TS Volley: porażka na inaugurację

2010-10-14, Autor:
W pierwszym meczu tego sezonu siatkarze TS Volley Rybnik przegrali w Opolu 0:3.

Meczem w Opolu rybniczanie zainaugurowali rozgrywki II ligi. Niestety gospodarze okazali się zespołem silniejszym i zwyciężyli 3:0 (25-16, 25-14, 32-20). Nasz młody zespół nie wystąpił w najsilniejszym składzie. Na piątkowym treningu kontuzji nadgarstka doznał środkowy Marek Mandrela.

Rybniczanie wyszli na mecz mocno stremowani (między innymi na boisku pojawił się 16-letni Sebastian Inglot) i nie radzili sobie z wyprowadzeniem ataku po przyjęciu zagrywki. Z biegiem czasu nasza gra się poprawiała, a trzeci set to już wyrównana walka o każdy punkt. Zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi, by w tym secie zwyciężyć (TS Volley miał dwa setballe).

W kolejnym meczu, 16 października, TS Volley zmierzy się z Victorią Wałbrzych na wyjeździe. Pierwszy mecz na swoim parkiecie zostanie rozegrany 23 października z Cuprum Mundo Lubin.

Skład zespołu: Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Taterka (libero), Tomasz Warda, Jakub Dejewski, Grzegorz Jaruga, Michał Łata, Michał Dudek, Dawid Drużga, Sebastian Inglot, Bartosz Inglot Przemysław Wolny, Dawid Małysza. Trener: Wojciech Kasperski

Rozgrywki młodzieżowe

Same zwycięstwa w rozgrywkach młodzieżowych

Świetne mecze rozegrały zespoły młodzieżowe. W lidze juniorów TS Volley podejmował AZS Politechnikę Śląską Gliwice. Wysokie zwycięstwo w każdym secie 25:19, 25:6, 25:13 wskazuje na dominację w każdym elemencie gry. Obecnie nasi juniorzy zajmują 2 miejsce w swojej grupie.

Podobnie wysokie zwycięstwo chociaż na wyjeździe, 3:0, odnieśli kadeci. Ci mieli o wiele trudniejszego przeciwnika tj. SK Górnika Radlin. Każdy set miał zacięty przebieg ale w każdym dobra zagrywka i dobry atak przeważały salę na naszą korzyść. 3:0 (25:22, 25:21, 25:18). Kadeci zajmują 2 miejsce w swojej grupie.

W mistrzostwach Śląska młodzików nasz pierwszy zespół organizował turniej z udziałem SK Górnika Radlin i KS AZS Rafako Racibórz. W obu meczach nasi młodzicy pewnie pokonali swoich rywali i pewnie prowadzą w tabeli.

TS Volley Rybnik – SK Górnika Radlin 2:0 (17, 16)

TS Volley Rybnik – KS AZS Rafako 2 Racibórz 2:0 (9, 12)