W czterech pierwszych dzielnicach - Boguszowice Osiedle, Boguszowice Stare, Meksyk i Golejów – odbędą się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, wybory do Rad Dzielnic. Ważna jest frekwencja – musi wynosić co najmniej 10 procent mieszkańców. Tymczasem wiadomo już, że nie każda dzielnica będzie miała swoją radę. Duże zaskoczenie miało m.in. miejsce w Niedobczycach.
2023-03-28 10:06Rusza kolejna edycja rybnickiego budżetu obywatelskiego. Od 1 maja do 10 czerwca br. mieszkańcy Rybnika będą mogli składać swoje propozycje projektów do realizacji w 2023 r. Wiemy też, ile pieniędzy dostaną dzielnice naszego miasta i ile tym razem dostanie zwycięski projekt ogólnomiejski.
2022-03-09 14:53Pomimo odwołania spotkań z mieszkańcami, trwają prace związane z gazyfikacją Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina.
2020-10-30 12:53Zmiana w planie spotkań mieszkańców z Polską Spółką Gazownictwa. Zaplanowane na 20 i 26 października rozmowy w Ochojcu, Golejowie, Grabowni i Kłokocinie zostały odwołane. Odbędą się w innym terminie.
2020-10-17 14:00Cztery dzielnice Rybnika: Ochojec, Golejów, Grabownia i Kłokocin mają być zgazyfikowane. W związku z tym 20 i 26 października odbędą się spotkania z mieszkańcami dzielnic i Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o.
2020-09-23 15:59Trwają spotkania dla rybniczan poświęcone programowi „Czyste Powietrze”. Do tej pory udział w 14 takich wydarzeniach wzięło około 1000 osób. Przed nami jeszcze 10. Zobaczcie harmonogram kolejnych spotkań w dzielnicach.
2019-11-05 10:09Rybnicki magistrat opublikował wyniki głosowania tegorocznego budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Zwyciężył projekt ogólnomiejski pn. „Bo Rodzina Jest Ważna…”. Wyłoniono też 31 projektów lokalnych.
2019-10-31 13:23Trwają spotkania informacyjne dla mieszkańców Rybnika, poświęcone programowi „Czyste Powietrze”. Jak informuje rybnicki magistrat, trzy pierwsze spotkania, które już się odbyły, cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców.
2019-09-26 10:37Szkody górnicze – tego najbardziej boją się mieszkańcy dzielnic objętych eksploatacją górniczą, gdyby powstała kopalnia „Paruszowiec”. Raport spółki Bapro mówi wprost o obniżeniach terenu. W których rejonach Rybnika by to nastąpiło?
2019-05-15 09:53W środę (24 października) w godzinach od 14.00. do 18.00 zostanie przeprowadzona dodatkowa zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz drobnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
2018-10-23 14:02Ślub jak z bajki w Ochojcu. Para powiedziała „tak” przy prezydencie
38668Znamy ceny biletów pociągów z Rybnika do Rijeki! Ile zapłacimy za przejazd rodziny?
34451Akcja służb pod wiaduktem na Raciborskiej w Rybniku. Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami (zdjęcia)
30841Czarny, gryzący dym nad Czerwionką-Leszczynami. Pali się hala produkcyjna (zdjęcia)
30769Wakacyjne pociągi z Rybnika nad Bałtyk, Adriatyk lub w góry. Zobaczcie, gdzie dojedziemy po korekcie rozkładu jazdy!
21817Wyniki exit poll: wygrywa Rafał Trzaskowski!
36Radna pyta, „czy można w jednej ręce trzymać różaniec, a w drugiej – szubienicę?”. A. Sączek jeszcze raz przeprasza i mówi o nagonce
27Rok działalności Galerii Sztuki Rzeczna: jakie były przychody z biletów? Ile wyniosło utrzymanie? Sprawdzamy
22To koniec z autobusami z Rybnika do Gliwic. Przewoźnik zawiesza linię
20Rybnik wydłuży linię 34 aż do Gliwic? Radny: połączenia kolejowe nie są idealne
16Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert