zamknij

Wiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Rybniku

2014-01-07, Autor: dk
Druga niedziela stycznia to jak zwykle wielkie kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rybnik tradycyjnie przyłączy się do akcji. Nie zabraknie koncertów i ciekawych atrakcji.

Reklama

W niedzielę, 12 stycznia na ulice naszego miasta wyjdzie ponad 300 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny 22. finał akcji odbywa się pod hasłem „Na ratunek”.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Organizatorzy planują kupić m.in. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne, a także aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. Część środków pójdzie też na doposażenie lub wyposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

W Rybniku od 10 do 12 stycznia w ramach WOŚP będą organizowane koncerty m.in. w Pubie Paleta, klubie Desperat, Żelazna czy Art Cafe.

W niedzielę Orkiestra zagra też na Kampusie. Na scenie pojawią się m.in. Znaky, Kurczat, The Octobers Leaves, Grawitacja, Sari Ska Band, Leonard Romuald & the Hash Band, Popiół, Underground i Coria. Oprócz tego zaplanowano pokaz zumby czy grup militarnych. Główną atrakcją będzie licytacja półgodzinnego przejazdu samochodem off-roadowym.

>> Sprawdź szczegółowy program imprez w ramach WOŚP w Rybniku

Przypomnijmy, jedną z imprez w ramach WOŚP w Rybniku mamy już za sobą. W miniony poniedziałek kabareciarze i przyjaciele zagrali Kosmiczny Mecz.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~LEMUR 2014-01-07 17:05:36

  Caritas gra cały rok.

  0 9
 • ~orient 2014-01-07 20:10:52

  @lemur tak ale gra dla siebie, a Owsiak i jego orkiestra gra i działa dla ludzi. Efektów pracy Caritasu prawie nie widać. A efekty gry WOŚP widać w każdym szpitalu, także tym w Rybniku. Ja na WOŚP żałować nie będę bo to wspaniała inicjatywa która łączy ludzi!

  13 0
 • ~Jan R. 2014-01-07 20:51:17

  Dewiza ludzi Caritasu brzmi: "cicho żyć, cicho pracować i cicho umrzeć", a dewiza O'wsiaka to: "głośno żyć, głośno pracować i z hukiem naćpanym umrzeć". Ale jak kto woli "róbta co chceta".

  0 18
 • ~piotrekdec 2014-01-07 20:51:38

  LEMUR: czy też: a. z kasy komisji majątkowej; b. podczas popychania chłopców w seminarium np. w poznaniu?:)

  0 12
 • ~piotrekdec 2014-01-07 20:52:52

  jeneczku w salkach katechetycznych ci te dewizy wyłożyli?

  0 2
 • ~piotrekdec 2014-01-07 20:56:51

  ps. nie sądzę, żeby strzały do jeleni w posiadłości jego ekscelencji głodzia były takie ciche:)

  5 0
 • ~ 2014-01-07 21:21:06

  A tak swoją drogą...w Rybniku praktycznie się nic nie dzieje. Władze jak zawsze czekają na jelenia, który zrobi za nich wszystko, a oni podczepią się na "krzywy ryj". Jak to w Rybniku bywa

  5 0
 • ~Arteks 2014-01-07 23:55:23

  @lidia100 - o kurcze ale pojechałaś... Normalnie tak mnie zaintrygowałaś, że chciałbym usłyszeć od ciebie gdzie dzieje się więcej i co miałoby się dziać w Rybniku żeby to doceniłaś. Please... odpowiedz!!! Naprawdę jestem ciekaw. Tak przy okazji w zeszłym roku w Rybniku był finał wojewódzki WOŚP. Uważasz, że na Śląsku Rybnik jest tak bogatym miastem, że powinien takie finały robić co roku? Bo ja uważam, że nie, conajmniej kilka miast równie dobrze się na to nadaje (Katowice, Częstochowa, Bielsko, Gliwice) i ja wcale nie będę zazdrosny jeśli taka rotacja jeśli chodzi o finał WOŚP będzie postępować i Rybnik nie będzie w tej sprawie się "wyrychlał". Nie możemy wszystkich pieniędzy wydać na imprezy. Rybnik ma ich ponadprzeciętną liczbę i chyba wystarczy. A WOŚP lubię i Owsiaka bardzo cenię - tak przy okazji.

  4 0
 • ~ 2014-01-09 05:20:24

  czekam na dzień cały rok!!!czapki z głów dl Jurka dla wolontariuszy!!wiem,że nie łatwo zorganizować to imprezy ale od kilku lat domagam się by w tym dniu był koncert i dla osób starszych!!!przy okazji świąt stac bylo miasto na Fila czy nie stac miasta na ten dzień wydać trochę pieniędzy??dzieci tez nie maja koncertu!!nie bylo dnia dziecka dla wszystkich dzieci!!mamy RCK a sztab Orkiestry w szkole!!!Nic nie robi sie dla dzieci,dla młodzieży i jeszcze im klody ja cos robią!!!odczuwam przesyt Szafranków w RCK !!przesyt spendów dzieci do RCK za spore pieniądze!!!w tym dniu kiedy dzieję się coś dobrego !!kiedy ludzie otwieraja serca nie pomyslano o tych ciut starszych którzy,by chętnie przyszli wieczorem na koncert!!!

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2021