zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.rybnik.com.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~pasażer 2020-11-30 15:48:41

  Arteks, kogo chcesz oszukać stwierdzeniem że chwałowicki kopciuch nie wpływa na powietrze w mieście, chyba tylko siebie
  zgoda że masowo postępująca modernizacja przydomowych kotłowni wpływa pozytywnie na poprawę jakości powietrza w mieście to oczywiste
  ciekawe że za rok na kopciuchowym placu boju pozostaną tylko Ostatni Mohikanie - rybnicki magistrat z dużą liczbą niezmodernizowanych instalacji w swych mieszkaniach i chwałowicka ciepłownia broniona przez Arteksa tak jak dotychczas, ciekawe co wtedy będzie przyczyną złego powietrza ?

 • ~mellou 2020-11-30 15:42:06

  I pewno zaraz ktoś wpadnie na pomysł zrzutki...

 • ~pasażer 2020-11-30 15:41:57

  Arteks
  nie trzeba analizować wystarczy zobaczyć jakie rejestracje mają samochody wyjeżdżające po 14 spod stanowickiego Tenneco, podobnie sprawa wygląda pod wyszydzanymi przez Ciebie żorskimi "montowniami"
  a przy okazji u nas powstały jakieś realne miejsca pracy dla fachowców zastępujące upadłe duże zakłady jak RZNy, KWK Rymer czy ostatnio Ryfamę ? jedynie obroniła się (a i to nie do końca) pustka po Silesii
  reszty "wysokiego" poziomu Twojej wypowiedzi nie ma nawet sensu komentować

 • ~rybol9999 2020-11-30 15:30:30

  CZY PREZESEM TEJ SPÓŁKI BĘDZIE NA PRZYKŁAD JEDEN Z DZIAŁACZY KS ROW RYBNIK?

 • ~pasażer 2020-11-30 15:30:28

  ~Arteks
  wieża nie należy do miasta, zgoda, ale dla psychiatryka jest piątym kołem u wozu, dlatego można by poczynić starania o jej przejęcie przez miasto ze zmianą przeznaczenia, z resztą wspomniana przez Ciebie wieża Bazyliki też nie należy do miasta, co nie było przeszkoda sfinansowania (w dużej mierze) jej remontu z miejskiej kasy, także argument mocno chybiony
  a teraz jako budowlany laik porównaj zdjęcia wspomnianej przeze mnie wieży w Gołdapi prze remontem i po, zobacz jak można wkomponować okna w wieżę bez utraty jej zabytkowego charakteru
  poziomu reszty wypowiedzi, oraz wypocin bartezza nie mam zamiaru komentować, nie będę zniżał się do prezentowanego poziomu
  przy okazji - "Szlak Trzech Wież" byłby na pewno bardziej atrakcyjny niż "Szlak Diagnozy" o której nikt już nie pamięta

 • ~Społeczny Rybnik 2020-11-30 15:03:47

  Z niepokojem obserwuję to, co od dłuższego czasu dzieje się z zarządzaniem naszym miastem.
  Czy te propozycje są przemyślane?
  Patrząc na Włodarzy to nie widać jakiejś jasnej koncepcji funkcjonowania Miasta.
  Nie mówiąc już o rozwoju !

 • ~extraliga_2 2020-11-30 15:01:33

  Najbardziej to mi się podoba to :"Możliwość nieskrępowanego generowania zysków" oraz "spółka nie pokrywa swoich strat z dotacji gminnych, a zysków nie odprowadza do budżetu" - jakie dobre to miasto!!!

 • ~rzyt 2020-11-30 14:59:26

  To jest wyprowadzanie majątku miasta do spółek rządzących się prawami rynku kiedy dotyczy to wypłat dla szefów. Gdy będzie strata to udziałowiec/akcjonariusz pokryje niedobór.
  Tak było w Hossie; praca dla znajomków partyjnych gwarancją, że nikt nie zapomni o "tfurcach" tych spółek "celowych". Przykład desantu raciborskiego...

  Zarząd miasta i prezydent szkodzą tymi pomysłami Rybnikowi, bo oczywiście zatrudnienie w UM nie zmaleje.

  Przypominam, że działalność gospodarcza ma przynosić zysk właścicielowi; chyba że chodzi o wyprowadzanie majątku poprzez kreatywną księgowość.

  Smog szkodzi najbardziej prezydentowi z ekipą.
  P.S. Chciałbym dostać firmę z kapitałem..

 • ~Lokalny 2020-11-30 14:48:20

  ~frbro w MOSIRze trzeba prowadzić transparentnie finanse, bo można to łatwo zweryfikować. W spółce z o.o. już tak nie jest. Zobaczmy ile jako podatnicy dopłaciliśmy do spółki HOSSA, która miała zajmować się zarządzaniem niby dochodowymi obiektami hotelowymi miasta. Z nową spółką "sportową" może być podobnie, co rok wpada gotówka z budżetu miasta, że niby na sport, a co tam się w środku dzieje zwykły mieszkaniec miasta już się nie dowie.

 • ~77Monia 2020-11-30 14:45:58

  Zobaczcie co mówią lekarze o maseczkach: https://www.youtube.com/watch?v=xlViCT69FCs&t=1s

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2995