Zwycięstwo koszykarek

2004-12-22, Autor:
    Koszykarki RMKS pewnie wygrały mecz w Wodzisławiu z tamtejszą Olimpią

Koszykarki RMKS-u Rybnik, które 11 października pechowo przegrały we własnej hali 74:75 z Olimpią Wodzisław Śl. zrewanżowały się swoim rywalkom w spotkaniu wyjazdowym.
    W Wodzisławiu pewnie pokonały miejscową Olimpię 75:58. Od początku spotkania rybniczanki objęły prowadzenie i z kwarty na kwartę systematycznie powiększały przewagę punktową. Młodziczki starsze rybnickiego klubu maksymalną przewagę uzyskały w połowie ostatniej kwarty, a wynosiła ona 26 punktów. Jednak nieco słabsza końcówka cieszących się już z cennego zwycięstwa zawodniczek RMKS spowodowała, że gospodynie odrobiły kilka punktów.
    Jedynym zmartwieniem rybniczanek w tym spotkaniu były przewinienia. W 3 kwarcie za 5 fauli boisko opuściła Sonia Moszkowicz, a z 4 przewinieniami na ławce siedziały Natalia Przekop (7 punktów w II połowie) i Malwina Szymik ( 8 punktów w I połowie). Jednak dobrze zastąpiły je pozostałe zawodniczki, głównie Ania Gołyźniak i Oliwia Kabzińska, które swój dorobek punktowy zdobyły głównie w II połowie. Przez cale spotkanie równo grała najskuteczniejsza w tym meczu Justyna Chrobok.

Olimpia Wodzisław Śl. - RMKS Rybnik 58:75 ( 8:11, 15:19, 17:22, 18:23 )
RMKS Rybnik: Justyna Chrobok 13, Ania Gołyźniak 11( 1x3 ), Oliwia Kabzińska 10, Sonia Moszkowicz 10, Natalia Przekop 8, Malwina Szymik 8, Michalina Torebko 6, Patrycja Siebel 4, Justyna Kaczorowska 3, Dżesika Lubszczyk 2, Małgorzata Zientarska 0, Paula Szymczyk 0.

Następne spotkanie rybniczanki rozegrają dopiero po feriach zimowych 31 stycznia 2005 r.