zamknij

Wiadomości

Monitoring tropi pijących pod chmurką

2010-06-29, Autor: Patrycja Wróblewska
Słoneczna pogoda zachęca wielu do spożywania alkoholu na świeżym powietrzu. Amatorzy picia pod chmurką często nie wiedzą o tym, że są obserwowani przez kamery monitoringu. Zazwyczaj nagłe pojawienie się strażników miejskich powoduje zaskoczenie.

Reklama

Z obserwacji straży miejskiej wynika, że zwolennicy spożywania alkoholu na świeżym powietrzu piją wszędzie, ale najczęściej w miejscach ustronnych, na osiedlowych ławkach, skwerach i w parkach, również tych zlokalizowanych w centrum. Najwięcej tego typu wykroczeń stróże prawa odnotowują w Śródmieściu. Ulubione miejsca amatorów picia pod chmurką to okolice ul. M. Reja, Rudzkiej, Budowlanych i park przy ul. Brudnioka. Rzadziej zdarzają się przypadki picia piwa na rynku, Pl. Wolności czy pod Teatrem Ziemi Rybnickiej.

Jednym z najpopularniejszych miejsc są również ławki znajdujące się w ustronnym miejscu na rybnickim kampusie. W ciągu kilkunastu ostatnich tygodni strażnicy interweniowali tam wielokrotnie. Wszystko za sprawą ukrytych kamer miejskiego monitoringu. - Położone w ustronnym miejscu ławki zachęcają do popełniania wykroczeń z kategorii czynów nieobyczajnych. Przyciągają także zwolenników picia piwa w otoczeniu przyrody – mówi Dawid Błatoń, rzecznik rybnickiej straży miejskiej. - Reakcja przyłapanych osób zawsze jest taka sama. Często nie kryją zdziwienia na widok funkcjonariuszy, a później obiecują, że już więcej tam nie usiądą – dodaje.


Na podstawie swoich doświadczeń, strażnicy stworzyli nawet szkic typowego amatora spożywania alkoholu pod chmurką. Najczęściej jest to mężczyzna w wieku 17 – 29 lat, mieszkaniec blokowiska, na co dzień pracujący lub uczący się. Traktuje wypicie symbolicznego piwka w cieniu drzewa, za doskonały pretekst do spotkania z kolegami. Oczywiście alkohol w miejscu niedozwolonym spożywają również kobiety.

 

Z relacji strażników wynika, że osoby przyłapane na gorącym uczynku wstydzą się swojego zachowania. Rzadziej wypierają się twierdząc, że nie pili. Zdarzają się również osoby agresywnie reagujące, które będąc pod wpływem alkoholu, przewożeni są przez strażników do Izby Wytrzeźwień w Tychach.

 

Warto wiedzieć o tym, że spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym nie jest bezkarne. Straż miejska może wręczyć mandat w wysokości 100 zł, skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Rybniku lub zakończyć interwencję środkiem wychowawczym w postaci pouczenia.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (44):
 • ~Lateks 2010-06-29 00:16:51

  z czego zapomniano dodać że zazwyczaj kończy się mandatem ku chwale budżetu naszego miasta, poza tym to jest naprawdę straszne przestępstwo wypić piwo na ławce, takich ludzi to powinno się od razu zamknąć na dożywocie, a nie jakieś pouczenia stosować!!!!

  0 0
 • ~burak 2010-06-29 00:29:32

  Szlak mnie trafia jak widze tych debili co spisują!!! Nie mają co robić! Spisują najczęściej jakieś młode pary albo 2 dziewczyny co siedzą na ławce i piją se piwko rozmawiając o pierdołach... Przeszedłem się po mieście w ciepły dzień, 2 takie przypadk widziałem i odziwo wszcy byli może po 1 piwie i kompletnie nikomu nie przeszkadzali. nie było podstaw do mandatu... Jedna dziewczyna się nawet rozpłakała... Nie łapią żuli co już ledwo stoją na nogach, tylko dobrych obywateli... Powalone to wszystko i sorry ale to jest nie normalne!!! Idzioci!!! Nie dziwie się, że nie cieszą się dobrą opinią! BRAK SŁÓW!

