Znów bez straty

2007-10-14, Autor:
Kolejny mecz bez straty gola zaliczyli piłkarze Energetyka ROW Rybnik. Tym razem ich ofiarą padła drużyna LKS-u Łąka, która przegrała 0:5.

Dobrze na lewej obronie

spisywał się Adam Procek.

Do tej pory Energetyk ROW nie miał szczęścia w starciach z LKS-em Łąka. W trzech ostatnich meczach piłkarze LKS-u dwa razy wygrali i raz zremisowali. Na szczęście zła passa została przerwana. W sobotę goście z Łąki nie mieli za dużo do powiedzenia. Od początku meczu przeważał Energetyk ROW, który marnował jednak akcję za akcją. Kibice przy ulicy Gliwickiej na gola musieli czekać do 30 minuty. Swoją jedenastą bramkę w tym sezonie zdobył Roland Buchała. Kilkanaście minut później popularny „Rolio” znów strzelał na bramkę rywala. Piłkę przed siebie wypiąstkował golkiper gości. Ta wpadła pod nogi Piotr Pacholskiego, który podwyższył na 2:0: - To moja pierwsza bramka w IV lidze. Jestem zadowolony, że nadszedł w końcu ten czas. Cieszę się, że dołożyłem cegiełkę do zwycięstwa – mówił po meczu szczęśliwy „Pachoł”.

Kolejne gole zaczęły padać dopiero na kwadrans przed zakończeniem meczu. Rzut karny po faulu na Buchale wykorzystał Marek Kubisz. Chwilę później było już 4:0. Jedenaste trafienie w tym sezonie zaliczył Kamil Kostecki. Tym samym „Kostek” zrównał się ilością goli z Buchałą. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Artur Jaśkiewicz: - Jestem bardzo szczęśliwy, że trener dał mi szansę – komentował strzelec pierwszej w tym sezonie bramki.

W pozostałych meczach kolejne pewne zwycięstwa odnieśli Pniówek PawłowiceBeskid Skoczów. Punkty straciła Skałka Żabnica, która zremisowała w Bielsku. Warto zauważyć, że Energetyk ROW rozegrał ósme spotkanie z rzędu, w którym nie stracił gola. Do tej pory Michał Buchalik tylko dwa razy wyciągał piłkę z siatki. Pierwszy raz w doliczonym czasie gry w wygranym 3:1 meczu z BKS-em Bielsko-Biała, a drugi z rzutu karnego w wygranym również 3:1 spotkaniu w Pawłowicach.

Kolejne spotkanie podopieczni Franciszka Krótkiego rozegrają 20 października o godzinie 15:00 w Czańcu.

Energetyk ROW Rybnik - LKS Łąka 5:0 (2:0)

Bramki: 30 min. Buchała - 1:0, 42 min. Pacholski - 2:0, 74 min. Kubisz (karny) - 3:0, 77 min. Kostecki - 4:0, 90 min. Jaśkiewicz - 5:0.

ROW: Buchalik - Pacholski (79' Mitura), Reclik, Nowak, Procek - Dzięgielowski (81' Bogdan), Jary, Kostecki, Kuś - Buchała (83' Jaśkiewicz), Kubisz (85' Kruczek).

Łąka: Pitry - Mateja, Ryguła (79' W.Kuś), Pławecki, Woźny - Andrzej Maślorz, Wróbel (87' Zieleźnik), Szewczulak, Folek (62' Deringer) - Żur (84' Jarczok), Adam Maślorz.

Żółte kartki: Dzięgielowski - Wróbel, Deringer.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).

Widzów: ok. 350.