zamknij

Wiadomości

Kłosek o radnych PiS: coś mi w tym ich apelowaniu śmierdzi

2019-07-11, Autor: bf

Jeszcze raz wracamy do tematu odoru w dzielnicach Rybnika. Wzbudził on nie lada zainteresowanie Czytelników, ale radnych. Głos w tej sprawie zajął też radny PO – Łukasz Kłosek. Przyłącza się do apelu kolegów i koleżanek z PiS, ale...

Reklama

Dzisiejsza akcja radnych PiS i mieszkańców takich dzielnic jak Kłokocin, czy Boguszowice odbiła się szerokim echem w Rybniku. Przypomnijmy, klub radnych Prawa i Sprawiedliwości wraz z mieszkańcami postanowili wyjść z apelem do Rady Ministrów o wprowadzenie zmian w polskim prawie nakazujących magazynowanie odpadów powodujących uciążliwości odorowe wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych.

Mieli też przygotowany apel do prezydenta Piotra Kuczery, o czym więcej przeczytacie w artykule >>Odór zatruwa powietrze w kilku dzielnicach. „Tu nie da się żyć<<

Głos w tej sprawie zajął rybnicki magistrat, a teraz radny Łukasz Kłosek. - Przyłączam się do apelu radnych PiS w sprawie rozwiązania problemu odoru w dzielnicach Boguszowice Stare i Kłokocin – mówi na wstępie.

Ma jednak pewne uwagi.

- Warto jednak zapytać dlaczego koledzy z PiS w Warszawie od 7 miesięcy nie potrafią podpisać własnego rozporządzenia w sprawie nakazu magazynowania odpadów powodujących uciążliwości odorowe wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych. Od kilku miesięcy nie potrafią uchwalić własnej ustawy odorowej w zakresie zakazu usytuowania działalności uciążliwej do 500 m od zabudowań. Nie potrafią także zapanować nad pożarami składowisk odpadów w całej Polsce. I na końcu nie potrafią zatrzymać gigantycznego importu śmieci z zagranicy do Polski – wzrost o 300% z 154 tysięcy ton w 2015 roku, do 434 tysięcy ton w 2018 roku – wyjaśnia Łukasz Kłosek.

Następnie jak zauważa posłowie z PiS mogliby podjąć decyzję w krótkim czasie. - Jeśli oczywiście tylko chcą - w ciągu kilku dni, ba! kilku godzin uchwalić takie ustawy, jakie tylko uznają za ważne – słyszymy.

Radny klubu Platformy Obywatelskiej w Rybniku podkreśla, że wszyscy w dzielnicach wschodnich odczuwają uciążliwości z tytułu działalności dwóch składowisk odpadów.

- Dlatego na poprzedniej sesji Rady Miasta poprosiłem o zwołanie Komisji Gospodarki Komunalnej. Odbędzie się ona na przełomie lipca i sierpnia na wysypisku w Boguszowicach Starych. Patrząc jednak dziś na radnych PiS coś mi w tym ich apelowaniu po prostu śmierdzi i chyba nie chodzi o męczący nas wszystkich smród i odór z odpadów – kończy.

Zgadzacie się z tym, co mówi Łukasz Kłosek?

Oceń publikację: + 1 + 102 - 1 - 76

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Fiodore 2019-07-11 18:11:45

  A może warto zapytać dlaczego to PO/PSL w trakcie swoich rządów nie poprawiło w/w ustawy i nie wprowadziło opisywanych ograniczeń? Czyżby pieniążki nie śmierdziały, ale odpady tak?

 • ~bikerek 2019-07-11 18:25:37

  Czy Kłosek to ten nosi kwiat od posła Krząkały?.

  84 39
 • ~bawet 2019-07-11 18:28:09

  ~~~Fiodore - nie wiem czy pani zauważyła ale od 4 lat rządzi PIS, i to co chcą uchwalają w ciągu jednej nocy, a tu nie dość że nie potrafią podpisać własnego Rozporządzenia to jeszcze piszą pisma i prośby sami do siebie ...

 • ~bikerek 2019-07-11 18:34:32

  Panie Kłosek strona http://www.twojradny.rybnik.pl/radny/lukasz-klosek nie działa. Niech Pan zacznie od prostszych spraw.

  68 21
 • ~hanys z Rybnika 2019-07-11 18:35:18

  O boze p. Kłosek a co zrobiliście z Paruszowcem tu mi bardziej śmierdzi z Waszej strony ze umywacie ręce teraz że to nie wy w tym kopaliście żeby na błoniach była kopalnia . A trzy lata tymu ta informacja była w urzędzie miasta jako rozwój Rybnika a teraz ludzi robicie w balona

  90 28
 • ~bawet 2019-07-11 18:54:56

  ~kazo64 - przeczytaj artykuł jeszcze raz, a potem mój komentarz, może za 2, 3,4 ... razem uda Ci się to zrozumieć, jeśli nie to wytłumaczę Ci to w skrócie, przygotowali SWOJĄ ustawę, leży to na ICH WŁASNYCH biurkach, nie muszą NIKOGO o nic pytać a i tak nie mogą podpisać tego od 7 miesięcy, napiszesz pewnie że PO też nic nie zrobiła z tym, i OK masz racje, ale teraz rządzi (4 lata) ktoś inny miała być dobra zmiana czyż nie ?

  57 26
 • ~pprywatne 2019-07-11 19:06:55

  Potrzeba planu "Śmieci+" i problem zniknie.

  46 8
 • ~Jacek Kamiński 2019-07-11 20:39:09

  do kazo 64
  Piszesz o PO, które sprowadziło w 2015 roku 154 tyś. ton śmieci i grzmisz, że to "NIEWIARYGODNE JAK NAS TRULIŚCIE !!!" Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, iż w ubiegłym roku ilość wzrosła do 434,4 tys. ton. Zatem czekam na Twoje: "NIEWIARYGODNE, ŻE PIS ZNACZNIE BARDZIEJ TRUJE!!!". Zdobędziesz się na odwagę by napisać prawdę?

  40 29
 • ~Barakuda 2019-07-11 23:19:18

  Kazo pacanie- przełom lipca i sierpnia to nie jest za dwa miesiące tylko za niecałe 3 tygodnie. Poza tym PiS już przeprowadzał ustawy w jedną noc albo dwa dni tylko, że te które dawały im bezkarność w łamaniu prawa. Sprawy obywateli mają w poważaniu.

  26 19
 • ~Dhaka-Rey 2019-07-11 23:23:44

  ~Jacek Kamiński - nie wysilaj się, bo to nie ma sensu. Z takimi osobami
  ~kazo64 nie ma sensu pisać. Zawsze chcą linków, uwiarygodnień itp. I nawet jak je podasz, to zawsze źle podałeś. Każą ci szukać nowych danych, udowadniać..... Wogóle osoby piszące w swoich wypowiedziach wtrącenia PO, PiS chyba mają trochę zryte pod "propagandowo partyjnym" deklem.
  Co do artykułu, proponuję podać ilość sprowadzonych odpadów od 2004 roku i możemy sobie polemizować kto jest ten dobry, a kto zły :P

  22 11
 • ~Barakuda 2019-07-11 23:52:10

  Czy my doczekamy powrotu praworządności, rozliczenia afer Misiewiczów, nieuków w zarządach spółek, milionów danych komisji smoleńskiej, Amber Gold, Skoków, KNFu, za miliony na ochronę miesięcznic, za wycinkę Puszczy Białowieskiej, za brak planu na ratunek przed smogiem, za blokowanie inicjatywy redukcji emisji CO2, za łamanie prawa, Konstytucji, zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, KRSu, za ataki na Rzecznika Praw Obywatelskich ostatniego obrońcy obywatela przed władzą, za szykanowanie sędziów, zniszczenie parlamentaryzmu - za ustawy w 3 godziny, po złodziejsku uchwalane w nocy, za pomówienia sędziów, Wałęsy i szkalowanie ich przed całym światem, szykanowanie i utrudnianie WOŚP, upartyjnienie mediów publicznych, wyrzucanie z pracy dziennikarzy, za tolerancję dla pedofili w KK, dla ksenofobii, antysemityzmu, faszyzujących bojówkarzy w pochodach ulicznych, za mowę nienawiści w TVP, szastanie publicznym groszem na wyborcze kampanie, na odprawy dla nieudaczników w spółkach skarbu państwa, za aferę z kolekcją Czartoryskich, za aferę PCK, za miliony dla Rydzyka, za nędzę nauczycieli, dramat i zablokowanie kariery zwichnięcie planów nauki młodzieży, za destrukcję oświaty, rozwalenie służby zdrowia, za brak leków w aptekach, za zastraszanie, nękanie dziennikarzy, opozycjonistów, za przekupstwo polityczne narodu i demoralizację przez nobilitowanie chamstwa , w debacie publicznej, podział Polaków na kategorię Panów i nazwanie połowy społeczeństwa gorszym sortem, komunistami i złodziejami, kanaliami, zdradzieckimi mordami, obaczonymi genem zdrady, za upadłe stadniny, za niszczenie wszystkiego co niezależne, niepisowskie , za ……. Pójdźmy na wybory, nie słuchajmy tylko PR i TVP, mamy jeszcze inne media. To nasz obowiązek patriotyczny, nie pozwalajmy się ogłupić, przekupić populistom, mamy szare komórki - więc używajmy ich.

  30 36
 • ~Barakuda 2019-07-12 07:29:46

  Kazo ale ty jesteś zabawny. Zapomniałeś o powiększającej się dziurze ozonowej i globalnym ociepleniu. To też przez Tuska i PO. Biorąc pod uwagę tragiczną sytuację służby zdrowia w szczególności psychiatrii, takich ludzi jak Kazo będzie przybywać...

  19 16
 • ~hub381 2019-07-12 09:46:15

  Oj Boże,sprawa jest prosta,to jest"WINA TUSKA". A ten SMRÓD ciagnie się od 3 lat do ... ?

  8 9

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 92