  1 0
 • ~burak 2010-06-29 00:34:30

  "Traktuje wypicie symbolicznego piwka w cieniu drzewa, za doskonały pretekst do spotkania z kolegami. Oczywiście alkohol w miejscu niedozwolonym spożywają również kobiety" Polska... Co jest złego w wypicu symbolicznego piwa w cieniu, a nie w 4 ścianach bloku... Nigdzie w EU nie ma takiego zakazu tylko u nas:( Łapcie tych co robią afery i są agresywne a nie normalnych ludzi...

  1 0
 • ~KusterMaster 2010-06-29 00:54:48

  ŚMIESZY MNIE TO. nikt nikt nikomu nic nie robi piją sobie piwko w dobrym towarzystwie zazwyczaj na uboczu. Zdarzało się że miejscy podchodzą do kolesia który jest zmęczony po pracy i kupił sobie jedno piwko a obok 5 skinhedów którzy walą nałogowo jak myślicie do kogo podejdą? ps. u miejskich żeby dostać premie muszą mieć 400 interwencji i przynajmniej 100 z nich musi zakończyć się mandacikiem. Ludzie zarabiają po 1200 zł i tak z tej wypłaty to 70 % opłaty to jeszcze czatują by odebrać po 100 ... 200 zł

  1 0
 • ~Klucha 2010-06-29 07:29:54

  Poprostu bieda! Jak na Budowlannych była bijatyka, demolowano przystanek, zakłócano ciszę nocną, itp.,to zgadnijcie kto się pojawił ze stróżów prawa - oczywiście nikt. Pianego łatwiej zapać, bo nie ucieka tak szybko i prawdopodobnie nie będzie się stawiał. Jestem dumny z szybkości SM :)

  0 0
 • ~DarGrze 2010-06-29 07:33:12

  Macie – swoje państwo solidarne... szkoda gadać. Solidarnie tępi, a nie pomaga.

  0 0
 • ~ 2010-06-29 07:52:36

  niech jeszcze wprowadzą zakaz picia słodzonych napoi gazowanych pod chmurką, bo a nóż... rozleje się trochę... będzie syf i przylecą osy, szerszenie i inne owady... nie no... lepiej zrobić cyrk na wodzie... to takie piękne...

  0 0
 • ~krokoss 2010-06-29 08:25:46

  "Położone w ustronnym miejscu ławki zachęcają do popełniania wykroczeń z kategorii czynów nieobyczajnych. Przyciągają także zwolenników picia piwa w otoczeniu przyrody" - na tym polega urok ustronnych miejsc :) A wstyd to by było takim przeszkadzać, skoro to miejsca ustronne

  0 0
 • ~marcin_o 2010-06-29 08:39:22

  studenci, parki i inni normalnie zachowujący się ludzie wolą wypić piwko w parku niż płacić 6zł za piwo na rynku. czy to takie złe? no ale "strażnik prawa" chętniej wystawi mandat spokojnie zachowującym się ludziom niż żulom - paranoja, no ale po co sobie brudzić ręce. W rezultacie i tak liczą się raporty, więc lepiej karać ludzi pokornych niż awanturujących się - ale czy o to w tym wszystkim chodzi? czy nie powinno tu być trochę obiektywizmu i ludzkiego spojrzenia na sprawę? W Angli nikt cie nie zatrzepi jak bedziesz pił sobie spokojnie piwko, za to jak nabroisz - no właśnie wtedy wykorzystują monitoring do szybkiej interwencji - u nas wykorzystują go do nabijania kasy UM

  1 0
 • ~VEN 2010-06-29 08:50:10

  Panie Błatoń, rzeczniku rybnickiej straży miejskiej, jeszcze się pan chwali z takich osiągnięć? Wstyd by wam było. Zajmujecie się pierdołami za nasze pieniądze, a jak facet w Jejkowicach mordował swoją rodzinę, to ani was, ani policji nie było. No ale z czegoś trzeba spłacić nową siedzibę straży miejskiej, co nie? Prawda jest taka, że prawo jest podporządkowane pod inteligencję naszych służb mundurowych. Gdyby sami mieli ocenić, czy dany delikwent pijący alkohol zagraża otoczeniu, to byłoby to za trudne. A tak wytyczna jest prosta - pije, więc zagraża. Nie trzeba myśleć, tylko walić mandatem, albo pałką.

