zamknij

Wiadomości

RMF: Polski Ład może obalić rząd Morawieckiego

2022-01-07, Autor: mz

Zachwalany przez rząd program Polski Ład jak na razie przynosi zamieszanie, nie tylko wśród przedsiębiorców i pracowników. Po wizerunkowej katastrofie reformy w klubie Prawa i Sprawiedliwości otwarcie padają oczekiwania dymisji.

Reklama

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Roch Kowalski, oczekiwania dymisji dotyczą co najmniej wiceministrów, ale celem części posłów PiS jest zmiana szefa rządu. O czarnych chmurach zbierających się nad Mateuszem Morawieckim spekuluje się od kilku tygodni. Chaos z niższymi pensjami i szalejące ceny energii oraz gazu uwolniły niechęć wobec premiera, a posłowie nazywają go "powerpointowym szefem rządu".

Nadzieje, jakie Zjednoczona Prawica pokładała w rządowym projekcie reformy podatkowej, były ogromne. PiS i koalicjanci liczyli, że Polski Ład powtórzy kampanijny sukces programu Rodzina 500+, ugruntuje wysokie wyniki sondażowe i doprowadzi do trzeciego z rzędu zwycięstwa w wyborach parlamentarnych.

- Teraz jest realna obawa, że może to nas pogrzebać - mówi anonimowo dla RMF FM jeden z wiceministrów.

Przekonuje, że skala nieprzygotowania rządowej reformy zaskoczyła cały klub. 

- To miał być program, który ponownie zmobilizuje naszych wyborców, a to właśnie część z nich jako pierwsza dostała po kieszeni - dodaje inny poseł Zjednoczonej Prawicy.

O niższych pensjach nauczycieli i mundurowych, o absurdach nowego systemu podatkowego i o dylemacie, kiedy skorzystać z ulgi dla klasy średniej dyskutowano nie tylko na Twitterze, ale niemal wszędzie. Ci, którzy jakichkolwiek skutków Polskiego Ładu jeszcze nie odczuli, otrzymali już prognozy wyższych cen za prąd i gaz.

Komunikacyjnie to kompromitacja

Rząd dostrzegł, że gospodarcze niezadowolenie i niepewność jutra połączyły Polaków jak nic od dawna, ale do tłumaczenia Polskiego Ładu oddelegowano rzecznika gabinetu i wiceministrów. Premier od początku zamieszania wokół własnego sztandarowego programu nie zabrał głosu na ten temat. Na Facebooku stanął za to w obronie Konfederacji, której portal usunął konto. Poza zapowiedzianymi rekompensatami dla nauczycieli wiceminister Piotr Patkowski zapowiedział rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek.

- Komunikacyjnie to jest kompromitacja. Nie dość, że okazało się, że Polski Ład jest niegotowy, to jeszcze rząd nie umie wyjść z jasnym przekazem - przyznaje w RMF FM poseł Solidarnej Polski.

We wtorek w Sejmie minister Przemysław Czarnek dziennikarce, pytającej o niższe pensje nauczycieli, zarzucał kłamstwo i przekonywał, że nie zna żadnego pedagoga, który na Polskim Ładzie stracił. Kolejnego dnia, na wspominanej już konferencji prasowej, rzecznik rządu zapowiadał, że nauczyciele w lutym otrzymają wyrównania pensji, co i tak nie zapewniło komunikacyjnej dyscypliny w koalicji. Minister Kamil Bortniczuk, dla którego reaktywowano cały resort sportu, pisał na Twitterze, że rząd i tak kredytuje nauczycieli, bo wypłaca im wynagrodzenia z góry.

W klubie PiS słychać żądanie politycznej odpowiedzialności - miałaby ją ponieść co najmniej osoba w randze wiceministra. Te głosy są jednak w rzeczywistości wotum nieufności wypowiadanym premierowi, który - według części polityków - zużył się już w roli szefa rządu.

- Sytuacja jest dramatyczna. Chaos wokół Polskiego Ładu będzie miał konsekwencje nie tylko w najbliższych dniach, ale i miesiącach - alarmuje jeden z posłów.

