zamknij

Wiadomości

Colours of Ostrava: na festiwal dojedziesz pociągiem

2018-07-17, Autor: bf

Od 18 do 21 lipca nasi południowi sąsiedzi będą gościć muzyków z całego świata w ramach festiwalu Colours of Ostrava. Koleje Śląskie przypominają o współpracy z Kolejami Czeskimi, dzięki której dotarcie na festiwal drogą kolejową powinno być jeszcze łatwiejsze.

Reklama

- Naszymi pociągami uczestnicy festiwalu mogą wygodnie dojechać do Bohumina po czeskiej stronie, skąd z dużą częstotliwością kursują pociągi Kolei Czeskich. Jeśli ktoś planuje się wybrać do Ostrawy w weekend, to szczególnie polecamy skorzystanie z biletu Silesia Weekend – na jego podstawie można bowiem podróżować po całym kraju morawsko-śląskim. Na podobnych zasadach działa również nasz bilet dobowy – informuje Magdalena Iwańska, rzecznik Kolei Śląskich.

Pociągi z Bohumina do Ostravy odjeżdżają m.in. o godzinie: 7.22, 8.22, 9.22 czy 10.22. Szczegółowy rozkład jazdy pociągów w Czechach znajdziecie TUTAJ.

Z kolei szczegóły oferty Kolei Śląskich ws. podróżowania do Czech można znaleźć w zakładce Turystyka.

Oprócz tego dla osób wybierających się na Colours of Ostrava jeszcze jedna przydatna wskazówka w temacie komunikacji. - Organizatorzy festiwalu przygotowali dla jego uczestników specjalny bilet DPO, który uprawnia do przemieszczania się w granicach miasta przez cztery festiwalowe dni. Bilet będzie miał formę jednorazowej papierowej opaski zakładanej na nadgarstek, którą można kupić w kioskach oznaczonych logiem DPO, automatach biletowych i wybranych sklepach – dodaje Magdalena Iwańska.

Bilet normalny kosztuje 220 CZK (ulgowy 110 CZK) i obowiązuje w dniach 16-22 lipca. Więcej na stronie organizatora festiwalu.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~KartoFFel 2018-07-17 08:41:03

  Ostatnio skusiłem się na jazdę Kolejami Śląskimi do Czech. Jechał stary pociąg mający z palcem w d. pół wieku. Opóźnienie 30 minut. To lepsze wagony puszczają na Woodstock. Po co Koleje Śląskie kłamią, że "- Naszymi pociągami uczestnicy festiwalu mogą wygodnie dojechać do Bohumina po czeskiej stronie", a Rybnik.com.pl zamieszcza zdjęcia nowoczesnych pociągów. Rozmawiałem w Bohuminie z konduktorem i tam mogą wjeżdżać tylko wehikuły czasu z Polski.

  32 5
 • ~ 2018-07-17 09:53:02

  widziałem w Boguminie stary kibel oblepiony brudem i pomalowany sprejami w dodatku trzeszczy cały

  9 2
 • ~sceptyk 2018-07-17 10:24:58

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 0
 • ~Arteks 2018-07-17 13:03:51

  Jak się otworzy stronę festiwalu w Ostrawie to na pierwsze co się rzuca w oczy poza wykonawcami i cenami biletów to... promocja biletów na komunikację miejską oraz wypożyczalni rowerów. W Czechach niewyobrażalne jest aby na taki festiwal ktoś mógł przyjechać autem... Informacji parkingach w ogóle nie ma(!) @KartoFFel - tak było ale się zmieniło od 10 VI. Elfy II mają już homologacje na wjazd do Czech. Stare jednostki jeżdżą już tylko na 2 parach pociągów na 6. I chociaż sam mam żal do KŚ o to, że mają problemy z czystością składów to obiektywnie należy też przyznać, że dostawca nowego tabory - bydgoska PESA ma już kilkumiesięczne opóźnienia. Gdyby nie to, na Śląsku już by nie było jednostek EN57. A swoją drogą myślisz naiwnie, że Czesi nie eksploatują starego taboru? Motoraczki 810, jednostki 451, 460, 854 to tabor wiekiem równy EN57, tak samo jak ostrawskie tramwaje Tatra T3.

  8 18
 • ~batman13 2018-07-17 13:55:23

  Rowerem! Wszyscy na rowery i do Ostravy póki jeszcze szansa bo centrum Pragi dla rowerów Czesi już zamykają!