  1 0
 • ~ 2010-06-29 09:49:39

  z kolegą sobie siedzimy na ławce z piwkiem mamy świetny humor , nagle podjeżdzają te zmierzłe debile i wystawiają mandaty całe ich życie to jeden wielki regulamin

  0 0
 • ~Blejzor 2010-06-29 10:30:18

  Campus nie jest miejscem publicznym a zakazuje się spożywania alkoholu w miejscach publicznych , mandaty tam nałożone nieprawnie :)

  0 0
 • ~tommi 2010-06-29 10:33:44

  podajecie przykład Angli, gdzie mozna pić, ale w Usa to juz siedziec za to można, a Polsce jest tak że niewolno i nie dlatego że taniej niż na rynku tylko dlatego że taka jest ustawa, a Straż Miejska nie jest od ratowania życia ludzkiego tak jak to sugeruje VEN, jak krytykowac to juz prosze się do tego przygotować a nie pienić bezrozumnie.

  0 0
 • ~marcin_o 2010-06-29 11:34:19

  studenci, parki i inni normalnie zachowujący się ludzie wolą wypić piwko w parku niż płacić 6zł za piwo na rynku. czy to takie złe? no ale "strażnik prawa" chętniej wystawi mandat spokojnie zachowującym się ludziom niż żulom - paranoja, no ale po co sobie brudzić ręce. W rezultacie i tak liczą się raporty, więc lepiej karać ludzi pokornych niż awanturujących się - ale czy o to w tym wszystkim chodzi? czy nie powinno tu być trochę obiektywizmu i ludzkiego spojrzenia na sprawę? W Angli nikt cie nie zatrzepi jak bedziesz pił sobie spokojnie piwko, za to jak nabroisz - no właśnie wtedy wykorzystują monitoring do szybkiej interwencji - u nas wykorzystują go do nabijania kasy UM

  0 0
 • ~major666 2010-06-29 12:09:12

  "Wszystko za sprawą ukrytych kamer miejskiego monitoringu. - Położone w ustronnym miejscu ławki zachęcają do popełniania wykroczeń z kategorii czynów nieobyczajnych." akuku jesteś w ukrytej kamerze pomachaj własnie dostajesz 100 zł :| tak dokładnie idioci i debile. moze nie chce siedziec w barze i płacic za piwo 6 zł ? moze jestem studentem i mnie nie stać ? moze w barach WSZĘDZIE !!!! śmierdzi papierosami co mnie zniechęca do siedzenia w takim miejscu nawet w ogródku piwnym nie ma tzw. strefy bezdymnej i nie raz trzeba wciągac dym od osoby obok palącej :/ i tez piwo za 6 zł. w sklepie to samo za 2.5 zł i na lawce taki człowiek co komu przeszkadza ????a tam gdzie sie biją to policja jak i straż m. boją się reagowac bo się boją takich ludzi :/ zamiast patrolowac pod względem takich rozbojów to karają ludzi którzy nic nikomu nie robią. tym bardziej ! w ustronnym miejscu to chyba lepsze niz jak na rynku ludzie piją piwo i wszystko to widzą dzieci... to jest żenada. byłem w Grecji i bardzo mi sie tam podobało,można spożywac w miejscu publicznym i nikomu to nie przeszkadzało :/ spokojnie na plaży wieczorem mozna było usiasc z winem, a nie albo w budynku albo w pubie gdzie lampka 1-2 EUR.... u nas trzeba sie kryc po blokach pod mostem.... paranoja. CHWYĆCIE SIĘ ROBOTY PANOWIE Z SM a nie studentów/uczniów którzy sobie wypija 2 piwka na ławce....