Długa lista problemów premiera

Nieudana reforma podatkowa to tylko jedno ze zmartwień premiera. Rząd na chwilę przed piątą, rekordową falą koronawirusa, nie wprowadza żadnych obostrzeń. Komisja Europejska, po części także wskutek konfliktu premiera z ministrem Zbigniewem Ziobrą, nadal nie wypłaca Polsce pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Konflikt z Czechami o Turów, wbrew wielokrotnym zapowiedziom, nie został rozwiązany, a premier zwolnił wczoraj ambasadora w Pradze. Mirosław Jasiński, powołany raptem dwa i pół tygodnia temu, pozwolił sobie na słowa szczerości i w wywiadzie dla "Deutsche Welle" stwierdził, że to polskiej stronie brakowało empatii i chęci do dialogu, jeszcze na wczesnym etapie sporu. Za przeciągające się negocjacje Polska traci 500 tys. euro dziennie.

Premier ma też problemy z wyjaśnieniem, potwierdzanych przez kolejne instytucje, dowodów na wykorzystywanie systemu Pegasus do inwigilacji m.in. szefa sztabu największej partii opozycyjnej. Ten sam kłopot ma resort Zbigniewa Ziobry, bo to z Funduszu Sprawiedliwości, wbrew przepisom, sfinansowano zakup oprogramowania. Rząd konsekwentnie udaje, że nie widzi mejli wyciekających ze skrzynki Michała Dworczyka. W ostatniej odsłonie hakerzy dostarczają domniemanych dowodów na zlecenia, które Kancelaria Premiera kierowała wprost do pracowników Telewizji Polskiej.

Oburzenie jest powszechne w całym klubie.

- Jeśli premier nie umie zrealizować kluczowego projektu, to znaczy po prostu, że jego czas na stanowisku się kończy - przekonuje anonimowo poseł Zjednoczonej Prawicy.

Czy Polski Ład doprowadzi do upadku rządu Mateusza Morawieckiego?
Oddanych głosów: 1487

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 45

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,rmf-polski-lad-moze-obalic-rzad-morawieckiego,wia5-1-5876.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (34):
 • ~Kwinto 2022-01-07
  12:17:27

  Kto ma rozum i myśli samodzielnie, już cztery lata temu mógł przewidzieć że skończy się to wielkim kryzysem i upadkiem Polski na samo dno. Akurat PIS-owcy mają tak doładowane konta, że im to lotto co będzie dalej. Gdyby taka sytuacja była we Francji to po pierwszej kadencji z Nowogrodzkiej zostałyby tylko zgliszcza. Ciekawe jak ten nowy rok przeżyją patusy i nieroby których tak hojnie sponsorował pis.
  Ps. Proponuję sondę: - w którą stronę będą niedługo uciekać rządzący na wschód do Rosji, czy do Ameryki południowej?

 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2022-01-07
  12:36:50

  Najpierw zadłużyli nas gorzej niż za Gierka i porozdawali swoim wszystkie spółki, a teraz chcą jak szczury z tonącego okrętu uciekać ? I kto to teraz ma przejąć, ten zadłużony kraj z rozbuchanym socjalem i roszczeniowym suwerenem?

 • ~norton 2022-01-07
  12:37:34

  Myślę, że Błaszczak juz pali cholewy u szefa...
  Taka piękna katastrofa - ale najgorsze jest to, że to my podatnicy po raz kolejny zapłacimy za ten burdel.
  Może redakcja zapyta obu naszych wybrańców o nazwisku Piecha co sądzą o tym "sukcesie" ?

 • ~Franek 7 2022-01-07
  12:44:20

  Jak podobno powiedział kiedyś Bismarck- „dajcie rządzić Polakom to sami się wykończą”. Ale tylko PiSuar potrafi się tak pięknie sam zaorać. Brawo.

 • ~Lateks 2022-01-07
  12:51:00

  68 19

  A tam guzik prawda, pozmieniają się stołkami, zrobią z kogoś kozła ofiarnego i będzie w rządzie tak jak w Rybniku dalej jeden dom publiczny z partyjnymi stołkami...

 • ~Pawel Krys 2022-01-07
  12:53:31

  78 23

  Powrzachnie wiadomo wina Tuska ;)
  Tak jak drogi prąd, gaz i Bóg wie co jeszcze.

 • ~artefaks 2022-01-07
  12:55:39

  20 15

  Powrót do przeszłości www.youczyłotube.com/watch?v=zA8rXSzrqHU
  Ale to już było i się źle skończyło....

 • ~artefaks 2022-01-07
  12:57:52

  49 22

  ,,Powrzachnie wiadomo wina Tuska ;)
  Tak jak drogi prąd, gaz i Bóg wie co jeszcze."
  Wiadomo że najdroższy jest nam wuc i jego utrzymanie kosztuje nas więcej jakby on cały był ze złota...

