zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~DobryK 2021-06-21 18:55:45

  ja widzę po komentarzach że Arteks pozakładał multikonta, co za desperacja żeby popierać każdy ruch prowadzący do zakorkowania Rybnika żeby wyrzucić auta z centrum miasta i jednocześnie nie wyglądać jak jedyny świr tutaj xD
  A co do samego pomysłu, wy tam w tym UM nie pozamienialiście sie czasem z męskimi przyrodzeniami na łby? Z pewnością kolejny parking wielopoziomowy to dokładnie to czego Rybnik dzisiaj potrzebuje, nawet obecny nie jest w stanie się cały zapełnić a wy już myślicie żeby kolejny budować. Gdzie jest ta zabudowa mieszkalna która miała być przed obecnym parkingiem wielopoziomowym? Remonty dróg? Mało rzeczy jest do zrobienia w mieście? Nie dość że zacieśniacie Chrobrego na rzecz pasów rowerowych gdzie przejedzie nimi może 10 osób miesięcznie to jeszcze jedną z głównych przelotowych ulic chcecie wyłączyć z ruchu. Ogarnijcie się, naprawdę, jest milion ważniejszych wydatków w mieście niż jakieś śmieszne parkingi wielopoziomowe i pasy rowerowe. Zaczęlibyście od remontu ulic bo po zimie ilość dziur na drogach przypomina lata 90

 • ~AnnaKatarzyna 2021-06-21 18:48:25

  Ja wyprowadziłam się wiele lat temu do Niemiec z następujących powodow:
  Opieka zdrowotna
  Zarobki
  Lepsza przyszłość dla 3 moich córek
  Godna życie na emeryturze
  Nauka języka obcego, poszerzenie horyzontów itp.

  Nie żałowałam mojej decyzji ani przez sekundę. Żyje godnie, oszczędności rosną pomimo tego że nie zaciskamy pasa. Osiągnęłam idealny balans pomiędzy praca a zyciem osobistym, praca mnie nie stresuje bo wiem że w regionie jest mnóstwo firm, do których w każdej chwili mogę przejść. Osiągnęłam wszystko to czego nie mogłam osiągnąć w Rybniku, na Śląski czy nawet w PL.

 • ~Abisall 2021-06-21 18:48:18

  @Miki7
  Ciekawa koncepcja. Dałbyś radę namierzyć i rzucić linkiem do tego?

 • ~Arteks 2021-06-21 18:26:09

  @bartezz - jeszcze jedno. Czasami bazujesz na czymś czego nie można zweryfikować np. szafki dla rowerzystów. Nie wiesz ilu rowerzystów z tego korzysta, a ilu bezdomnych i ilu spryciarzy którzy mieszkają w okolicy. To nie był głupi pomysł ale urzędnicy mieli przewidzieć takie sytuacje i zamówić schowki jakimi można sterować elektronicznie. Tak więc to nie jest kwestia złego pomysłu, co jego wykonania. A ty wszystko wrzucasz to jednego wora. To nie jest obiektywna ocena.

 • ~Arteks 2021-06-21 18:20:23

  @rybnikus - mówi i... co innego robi. @bartezz - dlaczego masz po dziurki w nosie zadowolenia z miejsca w którym się mieszka? To żadne wychwalanie. To stwierdzenie faktu i coś pozytywnego, że mieszka się w miejscu które sprawia satysfakcję. :) A jak czasami czytasz moje komentarze to nie udawaj, że nie widzisz też mojej zdroworozsądkowej krytyki lub świadomości pewnych problemów. Czym większe miasto - tym więcej oferuje mieszkańcom, niestety ale tym więcej ma problemów.

 • ~Miki7 2021-06-21 18:16:33

  Był projekt przebudowy na stronach BIP. Główna trasa poleci ul.Za Komendą i likwidacja Ronda Chwałowickiego. Jezdnie jednokierunkowe po 2-3 pasy ruchu.

 • ~Arteks 2021-06-21 18:11:59

  @Franek 7 - wrócisz, wrócisz. Specjaliści i eksperci od klimatu pokazujący swoje mapy twierdzą, że spora część Trójmiasta będzie kiedyś zalana. ;) PS. Być może ludzie na Pomorzu są bardziej kulturalni i rozsądni jeśli chodzi o kwestie związane z ogrzewaniem i piecami ale jakieś wady mentalnościowe naszego narodu są wszędzie podobne. Jeśli już miałbym wyjechać to do jakiegoś dużego miasta ale... za granicą. Na razie jednak nie rozważam takiej opcji bo Rybnik się dla mnie sprawdza i jest świadomym wyborem, a problem smogu zniknie.

 • ~Arteks 2021-06-21 18:01:29

  @tf2 - rządzone przez PiS Katowice wprowadziły najwięcej ograniczeń dla aut z wszystkich miast naszego województwa w swoim Śródmieściu. Czy nazwiesz je tęczowymi? ;)

 • ~Franek 7 2021-06-21 18:00:36

  Ja młody nie jestem ale wyprowadziłem się z Rybnika jakieś pięć lat temu do Trójmiasta. Przede wszystkim z powodu jakości powietrza ale też zaściankowej mentalności przeciętnego rybniczanina. Trójmiasto jest nowoczesne i ciągną tu ludzie otwarci i na poziomie. Z perspektywy czasu uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Dziś kiedy odwiedzam Rybnik widzę ponure miasto z ponurymi ludźmi na ulicach.
  Nigdy w życiu do Rybnika nie wrócę.

 • ~Arteks 2021-06-21 17:59:50

  @kulfoniasty - nie musimy zamykać miasta przed autami z zewnątrz - ale możemy oddać place ludziom i mieszkańcom Rybnika, a autom wskazać te miejsca które chcemy aby zajmowały. :))) Niedawno Warszawa ogłosiła, że zwęzi Aleje Jerozolimskie - najważniejszą ulicę miasta. Będzie więcej miejsca na zieleń, rowerzystów, pieszych. Katowice również wywalają z różnych miejsc auta. Mieszkańcom Katowic zaczęło się to bardzo podobać. Przyjezdnym kierowcom trochę mniej. Ale kto powinien mieć większy priorytet dla władz miasta - mieszkaniec czy pracownik spoza miasta?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1064