  8 3
 • ~jabibe 2018-07-17 14:45:33

  Arteks a kogo obchodzi jakimi pociągami jeżdżą czesi? A co do tych twoich fobi związanych z samochodami.. ciężko to szczerze komentować. Fajnie, że jest zapewniony dojazd pociągiem/rowerem i są z tego tytułu jakieś bonusy. No brawo, ale już być sobie darował te wszelkie przytyki w stronę zmotoryzowanych bo to jest po prostu żałosne. I co do festiwalu to logiczne, że mało kto tam przyjedzie autem bo na tego typu festiwalach alkohol i muzyka idą w parze.. SZOK

  15 3
 • ~KartoFFel 2018-07-17 14:59:10

  Arteks wiedza jaką dysponujesz mówi mi, że jesteś blisko prezydenta miasta Rybnika. stawiam na doradce od transportu.

  8 4
 • ~Arteks 2018-07-17 15:37:45

  @jabibe - no ciężko komentować kogoś kto ma argumenty za sobą... Wiem. :) O wiele łatwiej robi się jakieś przytyki czy złośliwości pod kątem komentatora tak jak to robisz wobec mnie. A byłeś kiedykolwiek na Woodstocku Owsiaka? Bo ja zajrzałem kilka lat temu bo mnie interesowało jak to jest organizowane od strony logistycznej. Niestety ale polski motokultyzm powoduje, że mimo tego o czym napisałeś w ostatnim zdaniu - marnowano tam sporo terenu na "składowiska aut" mimo, że chyba większość dojechała pociągami. A w Czechach jest to w ogóle nie do pomyślenia bo Czesi to naród pragmatyczny z tradycją austriacko-niemieckiego porządku, a Ostrawa to bardzo nowoczesne miasto. Tam wszystko jest w odpowiednich proporcjach czego u nas nadal brakuje. Widać to chociażby po Pniowcu który miał być alternatywą dla Rudy i... już jest rozjeżdżany i niszczony przez auta. Widać to po naszych koncertach - gdzie musieliśmy niszczyć zieleń aby tworzyć tymczasowe parkingi dla wygodnickich. Czesi tak nie robią, a duży ostrawski festiwal i sugestie aby także polscy miłośnicy muzyki dotarli tam zbior-komem jest najlepszym dowodem, że można się obyć bez najazdu i aut i zapchania nimi swoich dróg. @kartoffel - po pierwszym wywiadzie Mazura też ktoś to skomentował tak, że "gada jak Arteks". A to nie wynika z tego, że mam coś wspólnego z nim ale po prostu poglądy związane z równowagą transportu i nowoczesnym transportem są uniwersalne. Zasady zrównoważonego transportu dotyczą każdego miasta na świecie. Wszędzie gdzie są wdrażane - po kilku latach ludzie zauważają, że żyje się w nich lepiej. Poczytaj na ich temat, a przestaniesz się dziwić, że gadam tak samo jak różni doradcy, transportowcy czy nowocześni urbaniści.

  6 17
 • ~jabibe 2018-07-17 16:11:15

  To może rozważ przeprowadzkę do tych nowoczesnych krajów :)

  10 2
 • ~mastershine 2018-07-17 18:21:26

  Arteks, gdybyś choć raz był na tym festiwalu to byś wiedział gdzie są parkingi dla samochodów i nie pisał tych swoich treści.
  W tym roku jest troszkę inaczej ale specjalnie dla Ciebie https://www.colours.pl/faq/parking gdybyś jednak wybrał się i chciał gdzieś zaparkować :)

  8 4
 • ~Arteks 2018-07-17 18:46:52

  @mastershine - a czy to są jakieś negatywne treści? Czy temat nie wskazuje na to, że organizatorzy sugerują przyjazd na festiwal zbiorkomem? A może to, że uważam Colours of Ostrava za kapitalny festiwal lub Ostrawę za nowoczesne miasto? Sam podesłałeś linka z planem który dowodzi jak marginalnie organizatorzy traktują zmotoryzowanych wywalając ich na parkingi oddalone o kilka przystanków tramwajowych od festiwalu? U nas jak był koncert na stadionie to przerobiono wszystkie tereny zielone w parkingi. W Czechach byłoby to nie do pomyślenia. @jabibe - to byłoby w dzisiejszych czasach najprostsze ale nie dałoby mi satysfakcji bo w Rybniku jest jeszcze sporo do zrobienia. A moje dyskusje na tym portalu traktuję jako "pracę społeczną" i edukowanie mieszkańców.

  7 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1088