  1 0
 • ~tommi 2010-06-29 13:14:45

  major666 ale własnie SM chwylcili się roboty i robia to do czego zostali powołani. skoro nie wolno to nzaczy że niewolno, nie nieważne czy za 6 zł, 4 czy 2.5, możesz puszkę okryć torebką papierową i pić tak jak to się robi w USA, prosze mi wierzyc,że nastepnym krokiem będzie zakaz palenia w miejscach publicznych, choć z tym jest większe rozluźnienie.

  1 0
 • ~shonya 2010-06-29 14:40:42

  ~tommi - może i od tego są. skoro zakaz, niech karzą za złamanie. ale wszystkich, a nie wybiórczo. codziennie jadać do pracy po 6:00 na przystanku na sądzie można spotkać 'pijaczków', nie wiadomo czy już pijanych czy zostało im po nocy. policja czy też straż, jeśli w ogóle tamtędy jedzie - uwagi nie zwraca. a monitoring chyba akurat tam nie działa, bo tamtejsza kamera też jakoś nie wyłapuje tych osób..
  jeśli kara, to sprawiedliwie dla wszystkich, jeśli kogoś 'nie widzą', to innym też powinni darować.

  0 0
 • ~P_Buchta 2010-06-29 15:50:40

  A może by tak jak w USA? Piwko do torebki i już. Ciekawe czy SM ma prawo zobaczyć co masz w takiej papierowej torebce ?

  0 0
 • ~ 2010-06-29 16:16:47

  Dwa lata temu była akcja Partii Demokratycznej pt. Małe piwko. Warto się na tym zastanowić
  http://www.youtube.com/watch?v=Tknsaku0IGc&feature=player_embedded

  0 0
 • ~1andy76 2010-06-29 17:32:57

  Droga Straży Miejska.. Weźcie się za normalną porządną robotę.. Śmieci, dziury w jezdniach i chodnikach, bajzel, "porządni katolicy" palący śmieciami w piecu c.o. przy błękitnym niebie i temperaturze +30C itp... Jest co robić Bo ten monitoring to chyba Wam na cholerę......

  1 0
 • ~BaYou 2010-06-29 18:09:33

  Zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym...kolejny polski absurd a rynek to nie miejsce puibliczne??a przecież tam się wypija tego hektolitrami ,chyba że ogródki piwne są odseparowane w jakiś dziwny sposób od miejsca publicznego??zamiast pilnować czy gołębie rynku nie zasrawają to czepiają się normalnego człowieka który chce się napić piwa,za niedługo w mieszkanie będzie miejscem publicznym....

  0 0
 • ~ 2010-06-29 18:45:07

  Święta racja ogródki piwne na środku rynku to juz nie miejsce publiczne :D
  Ja rozumiem że palenie papierosów może komuś postronnemu przeszkadzać ale jak piwo się pije?przecież jak będe chciał to napier... się w domu i pójde i tak w miejsce publiczne.Co za durne przepisy

  0 0
 • ~Lateks 2010-06-29 19:47:25

  a ja mam pomysł do wszystkich tutaj piszących, może taki Flash mob zorganizować... nie namawiam nikogo do łamania prawa, ale kupujemy wszyscy po dwa piwka. poniedziałek 5.07.2010 godz. 18.00 meldujemy się na rynku ustawiamy w rzędzie i maszerujemy udając że pijemy piwo (puszki, butelki pozamykane) przez co nikomu nic nie będą mogli zarzucić... a następnie udajemy się na Kampus...

  Mam nadzieje że "marudy" też przyjdą...

  0 0
 • ~P_Buchta 2010-06-29 20:16:04

  Lateks: Dobre, dobre :)

  0 0
 • ~ 2010-06-29 22:43:12

  Siedzą piją, palą i głupio dogadują jak ktoś przechodzi obok i się popatrzy, włącza się takiemu god mode po 1 piwku i udaje Szwarcenegera przed kolegami, takie coś to powinno się tępić jak najbardziej.

  0 0
 • ~askup 2010-06-29 22:44:16

  no tak, trzeba zarobic jakoś na ten nowy drogi przecież budynek SM....