 • ~artefaks 2022-01-07
  12:59:25

  37 20

  Ps. Proponuję sondę: - w którą stronę będą niedługo uciekać rządzący na wschód do Rosji, czy do Ameryki południowej?

  Nieco na południe do republiki Nadniestrzańskiej

 • ~reformatorski 2022-01-07
  13:00:54

  51 27

  ---lateks kiepskie porównanie bo w Rybniku widać w działaniach władz jakiś ład i dążenie do celów. W przypadku rządu nie widać jakiegoś ładu. Nowy ład nie ułatwi w żaden sposób rozliczeń majątkowych, a obniżenie płatności dla najniżej zarabiających jest symboliczne bo oni i tak płacili mało. Odnoszę wrażenie, że cały ten nowy ład to tylko bicie piany. Podobno stracą też budżety miast i gmin z powodu niego więc ty możesz to wykorzystać potem do krytyki prezydenta który będzie mógł wydać na jakieś inwestycje mniej pieniędzy.

 • ~artefaks 2022-01-07
  13:08:41

  55 17

  Wielki wuc przyznał się ostatnio do osiodłania pegaza. W totalitaryźmie następnym etapem jest ustalenie winnych i ukarania ich.
  W nawiązaniu do znanego kiedyś serialu młodzieżowego ,,Stawiam na miękiszona "

 • ~Lateks 2022-01-07
  13:13:44

  50 30

  ~reformatorski coś ty drugi Arteks? ład w Rybniku? Gdzie ? w Czym?
  Jednego dnia pijak mówi że nie ma pieniędzy, drugiego powołuje nowe miejskie spółki, chwalą się autobusami na gaz ziemny którego nie ma jak zatankować w Rybniku, a teraz jeszcze się chwalą wodorowymi których też nie da się zatankować w Rybniku. Ten chłop żyje z dnia na dzień, dziś będzie się chwalić inwestorem który wybuduje kopalnie, a za tydzień będzie popierać mieszkańców którzy tej kopalni nie chcą. Raz tłumaczy że w Kłokociniu nie ma możliwości na budowę firm, a teraz ogłasza przetarg gdzie "inwestor" ma zamiast miasta wybudować drogę i infrastrukturę... Cały ich program gospodarczy i tych z PO i z PISu to że Polsacy będą pracować za miskę ryżu,

 • ~macioR 2022-01-07
  13:15:47

  24 17

  ~Kwinto
  Ps. Proponuję sondę: - w którą stronę będą niedługo uciekać rządzący na wschód do Rosji, czy do Ameryki południowej?
  Dodałbym jeszcze okolice Ziemi obiecanej.

 • ~reformatorski 2022-01-07
  13:27:14

  39 35

  ----lateks w tym co robi Morawiecki nie widać jakieś logiki, w tym co robi Kuczera jakąs logikę widać. Jakie partyjne stołki są obsadzane przez Kuczerę? Odnośnie kopalni Kuczera posłuchał swoich mieszkańców co tym myślą. Ty popierasz powstanie kopalni?

 • ~Abisall 2022-01-07
  13:33:05

  62 17

  Z całego tego Polskiego Ładu to najlepiej przygotowana była kampania propagandowa ( nie mylić z informacyjną, bo ta leżała jak cała reszta) pokazująca jak nam wzrośnie w stosunku do 2018r
  Rymsło im się to na starcie więc nie da się pójść drogą "wina Tuska" jak np przy wzrostach cen gazu, gdzie skutecznie zepchnięto w niepamięć "wielki sukces" pana Sasina z pozwaniem do arbitrażu Gazpromu i odejście od długoterminowych cen uśrednionych, na rzecz cen bieżących. Tak ładnie się chwalono wpłatą tych 6 miliardów na konto PGNiN... I nie ważne było że za tym nie poszły obnizki dla konsumentów, ważne że spółka miała lepsze wyniki finansowe. Szkoda że teraz jak ceny bieżace poszybowały w górę to nie weźmie na siebie różnic...

 • ~ 2022-01-07
  13:51:18

  29 63

  1. Patrząc na przykład UM Rybnika najlepiej wiec NIC nie robić. Zero pomysłów, zero ich realizacji - zero problemów. Bezpiecznie przeczekać do końca kadencji. Za nic się bowiem nie odpowiada.
  2. "Komunikacyjnie to kompromitacja" - dziwicie się? Skoro zagraniczne media publikujące w j. Polskim po dosłownie każdej inicjatywie szczują i manipulują? Pamiętacie jakąś inną komunikację w jakiejkolwiek innej sprawie? Opozycyjne media nawet nie znając treści ustawy i założeń pomysłu z góry zawsze przesądzą, że to złe. Zamiast faktów i dowodów mamy mokre wizje i puste hasła, ktore niczym fake newsy działają skutecznie na mózgi prostej części społeczeństwa.

