Pływanie: 9 medali Zimowych Mistrzostw Polski dla RMKS-u Rybnik

2015-11-16, Autor:
Anna Duda, Agnieszka Bieniak oraz Iwona Cymerman wywalczyły dla RMKS-u Rybnik 9 medali Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu.

W Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii Masters w Gliwicach wzięło udział 557 zawodników z 95 klubów z Polski, Czech, Węgier, Rosji i Słowacji. Na starcie stawiła się cała czołówka najlepszych zawodników w kategorii Masters w naszym kraju, a wśród nich byłe gwiazdy polskiej reprezentacji seniorów, m.in. Agata Korc, Sonia Bochyńska, Joanna Gołębiowska, Marcin Babuchowski, Marcin Unold czy Jakub Jasiński. W rywalizacji o mistrzostwo Polski nie zabrakło również Arkadiusza Berweckiego, Leszka Madeja, Marcina Kaczmarka, Marcina Horbacza, Grzegorza Radomskiego czy też jedynego medalisty tegorocznych Mistrzostw Świata Masters z Kazania – Andrzeja Skwarło. Rybnicki klub RMKS reprezentowały trzy zawodniczki – Anna Duda, Agnieszka Bieniak oraz Iwona Cymerman.Rybniczanki podczas trzydniowej morderczej rywalizacji wywalczyły w sumie 9 medali. Anna Duda została mistrzynią Polski na dystansach 100 i 200 metrów stylem dowolnym, wicemistrzynią na dystansach 50 metrów delfinem i 50 metrów stylem dowolnym oraz zdobyła brązowy medal w starcie na dystansie 100 metrów delfinem. Iwona Cymerman została mistrzynią Polski na dystansach 100 metrów stylem zmiennym oraz 50 metrów stylem klasycznym, natomiast Agnieszka Bieniak dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium na dystansach 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem klasycznym. W klasyfikacji medalowej rybniczanki uplasowały się na 27. miejscu na 85 klubów z całej Polski. W drugim dniu zawodów rozdano nagrody dla dziesięciu najlepszych zawodniczek w rocznym cyklu Grand Prix Polski za rok 2015, w gronie zwycięzców znalazła się Anna Duda. W klasyfikacji generalnej – OPEN , bez podziału na kategorie wiekowe Anna Duda w Zimowych Mistrzostwach Polski uplasowała się na 7. miejscu Iwona Cymerman na 20. miejscu, a Agnieszka Bieniak na 26. miejscu na 150 startujących zawodniczek.
Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1