zamknij

Wiadomości

W Rybniku znowu pojawiły się rowery miejskie

2021-03-26, Autor: PN

Mija pierwszy tydzień wiosny, a pogoda dopisuje. Pomimo pandemii, po ulicach naszego miasta znowu pojeździmy rowerami miejskimi.

Reklama

W czwartek (25 marca) na ulicach Rybnika pojawiły się miejskie jednoślady. Do dyspozycji mieszkańców będzie 80 rowerów, które będą czekały na 38 stacjach rozsianych po mieście. Wszystkie możecie znaleźć na mapce.

W zeszłym sezonie rowery miejskie wypożyczono 1 190 razy (z przerwą między 1 kwietnia a 6 maja 2020 roku), a rok wcześniej suma wypożyczeń zamknęła się w liczbie 3697.

W tym roku, pomimo pandemii rowery ponownie pojawiły się na ulicach. Jak zauważa Agnieszka Skupień, rzecznik magistratu:

- Warto pamiętać, że ze względów logistycznych, regularna dezynfekcja rowerów nie jest możliwa, dlatego zachęcamy użytkowników rowerów do samodzielnego i odpowiedzialnego zadbania o własne bezpieczeństwo: miej przy sobie płyn, żel lub chusteczki antybakteryjne i przed skorzystaniem z roweru zdezynfekuj nimi rączki kierownicy i siodełko. Pamiętaj także, by podczas korzystania z roweru miejskiego nosić rękawiczki i maseczkę.

Jak wypożyczyć rower miejski?

Użytkowanie roweru można rozpocząć po zainstalowaniu aplikacji GeoVelo na smartfonie i zasileniu konta opłatą aktywacyjną w wysokości 10 zł. Aplikację można pobrać ze sklepów: Google PlayAppStore. Oto jak zrobić to krok po kroku:

  • Pobierz i zainstaluj aplikację na swoim smartfonie.
  • Aktywuj aplikację, wnieś opłatę rejestracyjną 10 zł i zasil konto.
  • Odblokuj rower za pomocą aplikacji i ruszaj!
  • Po zakończeniu jazdy odstaw rower na wyznaczone miejsce parkingowe i zablokuj zamek.
  • Pamiętaj, aby zakończyć swoją jazdę w aplikacji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: geovelo.pl

Opłata za wypożyczenie roweru wynosi 1,50 za każde rozpoczęte 30 minut, nie więcej jednak niż 9 zł za pełne 24 godziny. System oferuje możliwość wykupienia trzech rodzajów abonamentów: miesięcznego za 49 zł, trzymiesięcznego za 99 zł i rocznego za 199 zł.

Z rowerów możecie korzystać nie tylko przemieszczając się z punktu A do B, ale również na spontanicznych wycieczkach rowerowych rybnickimi szlakami.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~waldus 2021-03-26 15:56:21

    Coz winni beda pijani zamiatacze. Tomasz Z. Czyli nadzorca prac wyjdzie z tego bez szwanku. Fakt jest taki ,ze wyżej wspomniany jak i pani mieszkaja w tej samej okolicy. Sa układy w urzędzie miasta (siostra) . Bardzo chciałbym wierzyć w niezależność postepowania, ale znając rybnickie piekiełko, nie jestem w stanie.

    4 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 728