 • ~Abisall 2022-01-07
  13:52:20

  21 15

  @Lateks ", , a teraz jeszcze się chwalą wodorowymi których też nie da się zatankować w Rybniku"

  Ok, rozumiem że jesteś sceptyczny, ale może odnoś się w krytyce do faktycznych zamiarów, planów i harmonogramów

  ". Część związana z budową stacji wodorowej planowana jest na I – III kwartał 2023 r., po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji. Szacowany czas na dostawy taboru autobusowego to II-III kwartał 2023 r. "

 • ~ 2022-01-07
  13:53:29

  20 63

  @artefaks "
  Wielki wuc przyznał się ostatnio do osiodłania pegaza"

  Mogę prosic o cytat gdzie się przyznał?
  Sam to wymyśliłeś?

 • ~reformatorski 2022-01-07
  14:12:10

  50 15

  ---tf2 wasze środowisko jest już tak pogubione że nie wie co się dzieje a faktycznie ---artefask ma rację bo Kaczyński dzisiaj potwierdził w cytowanym we wszystkich mediach wywiadze, że Pegasus został kupiony z rządowych pieniędzy (dokładnie z funduszu sprawiedliwości).

 • ~Franek 7 2022-01-07
  14:20:02

  59 23

  Tf2- oglądasz u czytasz to prawicowo-rządowe szambo i nie zarejestrowałeś przyznania się Kaczyńskiego do Pegazusa?

  „- Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia - mówi o systemie Pegasus w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Jarosław Kaczyński, wicepremier ds. bezpieczeństwa oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości.”

  Kaczyński ośmieszył tym samym wszystkich tych ministrów, którzy do wczoraj tak zaprzeczali używania tego systemu przez PiSowską mafię.

  Z uśmiechem na mordach wychodzili a to Sasin a to Terlecki, a to Woś i wciskali nam banialuki, że to może chodzi o taką konsolę do gry z lat 90’ o nazwie pegazus. A Morawiecki twierdził, że to z pewnością nie nasze służby inwigilowały przeciwników politycznych PiSuaru tylko obce. Może Zimbabwe albo Urugwaj. No kompletni debile.

 • ~Franek 7 2022-01-07
  14:22:36

  53 23

  Pewnie zaraz się dowiemy, że nowy ład to też obce służby wprowadziły. Może dlatego od jakiegoś czasu nazywamy to ruskim ładem??? Poziom ogłupiania narodu przez tych idiotów jest niesamowity. I niesamowite jest to, że są jeszcze jednostki, które ich popierają.
  Już niedługo nowy ład wybije zwolenników PiSuaru jak domestos zarazki w kiblu. Nawet ciebie Tf2.

 • ~Franek 7 2022-01-07
  15:05:41

  33 18

  Polskie służby posiadają takie programy i takie możliwości - potwierdził minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, pytany na konferencji o system Pegasus. Stwierdził, że "byłoby kompromitacją, gdyby państwo nie zadbało, aby były one w polskiej dyspozycji organów ścigania, policji czy służb". Ziobro wsparł swoją argumentację fragmentami wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 roku. - Z żadnej strony wyrok Trybunału nie broni tego, co się obecnie dzieje - komentował jego słowa adwokat, doktor Łukasz Chojniak.”

  Najbardziej podoba mi się ta cześć wypowiedzi ministra Zero:
  „ "byłoby kompromitacją, gdyby państwo nie zadbało, aby były one w polskiej dyspozycji organów ścigania, policji czy służb"”
  No to już niedługo bo licencja na Pegazusa ważna jest zdaje się do końca stycznia a Izrael zapowiedział, że jej nie przedłuży bo system wykorzystywany jest do inwigilowania przeciwników politycznych a nie zwalczania terroryzmu do czego został stworzony.
  Przekazanie takiego systemu podłym ludziom z PiS to jak danie małpie brzytwy i wpuszczenie jej do przedszkola.

