zamknij

Sport i rekreacja

Żużel: Robert Chmiel i Daniel Bewley w finale IMŚJ

Dwóch żużlowców ROW-u Rybnik awansowało do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Są to Robert Chmiel i Daniel Bewley.

Bardzo dobre wyniki w zawodach indywidualnych osiąga w tym roku Robert Chmiel. Trzecie miejsce w Srebrnym Kasku dało mu prawo startu w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Te rozegrano w sobotę na torach w Libercu, Vetlandzie i Rawiczu.

Reklama

Rybniczanin o awans musiał walczyć na torze w Rawiczu. Początek zawodów dla Roberta Chmiela nie był zbyt udany, ale z każdym kolejnym wyścigiem radził sobie coraz lepiej. W czołówce znaleźli się wszyscy faworyci rawickich eliminacji. Awans uzyskali Robert Lambert, Bartosz Smektała, Andreas Lyager i czwarty tego dnia Robert Chmiel. Junior ROW-u zadebiutuje w cyklu IMŚJ.

Równie doskonale poradził sobie inny „Rekin”, Daniel Bewley. Ostatnia rybnicka rewelacja o awans walczyła na torze w Vetlandzie. Daniel Bewley znalazł się w czołowej czwórce razem z pozostałymi faworytami. W finałach pojadą także Gleb Czugunow, Domink Kubera i Frederik Jakobsen.

Nowego Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów poznamy 28 września w Pardubicach. Wcześniej zostaną rozegrane jeszcze finały na torach w Daugavpils i Lesznie.

1. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 14 (3,3,3,3,2,3) + Pierwsze miejsce w biegu dodatkowym
2. Bartosz Smektała (Polska) - 14 (3,3,3,2,3,w) + wykluczenie w biegu dodatkowym
3. Andreas Lyager (Dania) - 13 (2,3,2,3,3)
4. Robert Chmiel (Polska) - 12 (1,2,3,3,3)
------------------------------------------------------
5. Wiktor Lampart (Polska) - 11 (2,3,3,3,u)6. Daniel Spiller (Niemcy) - 9 (2,2,2,2,1)
7. Jaimon Lidsey (Australia) - 8 (2,3,1,2,w)
8. Szymon Szlauderbach (Polska) - 8 (3,w,1,2,2)
9. Lukas Fienhage (Niemcy) - 8 (3,1,2,1,1)
10. Christian Thaysen (Dania) - 6 (t,2,1,1,2)
11. Roman Lachbaum (Rosja) - 5 (1,0,1,2,1)
12. Jan Kvech (Czechy) - 4 (0,1,2,0,1)
13. Alexander Woentin (Szwecja) - 3 (1,2,w,0,d)
14. Josef Novak (Czechy) - 3 (0,1,1,1,0)
15. Dmytro Mostowik (Ukraina) - 1 (0,1,-,-,-)
16. Dennis Fazekas (Węgry) - 1 (1,w,-,-,-)
17. Thomas Valladon (Francja) - 0 (w,0,0,u,0)
18. Broc Nicol (USA) - 0 (t,0,w,0,t)

Bieg po biegu:
1. (62,75) Fienhage, Lampart, Fazekas, Valladon (w/zdub)
2. (61,44) Smektała, Spiller, Woentin, Novak
3. (62,56) Lambert, Lyager, Chmiel, Mostowik
4. (63,03) Szlauderbach, Lidsey, Lachbaum, Kvech
5. (62,88) Smektała, Chmiel, Fienhage, Lachbaum
6. (62,44) Lambert, Woentin, Kvech, Valladon
7. (63,09) Lidsey, Spiller, Mostowik, Nicol
8. (64,43) Lyager, Thaysen, Novak, Fazekas (w/u)
9. (63,43) Lampart, Fienhage, Thaysen, Woentin (w/su)
10. (61,62) Smektała, Lyager, Lidsey, Valladon
11. (63,37) Chmiel, Kvech, Novak, Nicol (w/u)
12. (63,65) Lambert, Spiller, Lachbaum, Szlauderbach (w/u)
13. (64,68) Lyager, Spiller, Fienhage, Kvech
14. (64,03) Lampart, Lachbaum, Novak, Valladon (u/4)
15. (62,19) Lambert, Smektała, Thaysen, Nicol
16. (63,28) Chmiel, Lidsey, Szlauderbach, Woentin
17. (63,53) Lampart, Lambert, Fienhage, Novak
18. (64,44) Chmiel, Thaysen, Spiller, Valladon
19. (64,00) Lyager, Szlauderbach, Lachbaum, Woentin (d/4)
20. (63,00) Smektała, Szlauderbach, Kvech, Lampart (u/3)
Bieg dodatkowy. Lambert, Smektała (w/u1)

1. Gleb Czugunow (Rosja) - 13 (1,3,3,3,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 13 (3,2,3,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
3. Dominik Kubera (Polska) - 13 (3,3,1,3,3) + 3. miejsce w biegu dodatkowym
4. Frederik Jakobsen (Dania) - 12 (3,1,2,3,3)
------------------------------------------------------
5. Filip Hjelmland (Szwecja) - 11 (3,3,1,2,2)
6. Joel Kling (Szwecja) - 11 (2,2,2,3,2)
7. Luke Becker (USA) - 7 (t,1,3,2,1)
8. Jonas Jeppesen (Dania) - 7 (d,2,3,1,1)
9. Dominik Moeser (Niemcy) - 6 (0,3,2,1,0)
10. Nathan Greaves (Wielka Brytania) - 6 (2,0,1,2,1)
11. Anton Karlsson (Szwecja) - 5 (0,1,2,0,2)
12. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 5 (2,0,1,1,1)
13. Davis Kurmis (Łotwa) - 4 (1,2,0,1,0)
14. Kye Thompson (Australia) - 4 (1,1,0,0,2)
15. Christoffer Selvin (Szwecja) - 2 (2)
16. Henri Ahlbom (Finlandia) - 1 (1,0,0,d,0)
17. Elvis Avgucevics (Łotwa) - 0 (0,0,0,0,0)
18. William Bjoerling (Szwecja) - NS

Bieg po biegu:
1. Jakobsen, Greaves, Thompson, Karlsson
2. Hjelmland, Selvin, Ahlbom, Avgucevics
3. Bewley, Fredriksen, Czugunow, Moeser
4. Kubera, Kling, Kurmis, Jeppesen (d)
5. Czugunow, Kling, Karlsson, Ahlbom
6. Kubera, Bewley, Becker, Greaves
7. Hjelmland, Jeppesen, Jakobsen, Fredriksen
8. Moeser, Kurmis, Thompson, Avgucevics
9. Becker, Karlsson, Fredriksen, Kurmis
10. Jeppesen, Moeser, Greaves, Ahlbom
11. Czugunow, Jakobsen, Kubera, Avgucevics
12. Bewley, Kling, Hjelmland, Thompson
13. Kubera, Hjelmland, Moeser, Karlsson
14. Kling, Greaves, Fredriksen, Avgucevics
15. Jakobsen, Bewley, Kurmis, Ahlbom (d)
16. Czugunow, Becker, Jeppesen, Thompson
17. Bewley, Karlsson, Jeppesen, Avgucevics
18. Czugunow, Hjelmland, Greaves, Kurmis
19. Jakobsen, Kling, Becker, Moeser
20. Kubera, Thompson, Fredriksen, Ahlbom
Bieg dodatkowy. Czugunow, Bewley, Kubera

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Prezydent Rybnika zarabia "na rękę" 8 750 zł. Czy to odpowiednie wynagrodzenie?





Oddanych głosów: 3332