  0 0
 • ~pit75rk 2010-06-29 23:28:42

  Lateks ja się piszę. 5.07.2010 godz. 18.00 baaaaaardzo dobry pomysł.

  0 0
 • ~burak 2010-06-29 23:58:19

  Zastanawiam się co by było jakbym na rynku postawił se na stoliku z ogródka piwo ale stał po za nim:D 100zł z jakiej racji? Piwo jest w ogródku piwnym:D Ten Flash Mob ciekawa sprawa, ale proponuje wziść otwartą pustą butelkę z piwa i wlać w nią wody czy soku:D będą mieli wała:D

  0 0
 • ~KusterMaster 2010-06-30 00:37:55

  ~tommi żal abo pracujesz w SM albo jesteś tak głupi albo jedno i drugie. "jak niewolno to niewolno" a jak powiedzą ci że nie wolno używać telefonów w miejscach publicznych to nie będziesz się denerwował za mandaciki ?

  0 0
 • ~Janda 2010-06-30 08:28:01

  Ja wolałbym jednak aby S.M. zajęła się bardziej srającymi wszędzie psami i ich właścicielami pozwalającymi im biegać bez kagańców.

  0 0
 • ~major666 2010-06-30 11:13:08

  no tak ale nawet jesli sie ma w torebce to jeśli złapią to tez mandat, co z tego ze nie było widac puszki czy piwa, tak samo jakby sie miało w butelce po kubusiu, jak sprawdzą co pijesz to tez jest madat i to jest głupie :/ przeciez nie pokazuję nikomu etykietki piwa tylko jest to " zamaskowane" a oni przyjdą i Ci będą wąchac co tam masz :/ no SM działa wg prawa ale mogli by na takie cos przymknac oko tym bardziej jak widza studenta ktory zachowaniem nie budzi zastrzezen tylko sobie piwko pije i nic nie niszczy... apropos flash mob'a. oni nawet mogą Ci dać mandat za to ze piwo niesiesz zamknięte. Kolega SZEDŁ ZE SKLEPU ALE NIE MIAŁ W REKLAMÓWCE ( no. ochrona środowiska) no i DOSTAŁ MANDAT :/ za usiłowanie czy cos takiego... to jest całkowity bezsens ... || a no i do flash's musiało by byc wiecej osób, więc deklarujcie się ;D ja tez bym się wybrał :) mozna po prostu zrobic tak ze do butelek wleje się wode, usiądziemy sobie wokół fontanny no i bedziem czekali na reakcję :D

  0 0
 • ~pit75rk 2010-06-30 15:05:29

  Nikt nie ma prawa ci zabronić nieść piwa zamkniętego a co do tego Flash moba to mam nadzieję że parę osób się znajdzie, wystarczą 3 lub 4 osoby i ktoś z kamerą by potem SM nie wciskała kitów jak ich to nie obrażano itd.

  0 0
 • ~major666 2010-06-30 15:40:14

  " Jeżeli 3masz zamknięte piwo w ręce, możesz dostać do 50zł mandat, nawet powyżej 18stki. Tak samo z pustą butelką. Muszą być schowane - pusta jak i pełna. Nawet w głupiej zrywce przezroczystej :P " takie coś znalasłem na jakimś forum oraz takie coś " Gadałem też o tym właśnie z tym znajomym w policji i mówił, że jak trafi się na idjociantów a nie policjantów, czyli frajerów którzy myślą, że są bogami i mogą wszystko - powiedział, że jak chcieli zrobić kiedyś na złość inni policjanci to kolesiowi który niósł w siatce piwa wmówili, że je pił i dostał mandat. Policjant ma zawsze racje jeśli chce, a jak chcesz się kłócić to możesz mieć nieprzyjemności. Tak więc powiedział mi, żeby piwa nosić w nieprzezroczystych siatakch i nie pic w miejscach publicznych to się nic nie stanie, nikt się nie doczepi. "

  0 0
 • ~ 2010-06-30 16:36:57

  To moze przykład ze Słowenii- tam mozna pic alkohol w miejscach publicznych bez zadnych obaw. Mozna jedynie zostac oskarzonym o spozywanie alko w miejscu publ. gdy przy okazji robi sie ogolnie pojęty bałagan, rozruby, itd.
  Inna sprawa, ze Slowency w ogole nie wiedza co mowi prawo nt. picia alkoholu w miejscu publ., bo nikt o to do nikogo nie ma pretensji.