 • ~obywatelgt 2022-01-07
  15:48:59

  26 44

  Wezcie zlapcie sie roboty a nie politykowania lepiej.
  Jak patrze na te forum to sami politycy tutaj sie wypowiadaja.
  Dziwie sie redakcji glownymi watkami jest polityka.
  Pogadajcie o czyms innym.
  A co do artykulu to wnioskuje ze wolelibyscie zeby rzad sie rozpadl i ruski wszedl.

 • ~ 2022-01-07
  15:52:45

  22 40

  Franuś nie podniecaj się tak. Poprosiłem o cytat, bo takiej informacji wcześniej nie miałem. Znając twoje opinie podejrzewałem, że to też zmyśliłeś.

  Służby za czasów Tuska inwigilowały politycznych przeciwników, 52 redaktorów było śledzonych, prowadzono działania operacyjne, polegające na bezpośredniej obserwacji spotkań w jakich uczestniczyli, połączonej z dokumentowaniem fotograficznym tych spotkań. Przypomnę jak jego partyjne służby wyrywały laptopa z dziennikarzowi Wprost.
  Jeżeli natomiast teraz zaawansowane narzędzia zostały użyte w walce z przestępcami, to jak najbardziej popieram.

 • ~ 2022-01-07
  15:58:06

  24 43

  @artefaks w którą stronę będą uciekać rządzący? A dlaczego mieliby uciekać? Grozisz komuś? A może analogicznie folksdojcze z PO będą uciekać po przegranych kolejnych wyborach?

  Ostatnio Janda stwierdziła, że chleb jest tak drogi i go zasusza. Doszło do tego, że jej samochody luksusowe są tańsze niż chleb. Ciekawe, że za milionowe dotacje z budżetu jeszcze się stąd nie wyprowadziła.

 • ~master4k 2022-01-07
  15:59:57

  48 16

  @ tf2

  Twoje zaangażowanie o obronę tej hałastry jest w równym stopniu imponujące, co karykaturalne.

  "2. "Komunikacyjnie to kompromitacja" - dziwicie się? Skoro zagraniczne media publikujące w j. Polskim po dosłownie każdej inicjatywie szczują i manipulują?"

  Ah, to w Polsce jest coraz gorzej przez złowrogie biało-czerwonej drużynie media? No przecież. Wszystko zaczyna mieć sens. To nie dlatego, że rządzą nami chciwi dyletanci? Dobrze, że mnie naprostowałeś, bo bym jeszcze nie daj Boże coś złego na wodza wszystkich wodzów powiedział. I te złowrogie media, to rozumiem są tak potężne, że drukują też cenówki w sklepach i paski wynagrodzeń przeciętnych Polaków? Pewnie ustalają również ceny paliw.
  Tam ustalanie ceny paliw, to pikuś. Są podobno tak wszechmocne, że właśnie wielu krajanom poobniżały również emerytury. No być nie może.

  "Pamiętacie jakąś inną komunikację w jakiejkolwiek innej sprawie? Opozycyjne media nawet nie znając treści ustawy i założeń pomysłu z góry zawsze przesądzą, że to złe. Zamiast faktów i dowodów mamy mokre wizje i puste hasła, ktore niczym fake newsy działają skutecznie na mózgi prostej części społeczeństwa".

  A może to z nie z komunikacją jest problem tylko z ławką kadrową PISu i pomysłem tego ugrupowania na rządzenie naszym krajem, co?
  Takich zastępów biernych, miernych, ale wiernych polska polityka jeszcze nie widziała. W życiu bym nie pomyślał, że zatęsknię za stopniem nepotyzmu i kumoterstwa jaki panował za czasów PSL. Za ciepłą wodą w kranie również zaczyna się łezka w oku kręcić. Ktokolwiek, kto opanował zdolność czytania ze zrozumieniem chociażby w stopniu podstawowym i z wyprzedzeniem widział jakie ustawy, częstokroć z naruszeniem prawa Potiomkinowcy i Satrapy przepychają kolanem po nocach wiedział jak będzie rezultat. I tak w dziesiątkach przypadków, bo w przypadku PISu, to mieliśmy do czynienia z praktyką powtarzalną jak rosół na weselu. Nowy wał nie jest tu żadnym wyjątkiem.

