zamknij

Wiadomości

Umiar w lany poniedziałek wskazany. Jego brak może zakończyć się mandatem

2018-03-30, Autor: bf

Święta Wielkanocne tuż-tuż. Dzieci i młodzież nie może pewnie doczekać śmigusa-dyngusa. Trzeba jednak zachować umiar i rozwagę. W przeciwnym razie możemy narazić się na przykre konsekwencje.

Zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, a przede wszystkim „śmigus-dyngus” np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia lub naruszenie miru domowego podczas bezprawnego wtargnięcia do mieszkania bez zgody właściciela.

Reklama

Policja w Rybniku podkreśla, że sprawcy w wyniku swojego nieodpowiedzialnego zachowania mogą ponieść odpowiedzialność karną za naruszenie przepisów.

- Rodzice powinni nauczyć dzieci, że lany poniedziałek to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów – dodaje st. sierż. Anna Karkoszka z rybnickiej policji.

Policjanci przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Sape Xls 2018-03-30 11:18:39

  Kiedyś się lało wiadrami, a teraz straszą policją, a to ponoć kiedyś było państwo policyjne :D No ale niektórym widać odbija"rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą"???

  34 12
 • ~Sape Xls 2018-03-30 11:59:50

  ~Łukasz Cesarski Nie zgodzę się... Te tanie perfumy zmieszane ze sobą... Głowa od tego tylko boli... Serio lepiej wodą i z umiarem :)

  34 5
 • ~dizers 2018-03-30 17:33:04

  .....................Polska to dziwny kraj , czegokolwiek człowiek by nie zrobił to od razu straszą karami , mandatami , więzieniem .............chore!

  27 15
 • ~Janusz_Cebularz 2018-03-31 09:30:44

  Ja w lany poniedziałek to najbardziej nie lubię czekać, aż się wrzątek zagotuje :(

  7 4
 • ~Marcin Dębosz 2018-03-31 19:57:36

  Czekam na chlapomierze na wyposażeniu Policji. Czyli oblewamy kogoś a Policjant chlapomierzem sprawdza czy zmieściliśmy się w zakresie wyznaczonym przez władze. Ku chwale ojczyzny.

  8 3
 • ~orient 2018-03-31 20:03:23

  @Sape Xls gdzie się lało wiadrami? Na pewno nie na Śląsku. Tu się lało za dziecka jakimiś psikawkami zrobionymi z dawnych płynów do naczyń albo z jajek kupowanych na odpustach. Ale nie pamiętam nigdy aby ktoś biegał z wiadrem. Takie rzeczy widziałem tylko w telewizji z innych regionów Polski. Zwyczaj polewania kobiet przyszedł na Śląsk z Polski. W Czechach i Niemczech taki zwyczaj nie istnieje toteż nie dziwi, że nie było go na Śląsku. Piszę to jako rodowity Ślązak. @dizers ale w jakim innym kraju ktoś mógłby być polany wiadrem wody idąc w świątecznym stroju?

  9 3
 • ~Mariusz Grodecki 2018-04-02 12:52:47

  Skoro Polska jest krajem chrześcijańskim , to po co kultywuje pogańskie zwyczaje? A skoro obchodzisz święta wielkanocne , to rozumiem że jesteś chrześcijaninem?

  5 2
 • ~ryhor 2018-04-02 20:41:58

  Czy można wędzić?? Czy to nie jest targnięcie na zdrowie obywateli?? Dym, smog, zanieczyszczenie powietrza??

  0 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać zakaz spalania węgla?
Oddanych głosów: 3676