  0 0
 • ~yaman 2010-06-30 17:04:50

  SM banda debili!!!

  0 0
 • ~panKU 2010-06-30 17:47:31

  Jeżeli chodzi o flash moba to najlepszą opcją jest kupienie piwa bezalkoholowego :p Ale takiego serio 0%. Problem jest taki, że można je kupić tylko w czechach. Dla zainteresowanych piwo nazywa się BAVARIA!

  0 0
 • ~arturrybnik 2010-06-30 17:49:13

  Tak się dzieje, państwo policyjne się robi. Przy okazji trzeba zedrzeć ostatni grosz od mieszkańców. Wszystko oczywiście w interesie dobra publicznego. Więcej kamer, radarów, SM, podatek od nieruchomości i co tam jeszcze wymyślą. No ale chyba wszyscy tak chcieli - byli przecie na wyborach. No i głosowali, tak jak in kazali...... Dno się robi wg mnie.

  0 0
 • ~domin74 2010-06-30 22:29:12

  No i mają się czym chwalić!!! Miasto wydało kilka milionów na monitoring w celu wykrywania tak powaznych "przestępstw" jak kulturalne spożywanie alkoholu w ustronnym miejscu, albo źle parkowane auta i ciągle rozbudowuja monitoring. Może szanowna redakcja się dowie o czyms powazniejszym wykrytym za pomoca tego sprzętu i napisze????

  0 0
 • ~Lateks 2010-06-30 23:26:23

  "
  ~major666 " Jeżeli 3masz zamknięte piwo w ręce, możesz dostać do 50zł mandat, nawet powyżej 18stki.""

  no chyba kogoś powaliło jeżeli przyjął taki mandat, nie ma takiego przepisu który by zakazywał nosić piwo w miejscu publicznym...
  zazwyczaj przyjmujesz taki mandat jeżeli masz coś na sumieniu, ale jeżeli jesteś trzeźwy i nie piłeś to dlaczego masz go przyjąć????

  Ja zaprszam wszystkich na tą akcję, mam tylko prośbę żeby wszyscy byli trzeźwi i nie rozrabiali, akcja ma być pokojowym aktem sprzeciwu... p.s. zaproście znajomych( w końcu od czegoś jest NK i facebook), i proszę o wypowiedź czy zapraszać jakieś media czy też nie robić rozgłosu?

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-07-01 21:54:08

  Ok odnośnie tematu to jest totalny idiotyzm..już próbowałem trochę poruszyć ten temat w pytaniach do naszego niby prezydenta..od zawsze służby porządkowe chętniej zaczepiały obywateli spokojnych,nieawanturujących się niż niebezpieczne grupki czy coraz bardziej widoczny(niestety nie dla naszych mości panujących) element społeczny..przykro to mówić ale z Rybnika powoli robi się poprostu żulernia a mości panujący ze swoją świtą policyjno-miejską wolą mimo wszystko uprzykrzać życie spokojnym ludziom degustującym chmiel na łonie natury...no bo to w końcu największe przestępstwo..bo jak nie kupi i nie wypije w ogródku to nie da zarobić i podejrzanie do przesady wydane pozwolenia na ogródki na rynku nic niedadzą...nie mówię że nie powinno być wogóle zakazu, ale każdemu musi być po równo..skoro zgarniają młodych,albo "piknikowych" to niech najpierw oczyszczą miasto z żuli,awanturników itp a przykładów można by mnożyć naprawdę... ehh..a zawsze myślałem że to urzędnicy i przepisy byli dla mieszkańców i ich dobra a nie odwrotnie...wszędzie jak okiem sięgnąć same przekręty i kolesiostwo :|