  Zabawne, że jako zdeklarowany miłośnik faktów i dowodów odnosisz się pogardliwie do fake newsów. W sumie bardzo mnie to cieszy.
  Bo widzisz ja ostatnio w telewizji prowadzonej przez przykładnego katolika (Bóg mi świadkiem) na własne uszy słyszałem konferencję faceta, który najwyraźniej korzysta z tego samego kleju co Terlecki, a który z pełną powagą opowiadał jakieś androny o tym jaki to w Polsce mamy dobrobyt. Jakie to mamy hałdy pieniędzy, jak to wszyscy chcą od nas pożyczać, jak to wszyscy nam zazdroszczą tych nieprzebranych środków. Mówiąc "o nas" pewnie miał na myśli siebie w zestawie z blondynami, Obajtka i Morawieckiego. A inflacja? Panie, jaka inflacja? Tefałenowska propaganda.

  A najgorsze w tym wszystkim jest to, że aktualna sytuacja była przewidywana przez ludzi zajmujących się na poważnie gospodarką i finansami publicznymi już dawno, dawno temu. Ich prognozy ziściły się w 100%. Zamiast redukować deficyt, oszczędzać na ciężkie czasy i redukować przerośnięte wydatki wygrało kupowanie ludzi za ich własne pieniądze. I tak oto ludzie dali się nabrać na państwa narodowo-socjalistycznego na miarę XXI, które się o nich podobno troszczy, a tak na prawdę pod płaszczykiem pseudo-patriotycznych hasełek czy koślawo ojczyźnianych buzzword'ów jest rozkradane do ostatniej świecącej żarówki.

 • ~artefaks 2022-01-07
  16:25:10

  35 12

  @tf2.Juz nie wiem czy mam ci zazdrościć,czy raczej współczuć ?Bo zachowujesz się jakbyś spadł z choinki i stracił pamięć.Trudno dojść do konsensusu i porozumienia z osobą która nie potrafi przeprowadzić elementarnej analizy zdarzeń z rzeczywistości..Sorry bez odbioru.Nie będę dyskutował z idiotyzmami.......

 • ~Franek 7 2022-01-07
  16:36:43

  52 18

  Tf2- zapytaj Morawieckiego gdzie jest nasze 770 mln z funduszu odbudowy. Te, które były na tych bilbordach na co poszło 6 mln PLNów. Póki co kary rosną i już się uzbierało 250 mln. Do tego te 6 mln na bilbordy to za chwilę będziemy dopłacać.

  Tak skompromitowanego rządu jeszcze nie było.

 • ~artefaks 2022-01-07
  17:32:49

  39 13

  Franek.Kary są chyba już ciut wyższe.Na wczoraj to było 550 mln. A na dodatek Pinokio uwalił swojego przyjaciela który nie zdążył biedny dojechać na placówkę do Pragi bo zebrało mu się na chwilę szczerości.....Pocieszające jest to że przekroczyli już masę krytyczna i za chwilę to wszystko pie********.

 • ~Zoltan666 2022-01-07
  18:00:46

  45 13

  żeby podać się do dymisji to trzeba mieć honor i poczucie odpowiedzialności za swoje czyny. Póki co PiS leje ludziom na głowy a TVP potwierdza, że to wyjątkowo miły i ciepły deszczyk.

 • ~modelT 2022-01-07
  18:46:35

  33 9

  Od dłuższego czasu zniknęły perełki tego portalu: Kazo vel Casju i inne jego nicki, zak, pan szczerbaty gdzie oni się podziali?

 • ~Lahcim 2022-01-07
  22:20:42

  27 10

  Dać małpom władzę i dziwić się, że zrobiły cyrk.

  ***** ***

 • ~Wasz Stary 2022-01-07
  23:13:47

  23 11

  Zak, Rybnikus, Bikerek, Kazo, szczerbaty poznikali, bo im przestali płacić. Aktywują się przed wyborami ;]

  tf2 został jako jedyny, chyba autentycznie robi to z przekonania. Nie wiem, czy świadczy to o nim dobrze, czy źle ;----)

 • ~rob78 2022-01-08
  08:58:58

  23 6

  Nie ma sie z czego cieszyć, jeszcze ze 30% im zostało, 15% to beton co nad łóżkami mają portrety Kaczyńskiego i Macierewicza - Ci są nie do ruszenia. Drugie 15% to beneficjenci500+ (nieroby, menele, patologia, ćwierćinteligenci itp.) oni przejdą na "drugą strone" tylko za dodatkowe 1000+ , im wali kto rządzi, byle by sie kasa zgadzała, za nic nie robienie lub robienie dzieci. Opozycja niestety nie istnieje. Wybory wygra PEGASUS i TVP. Obym sie mylił.....;(

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy udzieliłbyś absolutorium prezydentowi Piotrowi Kuczerze?
Oddanych głosów: 407