzeczywistości ?
  Pytam więc: dlaczego polski ustawodawca traktuje jak bandytów kierowców, a pobłaża pieszym ? dlaczego mandaty za wykroczenia kierowców i pieszych nie są podobne ?
  Pewnie dlatego, że pieszy nawet w dobrych butach nie jest otoczony blachą i szkłem za kilka, kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy zł... ale taki pieszy może przejść kilka metrów i wsiąść do Porsche Taycan i wtedy dostanie już mandat adekwatny do stanu posiadania.
  Problem w tym, że zagrożenia wciąż są takie same, pieszy w starciu z "żelazem" ma małe szanse i nie ważne czy z winy kierowcy czy własnej, więc sprawcy takiego zagrożenia powinni być traktowani równo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1767