Zwolniony z PGG Sebastian Darul, lider Stowarzyszenia Lepsze Jutro Dla Górnictwa został pozwany przez dyrektora ds. ekonomicznych kopalni Murcki-Staszic za naruszenie dóbr osobistych. Dyrektor domaga się procesu za zamkniętymi drzwiami, bo nie chce, żeby informacje „wyciekły” do górników i mediów. - Widać ktoś bardzo tutaj boi się prawdy – komentuje Sebastian Darul.
Polska Grupa Górnicza S.A. od początku swojego istnienia prowadzi odpowiedzialną politykę wynagrodzeń i jako podmiot gospodarczy podlegający warunkom rynkowym może podzielić się z pracownikami tylko tym, co wypracuje w ramach osiągniętych zysków – tymi słowami zarząd spółki odpowiada na postulaty podwyżek podnoszone przez związkowców. PGG postanowił też skomentować niekorzystny dla siebie raport Najwyższej Izby Kontroli.
Związki zawodowe kończą mediacje z zarządem spółki Polska Grupa Górnicza. Zdaniem działaczy propozycja złożona dziś przez zarząd PGG spowodowałby obniżkę pensji!
W Polskiej Grupie Górniczej rozważane są dwa scenariusze rozwiązania problemu rosnących w zastraszającym tempie zwałów węgla i utrzymania płynności finansowej – jeden to przekonanie energetyki do zakupu surowca niezależnie od ceny, a drugi – zmniejszenie produkcji, zamknięcie co najmniej jednej kopalni i zmniejszenie zatrudnienia. Do takich informacji dotarła „Rzeczpospolita”.
2020-01-30 10:28Polska Grupa Górnicza podała szczegółowe informacje o wypłacie nagrody rocznej. Górnicy z poszczególnych kopalń dostaną „czternastki” różnej wysokości. Wiadomość nie spodobała się związkom zawodowym. Powołują wspólny sztab protestacyjno-strajkowy. A to dopiero początek.
Jest decyzja Polskiej Grupy Górniczej w sprawie wypłaty nagrody rocznej za 2019 rok, czyli tzw. czternastej pensji. Spółka zapewnia, że wypłaci pieniądze w terminie.
Jerzy Hubka, wiceprzewodniczący ZZG w Polsce w Kopalni Makoszowy zrobił sobie zdjęcie z ekologiczną aktywistką Gretą Thunberg podczas jej wizyty w Zabrzu. Przez rzecznika związku Sierpień 80 został okrzyknięty zdrajcą. - Jestem rozgoryczony i wstrząśnięty – komentuje Jerzy Hubka.
Potrzeba jedności i wypracowania wspólnego sposobu reakcji w stosunku do rządu – z takim apelem do górniczych związków zawodowych wystąpił WZZ „Sierpień 80”.
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wzięli udział w Karczmie Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”. Podczas swojego wystąpienia prezydent pominął temat kłopotów w górnictwie, za to zwrócił się do związkowców o pomoc w naprawianiu sądownictwa.
Czy należąca do PGG KWK „Ruda” Ruch „Pokój” przeznaczona jest do przyspieszonej likwidacji? Związki zawodowe są o tym przekonane. Ich zdaniem to początek likwidacji polskiego górnictwa i zalewu naszego kraju węglem z importu. Zapowiadają, że bez radykalnych działań atmosfera wkrótce może być tak trudna do opanowania jak pożary w Australii.
„Nie było gwałtu, nikt jej nie zrzucił”. Koleżanki Marceliny opowiadają o wypadku na wakacjach w Turcji
188355On mordował, ona się przyglądała. Tak doszło do tragedii za kąpieliskiem Ruda
44653Bonjour Rybnik! W nocy na rondzie stanęła wieża Eiffla (zdjęcia)
39573Samochód roztrzaskał się na drzewie. Podróżowali nim dziadkowie z wnuczkami [AKTUALIZACJA]
38218Śmigłowiec LPR lądował na obwiedni południowej. Co tam się stało? (foto, wideo)
35088Trudniej będzie odzyskać prawo jazdy, łatwiej będzie je stracić. Wchodzą w życie ważne zmiany
35Kto zatruł Odrę? Premier: milion złotych za wskazanie sprawcy
23Bonjour Rybnik! W nocy na rondzie stanęła wieża Eiffla (zdjęcia)
22Człowiek PiS szefem rady społecznej WSS nr 3. „Doszukiwanie się politycznego kontekstu jest nieuczciwe”
19Kierowca autobusu przewoził dziecko w swojej kabinie. „Nie miał z kim zostawić syna”
19Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert