Kamil Kunert wicemistrzem Polski na 100 km

2017-11-08, Autor:

Bardzo udany start w 33. Supermaraton Kalisia zaliczył Kamil Kunert z TL ROW Rybnik. Rybniczanin został wicemistrzem Polski.

W sobotę 4 listopada w Kaliszu odbył się 33. Supermaraton Kalisia, najstarsza impreza ultra w kraju, mająca jednocześnie rangę mistrzostw Polski na dystansie 100 km.

Bardzo udany start zaliczył Kamil Kunert z TL ROW Rybnik, który z czasem 7 godzin 17 minut i 51 sekund zajął drugie miejsce, a więc został wicemistrzem Polski na wspomnianym dystansie.

Jest to piąty tegoroczny medal klubu TL ROW Rybnik w mistrzostwach Polski. Zawodnicy tego klubu zdobyli medale na dystansach 3000 m, 10000 m, w półmaratonie, maratonie oraz w Supermaratonie w Kaliszu.

Trenerem zawodników jest Maciej Ciepłak, który w 1996 roku zdobył mistrzostwo Polski w Supermaratonie, właśnie w Kaliszu.

Rybniczanin Kamil Kunert trenuje na co dzień w klubie TL ROW, jest dyplomowanym fizjoterapeutą oraz od ponad roku prowadzi treningi funkcjonalne dla biegaczy z Rybnika i okolic.

Jedną z podopiecznych Kunerta w treningu funkcjonalnym jest Julia Polak, rekordzistka Polski młodziczek na dystansie 200 m.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 4