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-07-01 22:08:03

  W ogóle jak czytam te "mondre" wypowiedzi i bardzo otwarte i odkrywcze spostrzeżenia np. SM to nie wiem już naprawdę czy mam się śmiać czy płakać.. Ci ludzie są bardziej zamknięci niż sardynki w puszcze. Ten cały "portret psychologiczny" statystycznego amatora spożywania alkoholu pod chmurką...buhahahahah :D:D||||||||| @LATEKS jestem jak najbardziej za takim Flash Mobem ;] uwielbiam takie prowokacje ;) jeśli w końcu chociaż trochę obnażą one głupotę (a przy odrobinie szczęścia coś poważniejszego)przepisów, włodarzy i służb porządkowych to bardzo duży plus i krok do przodu :) Jeżeli chodzi o organizację myślę że media są jak najbardziej wskazane właśnie chociażby po to żeby służby porządkowe niemogły niczego przekłamać i wmówić..oczywiście ktoś z prywatną kamerą do tego też byłby mile widziany :) co do butelek tak myślałem ze najlepszy efekt miały by jakieś nieotwarte z wodą czy oranżadą podobne do tych z piwa i przekleić na to etykiety z piwa :) jak już wszyscy wyjmą butelki i służby porządkowe będą blisko żeby reagować ten moment otwarcia kapsla ten syk i pierwszy łyk :) a po interwencji wyraz twarzy gdy okaże się że to tylko woda :) bezcenne :D
  ||No i tak jak mówisz naprawdę BARDZO WAŻNE jest żeby każdy uczestnik był trzeźwy całkowicie no i bez awantur itp ;) to ma być pozytywny spektakl :)
  pozdrawiam wszystkich ;)

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-07-03 22:20:08

  W ogóle jak czytam te "mondre" wypowiedzi i bardzo otwarte i odkrywcze spostrzeżenia np. SM to nie wiem już naprawdę czy mam się śmiać czy płakać.. Ci ludzie są bardziej zamknięci niż sardynki w puszcze. Ten cały "portret psychologiczny" statystycznego amatora spożywania alkoholu pod chmurką...buhahahahah :D:D||||||||| @LATEKS jestem jak najbardziej za takim Flash Mobem ;] uwielbiam takie prowokacje ;) jeśli w końcu chociaż trochę obnażą one głupotę (a przy odrobinie szczęścia coś poważniejszego)przepisów, włodarzy i służb porządkowych to bardzo duży plus i krok do przodu :) Jeżeli chodzi o organizację myślę że media są jak najbardziej wskazane właśnie chociażby po to żeby służby porządkowe niemogły niczego przekłamać i wmówić..oczywiście ktoś z prywatną kamerą do tego też byłby mile widziany :) co do butelek tak myślałem ze najlepszy efekt miały by jakieś nieotwarte z wodą czy oranżadą podobne do tych z piwa i przekleić na to etykiety z piwa :) jak już wszyscy wyjmą butelki i służby porządkowe będą blisko żeby reagować ten moment otwarcia kapsla ten syk i pierwszy łyk :) a po interwencji wyraz twarzy gdy okaże się że to tylko woda :) bezcenne :D
  ||No i tak jak mówisz naprawdę BARDZO WAŻNE jest żeby każdy uczestnik był trzeźwy całkowicie no i bez awantur itp ;) to ma być pozytywny spektakl :)
  pozdrawiam wszystkich ;)

  0 0
 • ~ 2010-07-03 23:38:48

  A jo sie ciesza ze rombiom Wom te mandaty dobrze i bydzie myni ożyroków chodzic po drogach tak mo byc a dyscyplina ani psu nie zaszkodzi hihihihi ,/ pozdrawiom

  0 0
 • ~Michał Kudybowski 2017-05-05 08:25:26

  Komunistyczna ustawa w wychowaniu w trzeźwości powinna zniknąć raz na zawsze oczywiście biesiadników pod chmura powinno się karać ale tylko i wyłącznie jeżeli śmiecą zachowują się nie obyczajnie karanie za samo spożycie alkoholu to represja

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12441