TS Volley: złoty medal OOM

2011-05-12, Autor:
Siatkarze TS Volley zostali złotymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

OOM w Suwałkach

Rafał Szymura i Radek Niestrój zdobyli złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Obaj siatkarze TS Volley zostali powołani do reprezentacji Śląska i odgrywając jedne z głównych ról walnie przyczynili się do wygrania turnieju. Rafał Szymura grał w pierwszej szóstce na przyjęciu a Radek Niestrój na pozycji libero.

W finale Śląsk pokonał reprezentację Warmii i Mazur 3-2.

Dobra gra Rafała została dostrzeżona przez trenerów polskiej reprezentacji, którzy powołali go na reprezentacyjne zgrupowanie.

Mistrzostwa Polski kadetów

Niewiele brakło by kadeci TS Volley sprawili ogromną niespodziankę i uzyskali awans do półfinału Mistrzostw Polski. W turnieju w Bydgoszczy przeciwnikami rybniczan były kluby mające pierwsze zespoły w Plus Lidze czyli Bydgoszcz, Olsztyn i Kędzierzyn Koźle. Chemik Bydgoszcz i AZS UWM Olsztyn to medaliści Mistrzostw Polski w latach poprzednich.

Pomimo tego, że w Bydgoszczy i Olsztynie grają zespoły z reprezentantami Polski i siatkarzami sprowadzanymi z całego regionu rybniczanie byli o włos od awansu.

W pierwszym meczu turnieju nasi siatkarze zmierzyli się z gospodarzami. Po przegraniu pierwszej partii (25-17), nasi siatkarze otrząsnęli się z presji i zaczęli grać bardzo dobrą siatkówkę wygrywając dwa kolejne sety (25-23 i 25-18). Bydgoszczanie jednak zmobilizowali się na 120 % i wygrali w czwartym secie 25-18. Tie-break rozpoczął się po myśli gospodarzy (4-1) jednak nasi siatkarze szybko wyrównali (4-4) i objęli prowadzenie na zmianie stron 8-6. Końcówka jednak znowu należała do bydgoszczan, którzy ostatecznie wygrali 15-13.

W drugim meczu naszymi przeciwnikami był AZS UWM Olsztyn. Pierwszy set po bardzo dobrej grze wygrywają rybniczanie 27-25. Drugi set to prawdziwy siatkarski horror zakończony wynikiem 33-31 dla olsztyniam. Podobny, niestety, przebieg miał set trzeci ponownie wygrany przez Olsztyn 30-28. W czwartym secie rybniczanie poderwali się jeszcze do walki ale ostatecznie AZS wygrywa 25-20 i 3-1 w całym pojedynku.

Trzeci mecz to pełna dominacja naszych siatkarzy i pewna wygrana 3-0 nad MMKS Kędzierzyn Koźle.

Rybniccy siatkarze trafili do bardzo mocnej (najmocniejszej) grupy, pokazali się z dobrej strony. Widać, że poczynili dalsze postępy i grają na poziomie czołówki krajowej. Mocno przygotowania do turnieju mistrzowskiego pokrzyżowała OOM gdyż dwaj gracze, Rafał Szymura i Radek Niestrój, przez 2 tygodnie nie mogli trenować ze swoim zespołem a zmęczeni z Olimpiady wrócili w dniu wyjazdu do Bydgoszczy.

Skład TS Volley: Dawid Małysza, Sebastian Inglot, Maciej Krakowczyk, Konrad Stajer, Dawid Adamczuk, Tomasz Brzezina, Rafał Szymura, Radosław Niestrój, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Marcin Harazim i Wojciech Wowra
Trenerzy: Lech Kowalski, Wojciech Kasperski i Erwin Michalik

Nabór do klasy sportowej w Gimnazjum nr 2 w Rybniku

Klasy sportowe o profilu piłki siatkowej w Gimnazjum nr 2 należą do najlepszych w Polsce. Szkolenie siatkarskie prowadzone jest na bardzo wysokim poziomie potwierdzonym przez wyniki zarówno w siatkówce halowej jak i plażowej. Gimnazjum dysponuje bardzo dobrą kadrą nauczycielską (wielu laureatów olimpiad przedmiotowych) i zapewnia wysoki poziom nauki.

Zapraszamy sprawnych ruchowo do nowo otwieranej klasy sportowej dla chłopców. Zapewniamy szkolenie, które pozwala myśleć o sportowych laurach a dla najzdolniejszych może być przygotowaniem do reprezentacji Polski.

Zgłoszenia przyjmujemy bezpośrednio w sekretariacie Gimnazjum nr 2 w Rybniku, ul. Grunwaldzka 18 lub u trenera Lecha Kowalskiego, Tel. 667856639, mail: [email protected]